Jump to content

Pióro do 100zł


Recommended Posts

Witajcie 

Poszukuje pióra do max 100, 120zł o stalówce f. Chciałbym by uchwyt był raczej matowy, żeby się pióro nie ślizgało i dobrze w dłoni trzymało. Mam na oku dwa modele watherman allure i kaweco classic sport i nie wiem co wybrać a może coś innego ciekawego ktoś poleci? 

Link to comment
Share on other sites

Allure bym odpuścił. Kaweco mam zawsze przy sobie ze względu na wagę i rozmiary. Jest zakręcane więc mam pewność, że się nie otworzy w kieszeni. Dobre do szybkich notatek w terenie. Na biurko nie polecam. Średnio wygodne przy dłuższym pisaniu, żeby pisać trzeba odkręcić i nałożyć skuwkę na korpus, jeżeli trzeba to robić kilkukrotnie jest to męczące. Pilota MR używam najczęściej. Skuwka na klips szybko się otwiera i zamyka, dobrze leży w dłoni, dobrze wyważone bez konieczności zakładania skuwki na korpus, stalówki dobrej jakości piszą jak cienkie F, startuje od razu. Jedyny mankament to uskok pomiędzy korpusem a sekcją. Mi nie przeszkadza ale niektórym tak.

Link to comment
Share on other sites

Tak miałem i używałem podobnie jak Hemisphere. Fajnie wyglądają ale stalówki to loteria. Grube eFki, problemy ze startem. W allure nawet wymieniłem całą sekcję ze stalówką na nową i niepotrzebnie wydałem pieniądze bo poprawy nie było.

 

Link to comment
Share on other sites

za te pieniądze co chcesz wydać kup sobie Lamy al-star. Do 120 zł to nawet z kilkoma  atramentami kupisz.(jest taki w Polsce sklep internetowy z darmową wysyłką powyżej 100zł, w którym choć opisy są po polsku, to są tak fascynujące, jak te tworzone przez Chińczyków nie mających zielonego pojęcia o języku polskim).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...