Skocz do zawartości

Dwa brązy i błękit by Nicpoń


endoor

Polecane posty

Jako beta tester atramentów Nicponia dane mi było sprawdzić próbki atramentów żelazowo – galusowych by Nicpoń. Cecha, która natychmiast rzuca się w oczy, to fakt, że atramenty nieco zmieniają kolor z upływem czasu - troszkę ciemnieją. Chciałem w tym teście oddać tę cechę, mam nadzieję, że się choć trochę udało. Atramenty są trwałe i praktycznie bardzo ciężko zmywalne. Wysychanie szybkie moim zdaniem na poziomie 1-3 sek. Jako punkt odniesienia dla obu brązów wybrałem Diamine Rustic Brown. Należy pamiętać, że ten atrament Diamine wpada nieco w czerwień/miedź.

Jako pierwszy testowałem atrament oznaczony jako 155 S (ten atrament zrobił mi niewielki skrzep w piórze, poza tym subiektywnie uważam go za zbyt rzadki):

P1010158_zps980adad5.jpg

Jako drugi wybrałem brąz oznaczony jako 122 S (atrament czyściutki, żadnych zmętnień i kłaczków, przepływ wg mnie w sam raz). Na zdjęciu dla porównania oba kolorki:

P1010160_zps594e6a6a.jpg

Niestety na ekranie jakoś nie bardzo widać ciemnienie atramentów :(.

Do błękitu Nicponia jako odniesienie wybrałem Camlin Camel Royal Blue. Tu z kolei mam wrażenie, że błękit Nicponia jest nieco gęstszy od Camlina. Nie ma zmętnień i skrzepów, przepływ bardzo dobry.

P1010163_zps28b3da56.jpg

Na koniec wielki szacun dla autora atramentów. :D

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że atramenty ci się podobają :)

Ta sepia po prostu nie chciała wyjść bardziej nasycona :(

Ten Błękit już uznałem za skończony kolor i nie będę przy nim więcej kombinował, bo rzeczywiście sprawuje się bardzo ładnie ;) 122 to też już chyba skończony kolor - chociaż mi się zawsze zdawało że on wpada w kolor takiego starego wina po zaschnięciu ;)

Wielkie dzięki za recenzje! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...