Skocz do zawartości

Czy jest sens kupować chińskie pióra zamiast jednego markowego?


Polecane posty

@PaJaC,  naprawdę jestem pod wrażeniem siły medialnego przekazu twojego filmiku, gratuluję i dzięki za włożony wysiłek. W zamian mogę Ci doradzić jak usprawnić te "uparte" gwinty: trzeba je spryskać spray silikonowym, np. takim jak do uszczelek gumowych drzwi samochodowych na zimę. Jest bezbarwny, gdy podeschnie nic, a nic nie brudzi, a jeszcze niektóre pozostawiają przyjemny zapach.  A uparte przyschnięte stalówki, zamiast siłą gonić do pisania, lepiej poczęstować po dobroci kropelką wody, wtedy skrzepy wypłyną na papier i stalówka odzyskuje wigor💪😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

33 minuty temu, Klerk napisał:

@PaJaC,  naprawdę jestem pod wrażeniem siły medialnego przekazu twojego filmiku, gratuluję i dzięki za włożony wysiłek. W zamian mogę Ci doradzić jak usprawnić te "uparte" gwinty: trzeba je spryskać spray silikonowym, np. takim jak do uszczelek gumowych drzwi samochodowych na zimę. Jest bezbarwny, gdy podeschnie nic, a nic nie brudzi, a jeszcze niektóre pozostawiają przyjemny zapach.  A uparte przyschnięte stalówki, zamiast siłą gonić do pisania, lepiej poczęstować po dobroci kropelką wody, wtedy skrzepy wypłyną na papier i stalówka odzyskuje wigor💪😃

Dziękuję za garść porad! Jak widać filmik robiony na biegu na kolanie, lecz to co chciałem przekazać, przekazałem🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Zamieniłem stalówki. PenBBS odzyskał JoWo, a Moonman zyskał Fuliwena. Okazuje się, że wina w przerywaniu nie leży po stronie stalówki tak jak się spodziewałem. Moonman obie stalówki znosi bardzo dobrze, czuć że ta Fuliwen jest znacznie lepsza tylko kurcze LEJE i to przy stalowce <M> co utrudnia pisanie (gruba mokra kreska długo wysycha). W przeciwieństwie JoWo jest sucha. Tak wiem, że to jest <F>, ale chińczyk z Fką pisze bardzo ładnie i jest bardzo dobrze zeszlifowany. Natomiast JoWo szok... sami zobaczycie. To, że póki co PenBBS nie przerywa, spowodowane jest świeżym napełnieniem tego pióra, jednakże czuć że pióro nie bardzo chce podawac atrament przy pisaniu, tak samo jak w przypadku lejącego Fuliwena.

 

RU5gqR1.jpg

8JVHRkt.jpg

vcLH5dD.jpg

JCKhAk1.jpg

BtATWXV.jpg

H4Q1TAu.jpg

GSnwaFy.jpg

Edytowano przez PaJaC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie poboczne - czy budżet składający się na kilka chińskich wynalazków złoży się na jedno pióro markowe oraz co pod tym 'markowym' ma się kryć. Platinum Preppy też jest markowe, tak samo markowe jak Montblanc. 

Jeśli natomiast temat dotyczy jednego pióra za tysiaka czy dziesięciu za stówę to moja odpowiedź jest: jedno za 8 stów i kilka chińskich za resztę. Za kilka dych można dostać całkiem sympatyczne pisadło. Dla poszerzenia horyzontów, czemu nie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...