Jump to content

Prostować czy szlifować?


Ann_gd

Recommended Posts

Piórko cudne, miłe, fajne, trafiło mi do serca. A potem przyszła pora pisania. Serce złamane. Jest drapak. O mniej więcej taki. Pytanie: starać się wyrównać i prostować, czy przeszlifować o micromesh i ryzykować przytyciem z eFki na eMkę?

bambYjP.jpg?1

4AAQV1T.jpg?1

A to Ten, który złamał mi serce, dlatego wiele o nim nie chcę na razie pisać...

pjvloNZ.jpg

Link to comment
Share on other sites

A tak przy okazji tego tematu, mam pytanie jak lakier na korpusie? Bo w moim egzemplarzu, tym fluoroscencyjnym złaził, były odpryski. (Zarzuć lepsze zdjęcia. Można je prosto zrobić - przed obiektywem połóż lupkę i dopiero cyknij).

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

I masz, to już jest zdjęcie przez lupkę ;) może większa rozdzielczość by się przydała, wrzuciłam na imgura pomniejszony. No moim zdaniem jest uskok, ale też ziarno samo w sobie nie jest równą, ładną kulką. Tak, Przemek wie, ale kurczę chciałabym sama coś zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Ann_gd napisał:

chciałabym sama coś zrobić. 

To akurat jest praca dla precyzyjnych kobiecych paluszków. Na 100% dasz radę. Nie mam już tego pióra, bo odesłałem przez ten ubytek lakieru. Ale o ile dobrze pamiętam, to stalóweczka była elastyczna i urzekło mnie, że sprężynuje. Natomiast też mi drapała. Zrób jak @tom_ek podpowiadał. Jak delikatnie dogniesz nic złego się nie stanie.

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Trochę już widać, typowy maszynowy szlif by uzyskać możliwie najcieńszą kreske. Nie zwracaj szczególnej uwagi na kształt ziarna, ziarno jest zgrzewane z tępo zakończoną stalówką, w trakcie rozgrzewania kulka "irydowa" topi się i odkształca ale to szczegół. Tu widać dość konkretnie potraktowane krawędzie ziarna, czoło ładnie zaokrąglone ale na spodzie stalówki i ziarna, krawędzie przechodzące w ostry klin. Wystarczy nawet delikatne odgięcie skrzydełek względem siebie(góra-dół) i tak "zaostrzone" ziarno zaczyna prawie ciąć papier. Da się to zrobić, wyrównać skrzydełka jak trzeba i przeszlifować na płasko dół ziarna. Ciężko opisać, prościej zrobić ;)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ann_gd napisał:

Ziarno jest ewidentnie niesymetryczne, wrzuciłam więcej zdjęć do albumu.

Nie tak. Niesymetryczne są tylko nadlewki technologiczne, nie mają wpływu na pisanie. Samo ziarno wyszlifowane na "żyletkę", nic dziwnego, że haczy. W mojej opinii wystarczy przetrzeć na mikromeszu ale naprawdę lekko bez nacisku, nie stracisz cieńkiej kreski.

Link to comment
Share on other sites

Dogięcnie nic nie dało, połówki ziarna nadal nie schodzą się równo. mają faktycznie takie ostre krawędzie przy linii nacięcia.

Pióro poszło do Chorzowa do Stickiego, już on go mu przemówi do rozsądku ;)

Wrzucę potem zdjęcia przez tą samą lupkę, tak dla porównania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...