Skocz do zawarto艣ci

Jakie pi贸ro polubi艂e艣 najbardziej馃 w tym roku?


Polecane posty

@Klerk Cze艣膰. Na forum jest wielu magik贸w od kaligrafii kt贸rzy zachwalali tego typu stal贸wki 馃槈 Pisz膮c og贸lnie jestem tego samego zdania, "fude" to stal贸wki do Azjatyckiej kaligrafii, nazwa pochodzi z j臋z.japo艅skiego i znaczy dos艂ownie "p臋dzel do pisania". Azjaci pisz膮 pi贸rami z tego typu stal贸wkami w podobny spos贸b jak przy u偶yciu p臋dzli. Pi贸ro trzyma si臋 pionowo, "maluje" te ich domki i krzaczki.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowied藕

Top Posters In This Topic

W tym roku najwi臋kszym pozytywnym zaskoczeniem by艂o Kaweco Dia 2 ze stal贸wk膮 M. Niby zwyk艂a, a pisze si臋 tym niesamowicie wygodnie i radzi sobie nawet z papierem 艣redniej jako艣ci, zachowuj膮c przy tym lini臋 o w艂os tylko szersz膮 ni偶 "standardowe europejskie" F.

W pewnym momencie wyprzedzi艂o nawet mojego ulubie艅ca, czyli MB 146 ze stal贸wk膮 F (cho膰 w przypadku tej marki, to F pisze jak obfite M).

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
22 godziny temu, Klerk napisa艂:

Ju偶 po艂owa grudnia, 艣mia艂o mo偶na wytypowa膰 sw贸j wyb贸r, chyba 偶e czekacie na super prezent od Gwiazdora馃巺馃槈馃槂. Aby okrasi膰 tego posta, poka偶臋 pozosta艂ych moich pretendent贸w, kt贸rych jeszcze nie opisa艂em, ale przyjdzie na to czas馃

Je艣li mog臋 prosi膰 - wymie艅 nazwy tych pi贸r. Rozmaito艣膰 klon贸w i odm臋ty internet贸w zak艂贸caj膮 mi identyfikacj臋.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@teodozjan聽---> bardzo dzi臋kuj臋 za wyja艣nienie....

Nawet nie wiedzia艂em, 偶e tak to wygl膮da....

Ciekawe, 偶e niekt贸re si臋 nawzajem nak艂adaj膮... 馃檪

Dziadek mr贸z (specjalnie ma艂膮 liter膮) to mi si臋 kojarzy z tymi co teraz atakuj膮 niebiesko-偶贸艂tych.

I to pewnie od niego, ostatnio, dosta艂 prezent nasz g艂贸wny聽komendant Policji...聽馃槥

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@zami, to s膮 zakupy z Ali.., tak pod wp艂ywem impulsu, bo si臋 akurat spodoba艂y spo艣r贸d setek innych. Opisy 偶ywcem wzi臋te, jaka produkcja(?), nie wiem馃槈馃槅

Klasyczny Metal 003 matowy czarny wieczne pi贸ro Spin czarny srebrny biznes papiernicze szkolne materia艂y biurowe pi贸ra atramentowe nowo艣膰

Hc3077ca5b13f4b1497e6d02de3ce98d1O.jpg_6

Wzorowane na MontBlanc Boheme, ale tylko wzorowane, nie jaka艣 kopia podr贸bka. Ci臋偶kie, solidne, skr臋cane z obu stron, troch臋 przyma艂awa stal贸wka leje obficie i zawsze, bez problem贸w. 艢mia艂o mo偶na powiedzie膰: pancerne.

772 wysokiej jako艣ci korea艅ski luksusowe wieczne pi贸ro do pisania metalowy atrament d艂ugopisy szkolne i biurowe prezent biurowe

Hd232610e8bdb4cfca45dcca2edc74422Q.jpg_6

H6c63dbcd8d9e4b0198b55fbd91bc663eC.jpg

Wydaje si臋 taki zwiewny bia艂y 艂ab臋d藕 kt贸ry pr贸buje si臋 upodobni膰 do Pelikana. W rzeczywisto艣ci solidne metalowe pi贸ro 艣redniej wielko艣ci.

1efdf53a0361619e6a5f7df809758b1e.jpg

Przezroczysta torba pr贸偶niowa ujemne ci艣nienie pi贸ro wieczne EF/F stal贸wka 0.38/0.5mm pi贸ro atramentowe prezent biznesowy M5TB.聽 聽Rozmiar聽ko艅c贸wki聽:聽0.38mm

H250b15790a024a42a6cd28f2e6c07893C.jpg_6

Du偶e, praktycznie ca艂e plastikowe, ale plastik solidny, gruby. Niesamowita stal贸wka, XF bli偶ej do XXF,聽 a jednak po papierze p艂ynie bez szemrania.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Bardzo dzi臋kuj臋.

Po przewini臋ciu si臋 ostatnio wieeelu pi贸r przez moje r臋ce, jestem pewny, 偶e to, co mi pasuje w uchwycie - to smuk艂a sekcja i do tego nie metalowa (艣liska). Ten ostatni demonstrator na oko tak ma. Tylko przymierza艂em go do TWSBI i co艣 mi brakowa艂o聽馃

Teraz ju偶 wiem, co.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Gwiazdor ju偶 by艂, prezenty rozdane, teraz to ju偶 pi贸ra pracuj膮 na laurk臋 pracowito艣ci (przydatno艣ci) w przysz艂ym roku. Jest jeszcze okazja pochwali膰 si臋 co 艢w. Miko艂aj /Gwiazdor /Dzieci膮tko /Gwiazdka /Anio艂ek /Dziadek Mr贸z, przyni贸s艂 pod choink臋馃巵馃巹. U mnie Gwiazdor馃巺馃槒 dobrze wiedzia艂 jak si臋 w tym roku ob艂owi艂em w pi贸ra, to przyni贸s艂 etui, takie sporawe abym zabiera艂 2..3..4 pi贸ra i da艂 szans臋 innym馃槃:

H8b43e7e9183d466b804fc056708d2c095.jpg_6

He0fdb813dd5d454ba3c86cc37ca19eeeU.jpg_6

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Zbrukane?馃 Nic z tych rzeczy!馃様聽 Dosta艂em etui nowiutkie, czy艣ciutkie, 艣licznie zapakowane. I to w艂a艣nie pi贸ra uwi艂y sobie w nim gniazdko.聽 聽Zamie艣ci艂em聽zdj臋cia reklamowe w celach pogl膮dowych dla Waszej i swojej wygody馃槒.

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Opowiem Wam o najwi臋kszym zaskoczeniu jakie mnie spotka艂o w tym roku. Przed moimi oczami wielokrotnie przewija艂y si臋 anonsy o Waterman Perspective. Nie wzbudza艂y jednak nadzwyczajnego po偶膮dania. Ot, my艣la艂em sobie bardzo zwyczajne pi贸ro. Cooo? Za tak膮 kas臋? Ze stalow膮 stal贸wk膮? W 偶yciu. Ignoruj臋 je. Nieprzewidywalny los sprawi艂, 偶e nadszed艂 dzie艅 w kt贸rym pojawi艂a si臋 propozycja wej艣cia w posiadanie takowego za bardzo umiarkowan膮 cen臋. Pomy艣la艂em, 偶e zaryzykuj臋, mimo 偶e Waterman贸w og贸lnie nie ceni臋 najwy偶ej. Kiedy wreszcie wzi膮艂em je w r臋k臋, nape艂ni艂em atramentem i zacz膮艂em pisa膰, o wielkie nieba... odszczekuj臋 wszystkie podejrzenia. Waga jak dla mnie idealna, 艣wietnie le偶y w r臋ce, lekko sunie po papierze. Po prostu sama radocha pisania. A kopara opad艂a. Nauczka na przysz艂o艣膰, nie skre艣laj zanim nie pomacasz.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

19 minut temu, Klerk napisa艂:

@Skribent聽pozwoli艂em sobie pokaza膰 jak wygl膮da Tw贸j laureat w 2022r. Nie wspominasz o kolorze, wi臋c wybra艂em taki spokojny, mi si臋 bardzo podoba, pi臋kne pi贸ro, gratuluj臋馃憤馃槈.

No musz臋 przyzna膰, 偶e wygl膮da ca艂kiem fajnie... 馃檪

Ja jednak na razie daj臋 sobie siana z zakupami, bo w tym roku nakupi艂em ju偶 a偶 nadto tego "towaru"... 馃檪

Idealnym okaza艂 si臋 zakup od forumowicza @nilfein w postaci Kaweco Sport.

Dla mnie idea艂, bo mie艣ci si臋 idealnie w kieszeni, a po roz艂o偶eniu wraz ze skuwk膮, zwi臋ksza swoje gabaryty do stanu u偶ywalno艣ci... dla mnie bomba.

Edytowano przez moogoom
nie wyr贸偶niono cytatu...
Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

2 godziny temu, zami napisa艂:

My艣lisz, 偶e b臋dziesz mia艂 wszystko, co ciekawe i warte mania? Za du偶o tego jest. Zatraci膰 si臋 mo偶na.聽

Nie ma 偶art贸w, bardzo 艂atwo si臋 zatraci膰. Wiem co m贸wi臋. Pokus jest odpowiednio du偶o.

M贸j egzemplarz Perspective jest czarny CT, stal贸wka F, wa偶y 36g.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Kupi艂em par臋 pi贸r w tym roku, ale najwi臋kszym zaskoczeniem by艂 dla mnie Sailor KOP. Po paru miesiacach nadal zachwyca mnie jego stal贸wka w rozmiarze M. I stal贸wki produkcji Sailora w pi贸rach Cross Peerless odpowiednio Fka i Mka. S膮 to stal贸wki przyjemnie spr臋偶yste z feedbackiem Sailorowskim. Fka w Peerlesie i Fka w Sailorze Pro Gear Slim nie nadaj膮 si臋 do taniego papieru, bo lubi膮 w偶yna膰 si臋 troch臋 w kartk臋. Ale Mki pisz膮 na ka偶dym fajnie.聽

Bardzo zaskoczy艂o mnie te偶 pi贸ro Lamy 2000 makrolon. Jest to teraz m贸j w贸艂 roboczy ze wzgl臋du na dyskretny wygl膮d, wag臋 nie m臋cz膮c膮 d艂oni i bardzo przyjemne odczucia ze stal贸wki.聽

Z kolei zauroczenie Scribo Piuma EF flex i Aurora Talentum Soft F min臋艂o. Nadal to fajne pi贸ra i bardzo je lubi臋, ale to nie s膮 chyba Graale, lecz jedynie ciekawe pi贸ra.聽

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dnia 31.12.2022 o 19:04, Kolektor napisa艂:

Bardzo zaskoczy艂o mnie te偶 pi贸ro Lamy 2000 makrolon. Jest to teraz m贸j w贸艂 roboczy ze wzgl臋du na dyskretny wygl膮d, wag臋 nie m臋cz膮c膮 d艂oni i bardzo przyjemne odczucia ze stal贸wki.

Bardzo liczy艂em na podobne wra偶enia ale z wersji steel. Wygl膮d zajefajny, ci臋偶ar umo偶liwiaj膮cy u偶ycie w samoobronie ale praca stal贸wki bardzo nier贸wna. Pi贸ro wyp艂ukane i wyczyszczone, ci臋偶ko startuje a zaraz potem bardzo mokre. Nape艂nione KWZ-em.聽 Szkoda.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 godzin臋 temu, Skribent napisa艂:

Bardzo liczy艂em na podobne wra偶enia ale z wersji steel. Wygl膮d zajefajny, ci臋偶ar umo偶liwiaj膮cy u偶ycie w samoobronie ale praca stal贸wki bardzo nier贸wna. Pi贸ro wyp艂ukane i wyczyszczone, ci臋偶ko startuje a zaraz potem bardzo mokre. Nape艂nione KWZ-em.聽 Szkoda.

Pr贸bowa艂em kilka Lam 2000 i stal贸wki si臋 r贸偶ni艂y, nawet je艣li by艂y ok. Poza tym je艣li s膮 ok, to nadal maj膮 ma艂y sweet spot. A na dodatek mo偶na trafi膰 baby bottom i jest kicha.聽

A por贸wnuj膮c makrolon z metalow膮 wersj膮 to nie czu艂em r贸偶nicy w wra偶eniach z pisania poza tym, 偶e przy metalowej wersji m臋czy艂a mi si臋 r臋ka.聽

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

.

32 minuty temu, Kolektor napisa艂:

Pr贸bowa艂em kilka Lam 2000 i stal贸wki si臋 r贸偶ni艂y, nawet je艣li by艂y ok. Poza tym je艣li s膮 ok, to nadal maj膮 ma艂y sweet spot. A na dodatek mo偶na trafi膰 baby bottom i jest kicha.聽

Dok艂adnie tak, stal贸wki Lamy w niczym "nie ust臋puj膮"馃槶馃ぃ pi贸rom za 10,-z艂, bogactwo r贸偶norodno艣ci馃榿馃槤馃槉馃構馃槪馃槍鈽癸笍馃槃. Wymie艅 stal贸wk臋, albo regeneracja obecnej.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

21 minut temu, Klerk napisa艂:

.

Dok艂adnie tak, stal贸wki Lamy w niczym "nie ust臋puj膮"馃槶馃ぃ pi贸rom za 10,-z艂, bogactwo r贸偶norodno艣ci馃榿馃槤馃槉馃構馃槪馃槍鈽癸笍馃槃. Wymie艅 stal贸wk臋, albo regeneracja obecnej.

Bez herezji prosz臋.

呕ona zobaczy taki tekst, to mnie, za moje zakupy, zat艂ucze jubilerskim m艂otkiem聽馃槨

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

3 minuty temu, zami napisa艂:

Bez herezji prosz臋.

呕ona zobaczy taki tekst, to mnie, za moje zakupy, zat艂ucze jubilerskim m艂otkiem聽馃槨

@zami聽Zawsze jeszcze pozostaje zmiana nick-a na tym forum. 馃檪

W ekstremalnym przypadku: zmiana adresu serwera DNS na ruterze domowym z wpisem, 偶e adres forum pi贸rowego jest na "czarnej li艣cie" i.... jako艣 to b臋dzie...聽馃榿

A jak si臋 mleko ju偶 rozla艂o, 偶ona si臋 dowiedzia艂a i nie da rady nic z tym zrobi膰 to... pora zmienia膰 flot臋 pi贸row膮.

U mnie nie ma z tym problemu, wiec mo偶e co艣 od Ciebie przytul臋 - mo偶esz zacz膮膰 wrzuca膰, co tam masz do pozbycia, na forumowy bazarek...

Ch臋tnie poogl膮dam Twoje "pi贸ra za 10 PLN"...聽z 5 szt. to nawet wezm臋 "w ciemno"...聽馃檪馃ぃ

:rechot:

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Go艣膰
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwyk艂y tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw贸j link b臋dzie automatycznie osadzony.   Wy艣wietla膰 jako link

×   Twoja poprzednia zawarto艣膰 zosta艂a przywr贸cona.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz wklei膰 zdj臋膰 bezpo艣rednio. Prze艣lij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utw贸rz nowe...