Jump to content

Sheaffer podstawiony jotterem, uwazajcie w dyskontach.


Recommended Posts

W zasadzie to nie jest podrobka, ale problem jest. Kojarzycie dyskonty typu tk maxx i half price? Ceny interesujace ale potrafi byc 1 sztuka towaru i nie ma pewnosci, czy sie powtorzy. W half price w krakowskim M1 ktos zwinal jakiegos sheaffera, nie wiem jaki byl oryginalny, a potem do opakowania wsadzil jottera. Osoba majaca pewne rozeznanie w piorach wylapie bez problemu, ale ktos idzie kupic elegancki prezent taniej i - wlasnie, i...

Maja te jottery za 39,99 sporo opakowan, nie blister tylko tekturowe, czyli podmiana latwa do przeprowadzenia. Oprocz tego im edycje specjalne tez sporo, za 99,99 wcale nie zabezpieczone przed nieuczciwymi osobami. Potencjalnie ktos moze sie naciac, a inni zdobyli darmowe pioro. To nie jest dobra sytuacja, nawet pomijajac kwestie etyczne.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, filifionka napisał:

....To nie jest dobra sytuacja, nawet pomijajac kwestie etyczne.

To żałosne, podwójne przestępstwo, wobec sklepu i wobec nabywcy. Ja spotkałem się z sytuacją, że sprzedawca na ryneczku upierał się, że sprzedaje Parkery Sonnet (miał kilka szt.), a rzeczywiście były to Parker IM. Zwróciłem uwagę, ale czy na długo pomogło? Osoby nieobeznane łatwo mogą stać się ofiarą😭

Link to comment
Share on other sites

Niestety, jeśli opakowania są takie, że można je otworzyć to za dużo nie poradzimy w tym temacie. Jedynie co to sprawdzać przed zakupem przy sprzedawcy i ew. sygnalizować.

Tylko, że ludzie podmieniając w ten sposób przedmioty nie zdają sobie sprawy na co się narażają. O ile kradzież jest karana mandatem w X wysokości to podmiana jest karana jako oszustwo i nie ma tu znaczenia wartość przedmiotu. Wiadomo, że nikt w pasiak nie pójdzie za to, ale można sobie niezłego bigosu narobić z tego powodu.

BTW - nie wiedziałem, że w TK Maxx są jakieś pióra. Ciekawe jak sprawa ma się u mnie w mieście?

Link to comment
Share on other sites

O dziwo w half price bonarka im edycja specjalna sa zapakowane w pleksi z zabezpieczeniem, ale jottery i jeszcze jeden model luzem na polce. Jottery tansze ale te modele oba po 99,99 a tylko jeden z nich chroniony. Nie sa popularne wsrod nieuczciwych? Dla odmiany tk maxx pracownik wywalal opakowania puste wybebeszone przez zlodziei i jedno bylo z jakiegos faber castell. Nie mam pojecia jaki model tam powinien byc. Opakowanie male ciemna zielen, nie to biale pudelko eleganckie, to moglo byc cos tanszego.

Z roznych pior w krakowskich maxx-ach ostatnio ciagle mieli cerutti i nina ricci. Raz w Katowicach widzialam sheaffera zestaw pioro i dlugopis pakowane prezentowo, ale to bylo jakies 4 lata temu i nie wiem co. Cena okolice 550-650. Albo lepszy model, albo sami nie wiedzieli, co do sklepu trafilo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...