Skocz do zawartości

Wybor idealnego papieru do pisania piorem


Nicpon

Polecane posty

Ostatnio bylem w czeskim markecie Interspar i kupiłem blok notesowy - Notizblock. Papier z recyklingu 70g/m2, dinA5. Blok wyprodukowano w Austrii. Super papier za pare koronek. Nie wiem czy w Polsce do dostania w sklepach Interspar. No i skończy sie to tak, że pojade i kupie kilka sztuk. Kreska głdka, nie postrzępiona. Papier nie poszerza ani nie pogrubia kreski. Jak dla mnie idealny i za naprawdę małe pieniądze. Pytanie tylko; czy w czasie jest on powtarzalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No pewnie, sprawdzający musi przyjemność pisania powtórzyć sobie ;)

Heh, w tym semestrze sprawdziłam tyle prac na tylu różnych papierach, że mogłabym zostać zawodowym recenzentem papieru ;) PS. Ten student akurat zdał (nie ze względu na papier) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy ktoś z Was miał okazję pisać po Xeroxie Recycled? Albo w ogóle po jakimkolwiek papierze 'z odzysku'? Ekologicznym?

Dostałam ostatnio kilka dokumentów na xeroxie i bardzo podoba mi się sam papier, ale nie mogę sobie na nim pobazgrać, żeby zobaczyć, jak się po nim pisze :(

Nie wiem czy jest sens w niego inwestować, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam z niego robić notatniki :) Dla większości osób pewnie by się nadawały, bo piszą długopisami, ale poza notatnikami dla innych chciałam robić z niego też notesy dla siebie - a ja już piszę piórem. Niby pisze dość skąpo, ale wiadomo... Ostatecznie na różnych papierach różnie to wyglądać. 

Cóż, pomyślę jeszcze. Najwyżej innym będę robić z takiego, a sobie dalej z tradycyjnych papierów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Nie za bardzo wiem, gdzie się z tym podpiąć, więc zrobię to tutaj.

Czy ktoś miał kiedykolwiek do czynienia z dwoma kolorami Clairefontaine Trophee: kremowego [nr 1787] oraz pastelowego kanarkowego [żółtego?] [nr 1977] - oba w formacie a4, o gramaturze 80?

Interesuje mnie jaka jest różnica w ich kolorze. Kremowy mam w domu. Chciałabym wiedzieć jak bardzo różni się od niego ten drugi odcień. Papier zamawiałam przez Internet, więc niestety nie udało mi się znaleźć miejsca w moim mieście, gdzie mają ten papier w ogóle. Poglądowe palety kolorów nic mi nie dają - kolor kremowy na żywo wygląda inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem. W Czechach w Interszpar można kupić notes zeszytowy otwierany do góry. Tutaj to kosztuje 20 koron. Cena kosztu do jakości jest poprostu rewelacyna. Kartki może nie są ładne, takie bardzo jasno brudo kremowe, ale pisanie piorem po nich to sama przyjemność. Parpier jest gładki atrament nie strzępi i mimo gramatury 70g nie przebija na drugą stronę, nawet po kaligrafii ialikiem BB Pilota Plumix. To produkt austiacki "Notizblock" Firma trzyma jakość papieru, partie są równe jakościowo.

8819989708830.jpg_productdetail.jpg8819989708830.jpg_productdetail.jpg

Fotki nie moje, gdzieś tam z obrazkow Googla.

Bardzo polecam - super jakość za niewielkie pieniądze.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym pisałem. W Czechach w Interszpar można kupić notes zeszytowy otwierany do góry. Tutaj to kosztuje 20 koron. Cena kosztu do jakości jest poprostu rewelacyna. Kartki może nie są ładne, takie bardzo jasno brudo kremowe, ale pisanie piorem po nich to sama przyjemność. Parpier jest gładki atrament nie strzępi i mimo gramatury 70g nie przebija na drugą stronę, nawet po kaligrafii ialikiem BB Pilota Plumix. To produkt austiacki "Notizblock" Firma trzyma jakość papieru, partie są równe jakościowo.

8819989708830.jpg_productdetail.jpg8819989708830.jpg_productdetail.jpg

Fotki nie moje, gdzieś tam z obrazkow Googla.

Bardzo polecam - super jakość za niewielkie pieniądze.

z opisu przypomina mnie to zeszyty, które bywają w Lidlu. też papier 70g, niezbyt ładny, ale rewelacyjny pod atrament.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już kiedyś o tym pisałem. W Czechach w Interszpar można kupić notes zeszytowy otwierany do góry. Tutaj to kosztuje 20 koron. Cena kosztu do jakości jest poprostu rewelacyna. Kartki może nie są ładne, takie bardzo jasno brudo kremowe, ale pisanie piorem po nich to sama przyjemność. Parpier jest gładki atrament nie strzępi i mimo gramatury 70g nie przebija na drugą stronę, nawet po kaligrafii ialikiem BB Pilota Plumix. To produkt austiacki "Notizblock" Firma trzyma jakość papieru, partie są równe jakościowo.

8819989708830.jpg_productdetail.jpg8819989708830.jpg_productdetail.jpg

Fotki nie moje, gdzieś tam z obrazkow Googla.

Bardzo polecam - super jakość za niewielkie pieniądze.

Nie wiesz, czy to jest do dostania w Polsce może? Wysyłkowo nie znalazłem...:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...