Skocz do zawartości

opinie o Parker IM Achromatic


Polecane posty

Cześć, chciałem sobie sprawić pióro i przychodzę z prośbą o poradę.

Szukam czegoś do 200zł, komfortowego w użytku bo piszę codziennie na studiach, bywa że trzeba dużo i szybko. Czytając artykuły na forum o piórach na początek, zorientowałem się jak wiele aspektów estetycznych, w przystępnych cenowo piórach, mi się nie podoba. Z wyglądu szalenie mi się podoba Parker IM Achromatic w czerni. Nie znalałem w internecie zbyt wielu recenzji, więc pytam czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem i moze się podzielić wrażeniami? Głównie interusuje mnie komfort pisania. Ten parker ponoć ma dość twardą stalówkę, co brzmi jak utrudnienie.

Czytałem o problemach IM z zasychaniem, lecz natknąłem się również na opinię, że w nowszym modelu Achromatic nie jest to już tak dokuczliwe. A może są modele równie czarne i równie minimalistyczne, które byście polecili?

2122742_open_schuin_main.jpg

Edytowano przez mysza
uzupełnienie, interpunkcja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zasycha, odpuść :) naprawdę, można trafić lepiej. Nawet Hongdian Black Forest wypada o niebo lepiej.

Pelikan Jazz też jest w takiej czarnej wersji, Lamy Alstar, Sheaffer GC 300, Kaweco Special, Faber Castell - kilka modeli.

zerknij u mnie w kolekcję :D

 

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również na wykładach pisałem dużo i szybko😉, praktycznie zawsze piórem, miałem chyba ze 3-4, wszystkie poległy w boju, żałuję że żadne się nie zachowało (pamiątka!). Teraz to mam 3-4 pudełka z piórami😂, i nie potrafię się oprzeć nowym. Tak było np. z tym:

H3ba6515dcb514fd592fb2c5bffc4f755A.jpg_6

Samo się pchało pod myszkę, żeby kliknąć, a że takiego nie miałem, to kliknąłem😄. Szczegóły tu opisałem:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/16556-moje-pierwsze-czarno-czarne-pióro-jinhao😋/?do=findComment&comment=209052

Dla Ciebie @mysza dodam jeszcze, że na założonym budżecie zaoszczędzisz jedno "0", co przy stratach studenckich może być zaletą, ale niewątpliwą zaletą jest samo pióro, bardzo wygodne w uchwycie (smukła, nie ślizgająca się sekcja), nie za ciężkie i nie za lekkie.  Mi trafiła się twarda stalówka F, to nie wada, to zaleta👍, pozwala pisać bardzo szybko stałą szerokością linii (dobry przepływ), a ta F-ka wąsko. Moja jest nieco szorstka i pisze "szmerając" po papierze, mi to nie przeszkadza i nic nie dogładzałem, a przecież można👌.  Myślę że każde z tej serii Jinhao  75 będzie podobne. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała Ann_gd nie zwracaj uwagi na dzisiejszego Parkera, piszę Ci stary zbieracz tych piór. Te pióra pod względem wysychania to jest kpina z użytkowników, Newell Brands nic sobie nie robi z opinii klientów. Nawet na renderach masz pokazane w czym jest problem...

3m3NcMo.jpg

Na czerwono masz zaznaczony obszar w czym tkwi problem, to tylko przykład. Co z tego że te pióra mogą się podobać, ktoś to nadal kupuję i zapewne psioczy pod nosem choć do tego się nie przyzna. To parodia Parkera i nie zmienię zdania. Te pióra można "naprawić" uszczelnić i nie ma z nimi kłopotu ale za to Newell powinien dawać specjalny voucher na darmowe akcesoria każdemu kto to zrobił we własnym zakresie. Jak napisali forumowicze masz tyle różnych "czarnuchów" że za te pieniądze wydane na to nieszczęście kupisz nie jedno takie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego IM ze stalówką M - nie zauważyłem często opisywanych problemów, pisze się nim przyjemnie, choć ostatnie kilka miesięcy leży już w szufladzie. 

Dodam tylko, że według mnie Parker IM absolutnie nie jest wart pieniędzy, które za niego wołają. W zamian można kupić kilka znacznie lepszych piór. @Klerk podał pomysł na alternatywę. 

Edytowano przez NimnuL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tych piór przewijał się na forum wielokrotnie. Praktycznie za każdym razem gdy choćby wspominano o dzisiejszym Parkerze, pojawiały się różnego typu dodatkowe dyskusje na temat wad, sposobów na ich pozbycie się etc. Minęły lata i temat ciągle jest aktualny. Nie ma co dochodzić się czy te pióra w każdej kolejnej wersji będą lepsze czy gorsze, jedno pozostanie bez zmian(przynajmniej na najbliższe lata). Będą "dziurawe" będą nieszczelne(mniej lub więcej) bo tak stanowią przepisy w kraju gdzie jest zarejestrowana firma/właściciel marki. Nie ma sensu dyskutować o zasadności tych przepisów, ich realności, są wprowadzone w drugiej połowie lat 50 i pod tym względem nic się nie zmienia. Wszystko co w USA jest małe, możliwe do połknięcia ma być pisząc ogólnie nieszczelne, ma przepuszczać powietrze i po temacie. 

Pisząc już prywatnie i jak najbardziej poważnie w USA obowiązują na prawdę kuriozalne przepisy, jedne są rzeczywiście przydatne, słuszne a inne to już fanaberia przepleciona bezmyślnością pisząc delikatnie. To też ma swoje uzasadnienie, ludzie tam są na prawdę różni i inni, niektóre te bzdurne przepisy mają uzasadnienie gdy spotkamy się z przypadkami na które normalny człowiek nie wpadłby(na nie) przez całe swoje życie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak placenie ciezkiego odszkodowania osobie, ktora kilka lat temu poparzyla sie goracym nadzieniem ciastka w mcd i pozwala, bo skad ma wiedziec, ze to nadzienie jest gorace, kiedy na opakowaniu nie bylo informacji? I teraz faktycznie informacja "gorace nadzienie" jest wydrukowana byczymi literami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Syrius napisał:

Będą "dziurawe" będą nieszczelne(mniej lub więcej) bo tak stanowią przepisy w kraju gdzie jest zarejestrowana firma/właściciel marki. Nie ma sensu dyskutować o zasadności tych przepisów, ich realności, są wprowadzone w drugiej połowie lat 50 i pod tym względem nic się nie zmienia.

Przecież to jest miejska legenda albo marketingowy bełkot Parkera. Jakimś cudem bliźniaczy Waterman może robić szczelne skuwki. Dużo bardziej amerykański Cross też. Pióra Ensso czy Schon DSGN, produkowane w Ameryce a nie importowane z Chin etc. jak Parkery mają idealnie szczelne skuwki bez żadnych dodatkowych otworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filifionka Dokładnie tak jest, bardzo istotną kwestię poruszyłaś. Tam każdy, każdego może a nawet tylko czeka by kogoś pozwać, o coś oskarżyć. USA to nie bajeczka znana z filmów, z kin to walka o swoje bo tam nie ma publicznej służby zdrowia czy naszych ZUSów itp. Tam za wszystko trzeba płacić i to grube pieniądze. W USA na opakowaniach brakuje już miejsc na wizerunek samego towaru bo wszędzie tylko ostrzeżenia, zalecenia, naklejki są na wszystkim z instrukcjami jak używać itd. Ameryka jest całkowitym przeciwieństwem Europy. To pomału się zmienia, np.zachodnie wybrzeże, szczególnie Kalifornia staje się proeuropejska, wdraża podobne przepisy jak w Europie, centralna i wschodnia część USA jest bardzo konserwatywna i ONI trzymają się tych swoich cudacznych przepisów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RittelParkera w USA można porównać do naszego Zenitha za czasów PRL. Kolego mieszkałem w USA 2 lata, tyle wytrzymałem, została tam część mojej rodziny, ja ""uciekłem"" do Kanady. USA to taki lepszy Związek Radziecki, tam jest podobna mentalność. Oczywiście to się zmienia ale USA to nie jest takie "freedom" jak pokazują na filmach. Wracając do przepisów, to nie miejscowe legendy, tam klocki Lego muszą mieć dziurki, w patyczkach do lizaków były dziurki, wariactwo.

Tylko weźcie pod uwagę jedno, USA to unia stanów, tam każdy stan ma własne przepisy, różnie są te przepisy interpretowane. Tam nie rządzi Centralny rząd jak u nas, tam "Centrum" przejmuję wszystko gdy wymaga tego bardzo poważna sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...