Skocz do zawartości

blamar

Użytkownicy
 • Ilość treści

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O blamar

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. W "Twoje Pióro" cena regularna 639 zł. Jak już zauważył kolega wyżej, cena zakupu jest wyższa od założonego budżetu. Przy poszukiwaniu pióra za taką kwotę, 39 zł w ogóle nie miałaby dla mnie znaczenia - oczywiście to tylko moje zdanie, ktoś inny może uważać inaczej. Kupujący może mieć podobne podejście, jeżeli tak nie jest po prostu na zakup się nie zdecyduje i wybierze inne za niższą kwotę. Warto nadmienić, że zakup poniżej 600 zł jest jak najbardziej realny, ponieważ w/w sklep co najmniej kilka razy w roku robi promocje 5-10% na cały asortyment.
 2. W takim budżecie kupiłbym Platinum Century 3776 albo Sailor 1911. Osobiście lubię cienkie F, więc wziąłbym dla siebie SF, może M. Jeżeli ma być grubsza kreska to raczej B w przypadku tych piór.
 3. Sprawdź czy w korpusie nie ma pustego naboju. Wchodzą wszystkie krótkie uniwersalne, chociaż ja stosuję Kaweco i nabijam strzykawką atramentem kaweco. Jako, że pióro noszę cały czas przy sobie zrobiłem taki myk, że w korpus włożyłem pusty przycięty na odpowiednią długość nabój w korpus, który pewnie dociska/trzyma nabój właściwy na trzpieniu spływaka. Patent od kilku lat sprawdza się doskonale, nie ma najmniejszej szansy żeby nawet słabo dopasowany nabój się zsunął.
 4. Do 150 zł proponuję/polecam: Lamy Al-Star, Kaweco Classic Sport, Kaweco Student, Diplomat Traveller. Pewne sklepy z bardzo dobrą obsługą, serwisem i gwarancją zakupu oryginalnych produktów znajdziesz bez problemu przeglądając to forum.
 5. Kaweco Sport jest jak najbardziej ok. Mam je zawsze przy sobie. Zresztą już trzecie bo łatwo je zgubić.
 6. Myślę że Kaweco student spełnia wszystkie powyższe kryteria, może cena kilkanaście złotych wyższa.
 7. Z powyższych miałem tylko Watermana Hemisphere ale myślę, że teraz wybrałbym Diplomat Traveller ze stalówką F.
 8. Moje typy do 100 zł: Pilot MR, Pilot 78g, Lamy Safari, Kaweco Classic lub Skyline Sport.
 9. Kupiłem na ten rok Leuchtturm 1917 A5 dzienny. zapowiada się obiecująco ale przyszedł w piątek, więc niewiele mogę powiedzieć.
 10. Preppy 0,3 wcale nie jest takie cienkie i bardziej podchodzi pod europejskie M. Mam trzy sztuki 0,3 i jedną 0,2, używam tylko tej 0,2 bo 0,3 są za grube. Jeżeli chcesz fajne cienko piszące pióro polecam Kaweco (Perkeo - 60 zł, Sport - 90 zł, Student - 170 zł) stalówka F jest minimalnie cieńsza od Preppy 0,3, EF jest bardzo cienka. Pilot 78g - cena około 90 zł stalówka F - na pewno przypadła by Ci do gustu - to takie europejskie EF pisze podobnie jak Preppy 0,2 ale nie jest taka ostra. Osobiście na co dzień używam Pilota 78g (F), Kaweco Skyline Sport (F) i Preppy 0,2. Grubość kresek Pilot i Pr
 11. Kaweco Royal Blue od pewnego czasu jest moim ulubionym atramentem pod względem koloru i właściwości. Nie sugeruj się zdjęciami z sieci, ponieważ nie oddają one w pełni jego barwy. W rzeczywistości jest ciemniejszy i dużo bardziej nasycony.
 12. Przy zmianie koloru bądź producenta atramentu warto jest porządnie wypłukać pióro. W przypadku Preppy jest to niestety dosyć uciążliwe i czasochłonne. Naboje Platinum są trwałe i pewnie osadzone w sekcji, więc będziesz mógł wielokrotnie uzupełniać atrament strzykawką.
 13. Do czarnego Platinum Preppy dostaniesz nabój z czarnym atramentem. Ja namieszam Ci jeszcze trochę w głowie, bo zaproponuję zakup Kaweco Perkeo ze stalówką F (około 55-60 zł). Niedrogie, na standardowe naboje, wygląda dużo lepiej niż Preppy, stalówka taka sama jak w droższych modelach, F-ka będzie porównywalna z 0,3 Preppy - może nawet cieńsza, plastik mocny, trwały, przyjemny w dotyku. Ogólnie pióro bardzo trwałe i dobrze zrobione. Warto nadmienić, że będzie łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ można wyjąć spływak ze stalówką z sekcji czego nie da się zrobić w Preppy, a przy atramentach permanen
×
×
 • Utwórz nowe...