Skocz do zawartości

Pelikan - chyba M200 old style, warto?


Polecane posty

Z drugiej ręki można kupić różne pióra. Mogą być świetne, mogą też mieć problemy. Z niższych Pelikanów popadły mi się takie, mające problem z drapaniem stalówki, raz popadło mi się z zapieczinym tłokiem. Udało mi się je przywrócić do sprawności, ale wymagało to sporo wysiłku. 

Mankanentem jest to, że takie defekty są zupełnie niewidoczne na zdjęciu, dlatego zakup od nieznajomej osoby jest obarczony pewnym ryzykiem. Nie da się też wykluczyć, że sprzedawany egzemplarz jest naprawdę dobry, a sprzedaż podyktowana zupełnie innymi powodami niż brak walorów użytkowych.

Jeśli jesteś w stanie poradzić sobie z ewentualnymi problemami, to możesz je zakupić, bo cena nie jest wygórowana ani też bardzo niska (co może stanowić pozorną okazję).

Co do tęgości stalówki - to Pelikany mają stalówki przeważnie mokre, a do tego M daje większą grubość pisma niż F lub EF. Jeśli wolisz pisać cieńszą kreską, to radziłbym poszukać F lub nawet EF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak przemyślał tę decyzję bo ryzykujesz dużo, a różnica w kwocie np. do tego:

https://allegro.pl/oferta/pioro-z-tloczkiem-pelikan-classic-m200-f-zielone-13552285482

...żadna.

Pytanie: czy musi być kolor niebieski? Bo jak nie to w podanym linku jest w super cenie nówka sztuka z gwarancja i fakturą.

Decyzja należy do Ciebie... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego M200 kupiłem na ebayu z niemieckiego komisu za bardzo okazyjną cenę. Dostałem go w oryginalnym pudełku, z pelikanowską kartą gwarancyjną. Piórko było w doskonałym stanie - aż nie mogłem (i dalej nie mogę) uwierzyć w swojego farta. 

Przy okazji - polecam stronę The Pelikan's Perch (thepelikansperch.com) - wszystko o pelikanach, modele, datowanie piór, historia firmy... starzy forumowi wyjadacze pewno znają, ale może ktoś jeszcze nie widział - może się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na sklep wysocki w Katowicach. Nowy m200 brown marbled za 432 i wyslanie.  Blue marbled m205 457 i wyslanie. Nowe i jakby co, mozna reklamowac. Kupowalam u nich raz, nie bylo problemu. Troche drozej wystawiaja na alledrogo, ale raz na jakis czas trafia sie promocja i wtedy na alledrogo taniej niz na ich stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2023 o 00:09, filifionka napisał:

Popatrz na sklep wysocki w Katowicach. Nowy m200 brown marbled za 432 i wyslanie.  Blue marbled m205 457 i wyslanie. Nowe i jakby co, mozna reklamowac. Kupowalam u nich raz, nie bylo problemu. Troche drozej wystawiaja na alledrogo, ale raz na jakis czas trafia sie promocja i wtedy na alledrogo taniej niz na ich stronie.

Kupiłem mojego M200 Pastel Green u Wysockiego. 

Nie mam zastrzeżeń. Pióro świetne i w dobrej cenie (jak na ten kolor).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze warto rozwazyc zakup uzywanego piora Pelikan, zwlaszcza modelu M200 old style! 😊 to klasyka wsrod pior wiecznych, a Pelikan slynie z jakosci i trwalosci. co fajne, M200 ma prosty, ale elegancki design i jest wygodne w uzyciu, nawet na dluzsze sesje pisania. 🖋️ pamietaj, zeby sprawdzic stan piora przed zakupem - niby oczywiste, ale czasem ludzie zapominaja. 😅 zwroc uwage na koncowke piszaca, czy nie jest znieksztalcona czy zarysowana. jesli wszystko jest ok, to super! warto tez sprawdzic, czy system napelniania atramentem dziala bez problemu. 🤔 ogolnie, jesli pioro jest w dobrym stanie, to zakup uzywanego modelu to swietny sposob, zeby zaoszczedzic troche kasy. 👍 a co do samego modelu M200, to jest to swietny wybor zarowno dla poczatkujacych, jak i doswiadczonych milosnikow pior. jest lekkie, poreczne i ma te klasyczna, ponadczasowa elegancje. 😍 a jak juz sie zdecydujesz na zakup, to koniecznie daj znac, jakie sa Twoje wrazenia po pierwszym uzyciu! ciekawe, czy tez sie zakochasz w pisaniu piorem Pelikan tak jak wielu innych. 😉💬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale to zaczyna wygladac na zastosowanie teorii spiskowej w praktyce. Najpierw ktos pisze 1 i dokladnie 1 post, a wczesniej sie nie udzielal, potem Uzytkownicy staraja sie pomoc, a nastepnie "inny" ktos udziela poparcia pierwszego posta i tez wczesniej sie nie udzielal. Czyzby niewystarczajaco wiele osob zauwazylo wystawiona aukcje i potrzeba dodatkowej reklamy? Jesli tak, to taka akcja reklamowa niespecjalnie wyszla. Ludzie nie zostawia sprawdzonych sklepow dla innego w ciemno, tylko dlatego, ze ktos zainicjowal lewa reklame. Juz sie o tym sporo portali przekonalo, do tego stopnia, ze powylaczali komentarze pod ordynarnie "NIE"  sponsorowanymi artykulami. Jesli to faktycznie byl niedoswiadczony kupujacy, to ok, ale takie cos byloby bardzo zrazajace do wystawiajacego dana aukcje. A w reklamie chodzi akurat o cos innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filifionka napisał:

Najpierw ktos pisze 1 i dokladnie 1 post, a wczesniej sie nie udzielal, potem Uzytkownicy staraja sie pomoc, a nastepnie "inny" ktos udziela poparcia pierwszego posta i tez wczesniej sie nie udzielal.

Dokładnie, wygląda na ustawkę.

5 minut temu, filifionka napisał:

Jesli tak, to taka akcja reklamowa niespecjalnie wyszla.

Czemu, niech @arispen kupi to swoje pióro i będzie git 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, NimnuL napisał:

Huh, słuszna obserwacja. Nie zwróciłem uwagi na staż użytkowników... cóż, na tym forum niełatwo jest nabić kogoś w butelkę. Niech próbuje z nieświadomymi...  

Moje doświadczenie przeczy tej tezie, przekonałem się o tym, że łatwo, tylko sprzedawca musi legitymować się długim, naprawdę dłuuugim forumowym stażem.  To skłoniło mnie do napisania tego posta:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15026-sprzedajemy-pióra-kilka-słów-o-kupieckiej-rzetelności/?do=findComment&comment=200218

Z całą odpowiedzialnością jeszcze raz powtarzam, że wszystko co opisałem doświadczyłem osobiście.  Zgodnie z przysłowiem: "uderz w stół, a nożyce się odezwą", posypały się gromy, ale Forumowicz, który prawdopodobnie rozpoznał sytuację, taktownie nie zabrał głosu w dyskusji, i tu szacun, to jednak świadczy o klasie👍.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby mi temat pelikanow utkwil w glowie i chrzanic pozostale prezenty do kupienia. Zlozylam zamowienie. Dostepne 2 egzemplarze w krakowskim sklepie, 1 oficjalnie, 1 nie ma w systemie. Jesli pojde kupic w sklepie, cena jest tez sklepowa 579. To kupilam przez strone.  Chwilowo mi wysylaja egzemplarz sklepowy do tego samego sklepu ale w cenie nizszej. Ma byc do odbioru 8-9.12. Troche to skomplikowane.

Marmurek niebieski. Bo mnie ciagle nie stac na blue dunes, chyba bym musiala zbierac nastepne 20 lat. To chociaz jego bardzo tani odpowiednik.

A ten drugi egzemplarz nie w systemie to byl marmurek zielony. Tylko chyba zimne oswietlenie w sklepie mu nie sluzy. Zielony kolor wygladal na prawie szary i te swirki tez nie byly wyrazne. Mogla byc podrobka, czy one takie sa?

Jakby mi sie udalo odebrac, to 2 sztuki juz beda tym calym stadkiem? Bo jak nadal za malo, to twardo zbieram na demonstratora!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, filifionka napisał:

Zielony kolor wygladal na prawie szary i te swirki tez nie byly wyrazne. Mogla byc podrobka, czy one takie sa?

Też mam wrażenie, że współcześnie produkowane M200 w tej wersji kolorystycznej są jaśniejsze niż ten sam model sprzed powiedzmy 10 lat, ale trzeba by trzeba porównać większą partię piór, bo być może nasycenie barwy jest zmienne. Poza tym od dłuższego czasu (mniej więcej od premiery brązowego marmurka) zdjęcia reklamowe wykonywane przez Pelikana mają mocno podkręcane kolory i znacznie odbiegają od realnych barw piór.

Z podróbkami M200 dotychczas się nie spotkałem.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2023 o 11:32, NimnuL napisał:

@filifionka jestem ciekaw którą wersję dostaniesz. Lub może jeszcze inną wariację...

 

 

No to piorko sobie jezdzi od poniedzialku i dopiero teraz do mnie dotarlo, ze moze nalezy je wyjac z plecaka.

Swirki sa takie, jakby ich nie bylo. Jutro przy dobrym swietle zrobie zdjecia. A ta dziwna wersja szara zamiast zielonej wybyla z gablotki. Teraz bylo kilka watermanow. Albo ktos kupil, albo sie zorientowali, ze w ogole zielonych nie mieli w systemie. Moze dawno byly i pojedyncze sztuki zostaly.

 

Tyle widzieli moje piekne plany odnosnie demonstratorow pelikana!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, arispen napisał:

Nie, to nie ustawka, naprawdę chciałem się was poradzić 😁

I mogę się pochwalić, co w końcu kupiłem...

https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-pelikan-z-serii-classic-m-200-black-14777958813

329 zł. Jestem zachwyconym i szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego Pelikana.

To wrzuć zdjęcie tego co kupiłeś, bo w linku, który podajesz widnieje tylko informacja: "Sprzedaż zakończona"... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...