Skocz do zawartości

Sheaffer podstawiony jotterem, uwazajcie w dyskontach.


Polecane posty

W zasadzie to nie jest podrobka, ale problem jest. Kojarzycie dyskonty typu tk maxx i half price? Ceny interesujace ale potrafi byc 1 sztuka towaru i nie ma pewnosci, czy sie powtorzy. W half price w krakowskim M1 ktos zwinal jakiegos sheaffera, nie wiem jaki byl oryginalny, a potem do opakowania wsadzil jottera. Osoba majaca pewne rozeznanie w piorach wylapie bez problemu, ale ktos idzie kupic elegancki prezent taniej i - wlasnie, i...

Maja te jottery za 39,99 sporo opakowan, nie blister tylko tekturowe, czyli podmiana latwa do przeprowadzenia. Oprocz tego im edycje specjalne tez sporo, za 99,99 wcale nie zabezpieczone przed nieuczciwymi osobami. Potencjalnie ktos moze sie naciac, a inni zdobyli darmowe pioro. To nie jest dobra sytuacja, nawet pomijajac kwestie etyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filifionka napisał:

....To nie jest dobra sytuacja, nawet pomijajac kwestie etyczne.

To żałosne, podwójne przestępstwo, wobec sklepu i wobec nabywcy. Ja spotkałem się z sytuacją, że sprzedawca na ryneczku upierał się, że sprzedaje Parkery Sonnet (miał kilka szt.), a rzeczywiście były to Parker IM. Zwróciłem uwagę, ale czy na długo pomogło? Osoby nieobeznane łatwo mogą stać się ofiarą😭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeśli opakowania są takie, że można je otworzyć to za dużo nie poradzimy w tym temacie. Jedynie co to sprawdzać przed zakupem przy sprzedawcy i ew. sygnalizować.

Tylko, że ludzie podmieniając w ten sposób przedmioty nie zdają sobie sprawy na co się narażają. O ile kradzież jest karana mandatem w X wysokości to podmiana jest karana jako oszustwo i nie ma tu znaczenia wartość przedmiotu. Wiadomo, że nikt w pasiak nie pójdzie za to, ale można sobie niezłego bigosu narobić z tego powodu.

BTW - nie wiedziałem, że w TK Maxx są jakieś pióra. Ciekawe jak sprawa ma się u mnie w mieście?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo w half price bonarka im edycja specjalna sa zapakowane w pleksi z zabezpieczeniem, ale jottery i jeszcze jeden model luzem na polce. Jottery tansze ale te modele oba po 99,99 a tylko jeden z nich chroniony. Nie sa popularne wsrod nieuczciwych? Dla odmiany tk maxx pracownik wywalal opakowania puste wybebeszone przez zlodziei i jedno bylo z jakiegos faber castell. Nie mam pojecia jaki model tam powinien byc. Opakowanie male ciemna zielen, nie to biale pudelko eleganckie, to moglo byc cos tanszego.

Z roznych pior w krakowskich maxx-ach ostatnio ciagle mieli cerutti i nina ricci. Raz w Katowicach widzialam sheaffera zestaw pioro i dlugopis pakowane prezentowo, ale to bylo jakies 4 lata temu i nie wiem co. Cena okolice 550-650. Albo lepszy model, albo sami nie wiedzieli, co do sklepu trafilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...