Skocz do zawartości

Szukam woła


Vermis

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu kolejnego pióra. Już nawet mi nie wstyd. 
Problem polega na tym, że musi być zakręcane, bo już kilka razy skuwka została na górnym brzegu kieszeni, a atrament rozlał się w środku. Na szczęście ostatnio Florida Blue w fartuch koloru Navy Blue. :P
Ma to być wół roboczy - nie zasychać, nie opluwać stalówki przy mniejszych wstrząsach, nie obdrapywać się itd.
Cena około 150zł.

Jakieś propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, Jinhao nie? To widziałam jakieś Monteverde zakręcane, o takim klasycznym cygarowatym kształcie jak MB, Sailor, w BuyLux

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/monza/monteverde-monza-gray-sky-pioro-wieczne

 

niestety nie mam pojęcia, czy nadaje się to to na woła... :( nie znam ich zupełnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ann_gd napisał:

No co Ty, Jinhao nie? To widziałam jakieś Monteverde zakręcane, o takim klasycznym cygarowatym kształcie jak MB, Sailor, w BuyLux

https://buylux.pl/artykuly-pismienne/piora-monteverde/monza/monteverde-monza-gray-sky-pioro-wieczne

 

niestety nie mam pojęcia, czy nadaje się to to na woła... :( nie znam ich zupełnie.

Bardzo przypomina jedno Jinhao które mam i które niestety pisze zbyt sucho.

A co myślicie o Kaweco Sport? Nada się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba Ci się coś w klimacie Kaweco Sport to masz na Allegro tańszy i nie gorszy a pod pewnym względem lepszy "zamiennik"w postaci Delike Alpha. Tylko uważaj na kopie. Delike ma własne stalówki piszące w różnych grubościach, złocone lub zwykłe stalowe z logo Delike a nie Gemius Iridium itp. Pióra te bardzo staniały, dłuższe od Kaweco, bardziej uniwersalne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonman T1. Napisałem o tym w innej części Forum, tutaj. Czapka obraca się więcej niż 2 razy dla solidnego dopasowania. Inne Moonmany też dobrze wyglądają. (Moonman, Delike, Jinhao są wszystkie wykonane w tej samej fabryce.)

Na bardzo niskim końcu, jasne Jinhao 992's są świetne małe plastikowe pióra. Niezwykle tanie, ale zazwyczaj piszą bardzo dobrze. Jeśli dostaniesz złe (miałem parę ze słabymi stalówkami), po prostu dostaniesz nowe. Zakrętki mocno się zakręcają. Z mojego doświadczenia wynika, że solidne plastikowe (w przeciwieństwie do przezroczystych plastikowych) są bardzo słabo wykonane i łatwo się łamią. Może ten przezroczysty plastik jest mocniejszy?

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

 

**Jak zawsze, przepraszam za błędne tłumaczenia, tym razem dzięki uprzejmości DeepL**

Oryginalnie w języku angielskim:

Moonman T1. I wrote about it in another part of the Forum, here. The cap rotates more than 2 times for a solid fit. Other Moonmans look good too. (Moonman, Delike, Jinhao are all made at the same factory.)

On the very low end, the clear Jinhao 992's are great little plastic pens. Extremely cheap but typically write very well. If you get a bad one (I've had a couple with weak nibs), just get a new one. The caps screw on tightly. In my experience, the solid plastic one (as opposed to the clear plastic ones) are very poorly made and break easily. Maybe the clear plastic is stronger?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ten Moonman wygląda fajnie, ale raczej nie chciałbym pistona, bo boję się co będzie, jak się rozleje pół kałamarza. :P
Generalnie z chińskich piór już tak trochę wyrosłem. Teraz dla odmiany chciałbym kupić coś z gwarancją producenta. :D 

BTW te Delike Alpha zniknęły z ebay. Dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sprawdź czy w korpusie nie ma pustego naboju. Wchodzą wszystkie krótkie uniwersalne, chociaż ja stosuję Kaweco i nabijam strzykawką atramentem kaweco. Jako, że pióro noszę cały czas przy sobie zrobiłem taki myk, że w korpus włożyłem pusty przycięty na odpowiednią długość nabój w korpus, który pewnie dociska/trzyma nabój właściwy na trzpieniu spływaka. Patent od kilku lat sprawdza się doskonale, nie ma najmniejszej szansy żeby nawet słabo dopasowany nabój się zsunął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...