Skocz do zawartości

Jakie polecacie must have z piór Chińskich


Polecane posty

Cześć, przyszło do mnie właśnie Jinhao 100 centennial i tak jak sie spodziewałem jest sztos dla mnie, nigdy nie posiadałem drogich piór tzn powyżej 100zł :) i nie zamierzam natomiast zamierzam kupic trochę taniej świetnej chińszczyzny sprzedałem na szczęście Pelikann Jazz i Waterman Allure i teraz mam:

Jinhao 100

Jinhao 85 

Hero 616S (kupiłem z sentymentu do podstawówki w PRL bo ta złota strzałka na czubku przypomina mi szkolne lata)

dziś zamówiłem Jinhao x450 

 

i teraz mam pytanie bo wiem że są tu znawcy jakie jeszcze Chińskie perełki są warte uwagi nie chcę kupować na ślepo a nie znam się, natomiast wiem że są tu prawdziwi znawcy.

Zdaję sobie sprawę że zawsze można miec pecha i trafić słaby egzemplarz ale są pewnie modele które są lepsze i statystycznie  większa szansa na zadowolenie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tmajcher napisał:

Cześć, przyszło do mnie właśnie Jinhao 100 centennial i tak jak sie spodziewałem jest sztos dla mnie

Cool 🤘
Jinhao X159 jest fajne. Ze 2 mm dłuższe od J 100, za to sporo grubsze. Jak ktoś lubi pisać serdelkiem, to must have :) 
Ogólnie to J 100 jest najlepiej dopracowane z tych, co testowałem. 
Ale bez obaw, J X159 robi robotę aż miło. 
Tylko zastanów się dwa razy, czy chcesz czarne w srebrnym wykończeniu, bo jest nudne jak flaki z olejem.
Wiem, bo mam takie dwa :) 
A mogłem wziąć granatowe i bordowe w GT...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zmija napisał:

Cool 🤘
Jinhao X159 jest fajne. Ze 2 mm dłuższe od J 100, za to sporo grubsze. Jak ktoś lubi pisać serdelkiem, to must have :) 
Ogólnie to J 100 jest najlepiej dopracowane z tych, co testowałem. 
Ale bez obaw, J X159 robi robotę aż miło. 
Tylko zastanów się dwa razy, czy chcesz czarne w srebrnym wykończeniu, bo jest nudne jak flaki z olejem.
Wiem, bo mam takie dwa :) 
A mogłem wziąć granatowe i bordowe w GT...

dzięki zamówione

Zrzut ekranu (14).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. @tmajcherKolego napiszę Ci wprost bez żadnego czarowania. Kup sobie co chcesz, co przypadnie Ci do gustu. Nie bierz na poważnie tych forumowych sloganów typu "must have" zaczerpniętych z angielskojęzycznych forum. To już wygląda jak "have to" rodzaj zmuszania do zakupu tych ""niezbędników"". Z Chińszczyzną jest tak, każdego roku wychodzą ciekawe propozycje, setki form, tyle samo naśladownictw, masz niemal nieograniczoną ilość form, modeli tych piór. Jest jedna wspólna cecha tych Chińskich piór, one mają praktycznie takie same stalówki. Np.wśród modeli z klasyczną stalówką o rozmiarze 5 masz pisząc umownie 15 modeli Jinhao te zaś pióra występują pod 56 różnymi nazwami. Rynek Chiński jest ogromny, setki producentów piór którzy kopiują tych mniej lub bardziej znanych w tym własne firmy które stały się popularne na świecie. Oni kopiują samych siebie i w cale te kopie nie muszą być gorsze od tych ICH oryginałów. W każdym przypadku masz przeogromny wybór różnych form tych piór, kształtów, użyte są różne materiały ale sercem tych piór jest ciągle ta sama stalówka, ten sam spływak. Mogą być różne wzorki, sposób grawerowania, wykańczania tych stalówek ale one są praktycznie identyczne, mają w ten sam sposób szlifowane ziarna, w ten sam sposób formowane blaszki na stalówki. Przebierasz w ofercie tych samych piór tylko różnie wyglądających. Tak jak sam stwierdziłeś nie mamy, nie masz wpływu na to co Ci się trafi w zakupie, byle było jak najmniej tych wadliwych piór. Nie ma pewniaków. Kupuj to co wpadnie Ci w oko, co uznasz fajne dla siebie. Wracając do nazw piór, Chińczycy wymyślają różne nazwy tych samych piór, są mistrzami marketingu, to samo pióro znajdziesz pod 5 różnymi nazwami, tu przykład podany przez @TopikSH to nie jest żadne Yong Sheng tylko Wing Sung 628, na pierścieniu ozdobnym skuwki widnieje napis Wing Sung, to samo pióro sprzedawane jest pod różnymi nazwami, nazwami wymyślonymi przez sprzedawcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Syrius napisał:

 to nie jest żadne Yong Sheng tylko Wing Sung 628, na pierścieniu ozdobnym skuwki widnieje napis Wing Sung, to samo pióro sprzedawane jest pod różnymi nazwami, nazwami wymyślonymi przez sprzedawcę

To nie sprzedawca a producent zmienił nazwę, albo raczej kombinuje z nazwami na lokalny i zagraniczny rynek. Dodatkowo to ma chyba związek z transkrypcją różnych odmian języka chińskiego. To jak zmiana twittera na X albo Facebook na Meta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TopikSHPo co to wymyślać takie bzdury, tworzyć na tych forach niestworzone historie. Tak jakby ktoś pierwszy raz w życiu kupował na Ali i nie wiedział o co chodzi. Proszę Cię bardzo, wystarczy najechać na zdjęcia i Ci się powiększają. Zapewne to i tak żaden dowód, najlepiej jakbym kupił te pióra i rozpakował przy was i podstawił pod nos to może dotrze że to wszystko inwencja twórcza sprzedawców. Tu masz to co podrzuciłeś w linku

ZO8KNkc.jpg

Na czerwono zaznaczone nazwy pióra, nazwa wymyślona przez sprzedawcę

A o to ten cały Yong Sheng

MSg446Q.jpg

Powiększone zdjęcia to zrzuty z fotek dołączonych przez sprzedawców. Logo, nazwa, na stalówce logo, na opakowaniu jak byk Wing Sung a tu tworzenie równoległego świata. Wing Sung marka należąca do Hero. W Chinach występują te same pióra pod 5 czy 7 nazwami ale każda z tych nazw widnieje na piórach, stalówkach, elementach ozdobnych, opakowaniach. W Chinach pióra Hero i Wing Sung są sprzedawane w opakowaniach zabezpieczonych  hologramami które tworzą zabezpieczenie i mówią że jest to produkt oryginalny. Różnica jest w cenie co nawet widać po tych dwóch ofertach i dotyczy nawet tych samych piór tylko sprzedawanych przez różnych sprzedawców.

Edytowano przez Syrius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafią mieć i na stalówce Wing Sung a na piórze Yong Sheng, więc to rzeczywiście może być różnica w transkrypcji tych znaków w pinyinie mandaryńskim i shanghajskim. A Bobby to ewenement na AliExpressie, on wszystko nazywa po swojemu i ma dość unikalną ofertę.
https://kencrooker.com/yongsheng-088/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel To nie tak, OK macie rację jeżeli chodzi o używanie tej nazwy, jest łączona z Wing Sung. Jest tylko jedno ale, jest to nazewnictwo nie oficjalne, nie nadawane przez fabrykę tylko przez sprzedawców, sieci sklepów w których są sprzedawane pióra Wing Sung. Ogólnie jest to nie oficjalne tłumaczenie i wykorzystywanie nazwy przez różnych sprzedawców. Zacznijmy od nazwy Wing Sung jest to kantoński tłumaczymy to w wersji skróconej jako Wieczne Życie, Yong Sheng jest to pinyin który brzmi podobnie Żyć Wiecznie. Problem w tym że oficjalnie nie tłumaczy się z kantońskiego na pinyin, szczególnie w przypadku nazw własnych. Kolejna ciekawostka, w Chinach Yong Sheng to też ogromna sieć sklepów wielobranżowych, sprzedająca towary w tym pióra obrandowane jako Yong Sheng. Yong Sheng w Azji jest bardzo popularną nazwą, to bary, restauracje, usługi szczególnie te związane ze zdrowiem, urodą.

Z nazewnictwem piór Wing Sung jest problem, bo marka przed ostatecznym przejęciem przez Hero Industry a następnie przez Hero Group była w posiadaniu trzech różnych firm. Wing Sung ma burzliwą historię, był podzielony jakby na 3 części które trafiły w ręce trzech firm te zaś używały rożnych nazw na rynku lokalnym. Po przejęciu przez Hero, Wing Sung jest marką ze znakiem TM, występuje też pod nazwami Lucky i Xinming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdawałem sobie sprawy, że o jednym piórze, a właściwie takim sobie piórku, można tyle napisać😲 

12 godzin temu, Rittel napisał:

A Bobby to ewenement na AliExpressie, on wszystko nazywa po swojemu i ma dość unikalną ofertę.
https://kencrooker.com/yongsheng-088/

Autor, Ken Crooker w podsumowaniu pisze, że pióro jest takie sobie, i że gdy wypisze atrament, to je odłoży "do szuflady". Jeśli brudnopis recenzji pisał tym piórem, to chyba atramentu ledwie starczyło🤔 i może już o nim zapomnieć😁😂.

Ale najbardziej ujęła mnie dyskusja:

  1. af3c1cbbb496729f148cf2e5294e7533?s=48&d=DENNIS D. MCDONALD

    19 sierpnia 2017 o 7:04

    Ken, to pióro mnie nie interesuje, ale ta recenzja jest wzorem na to, jaka powinna być dobra recenzja pióra.

    • c6f173292cd99f99617fee31a4b42349?s=48&d=KEN CROOKER

      19 sierpnia 2017 o 7:43

      Wow, wielkie dzięki, Dennis! Naprawdę to doceniam. Staram się poświęcać każdemu długopisowi taką samą uwagę, niezależnie od tego, czy kosztuje 2 czy 200 dolarów, ponieważ wiem, że są ludzie z bardzo niewielkimi dochodami, którzy chcą cieszyć się tym hobby. Jeśli mogę pomóc im dokonać wyboru, który najbardziej im odpowiada, to zrobiłem to, co założyłem. Dziękuję za przeczytanie i miłe słowa!

Brawa dla autora, Kena Crookera 👏👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...