Skocz do zawartości

Montblanc 149 100th Anniversary


Polecane posty

Nie wiem jak to na żywo wygląda, ale na fotkach te chromowane końcówki nie wyglądają najlepiej, gdybym nie wiedział, że jest to Montblanc to bym to posądził o Aliexpress za pięć dolców z wysyłką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NimnuL napisał:

gdybym nie wiedział, że jest to Montblanc to bym to posądził o Aliexpress za pięć dolców z wysyłką

Dokładnie. To była pierwsza myśl w mojej głowie po zobaczeniu tych fotek :) Swoją drogą, ciężko w takim klasyku coś zmienić tak, żeby był wyjątkowy, a jednocześnie nie burzył wrażenia zbudowanego przez pierwowzór. Chyba najbardziej razi ten "pocisk" na końcu korpusu. Z dużego, ale spójnie wyglądającego i jednak stonowanego pióra powstał taki tłuściutki barokowy aniołek z błyszczącymi policzkami :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, nilfein said:

Niby pokusili się o grawerunek na skuwce,

Na zdjęciu wygląda jak 'darmowe grawerowanie z Allegro'. 

Być może coś kalibru Dufoldowego Centennial by tu bardziej pasowało. Wiem, czepiam się. 

Ogólnie pióra Montblanc, podobnie jak np. zegarki Rolex, są ofiarą paskudnych podróbek i tandety, która się do nich upodabnia. Jeśli takie 'dobra luksusowe' kupujemy dla siebie i wyłącznie swojej satysfakcji to nie ma tematu, ale jeśli chcemy wywołać podziw z zewnątrz to się nie uda, bo z odległości metra nie ma różnicy pomiędzy piórem za 4k pln, a takim za 4 USD. Niestety Rolex trąca myszką na kilometr - miałem oryginał i poszedł w lepsze dłonie...

Pióro MB (StarWalker) miałem nawet przez moment na oku, dopóki nie wziąłem do ręki.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macie rację coś nie tak dzieje się z uznanymi markami europejskimi. To trwa już jakiś czas tylko wcześniej nie rzucało się to tak w oczy. Przyczyna tkwi w konotacjach tych firm z dużymi koncernami azjatyckimi lub dużym rynkiem zbytu, tu bardziej mam na myśli rynek Chiński. To szczególnie dotyka firm niemieckich, zwróćcie uwagę jak wyglądają obecnie ich samochody np.BMW, Mercedes który notabene jest praktycznie własnością Chińskiego giganta. To samo dotyczy innych produktów. Zaczęło się niewinnie, część produktów oferowana na rynku Chińskim zaczęła nabierać ICH kształtów, upodobań, jak to się określa "dizajnu". Wiadomo walka o klienta. Rynek azjatycki jest przeogromny, potężna konkurencja, do tego ICH agresywny marketing, zmyślny, duża kasa to wszystko robi swoje. Pisząc ogólnie Niemcy ulegli Chińczykom, coraz więcej ICH firm ma więcej wspólnego z Azją niż z Europą. Efekty widzimy, samochody z ogromnymi "mordami", dziwnymi światłami, produkty mocno zdobione chromem, złotem itp. Jest takie powiedzenie "kto z kim przystaje, takim samym się staje" i tą puentą zakończę swoją ocenę tego rocznicowego "cymesiku" z logo MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Syrius napisał:

Mercedes który notabene jest praktycznie własnością Chińskiego giganta.

Bez przesady, 2 udziałowców po niecałe 10% udziałów każdy, to jeszcze długa droga do pakietu kontrolnego. To nie Volvo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel No dobrze, bardziej ironizowałem ale poczekajmy trochę i być może skończy się bajeczka. W sumie co nas to obchodzi. Wg.najnowszych danych Azja(ogólnie) to 20.92% udziałów, 9,98% to jeden z chińskich koncernów(Grupa BAIC), najlepsze jest to sam MB ma tylko 7,4% ale nadal większa część, ponad 30% nadal jest w rękach niemieckich. Oczywiście ten podział jest większy bo spory kawałem ma Kuwejt, USA ale wiadomo duży koncern to duże możliwości i zasięg globalny.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/10/2024 at 6:57 PM, tom_ek said:

Jak większość piór z ceną od kilku tysięcy w górę.

Namiki Maki-e całkiem nieźle się bronią w tym segmencie - tu przynajmniej dostaje się 'unikatowość' egzemplarza związaną z ręcznym zdobieniem, przy jednoczesnym uniknięciu kiczu - według mnie. 

Cóż, z dobrami 'luksusowymi' tak już jest - im drożej tym ma być więcej szpanu, cliche, kiczu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...