Jump to content

Kaweco Dia 2 - co o nim myślicie?


Recommended Posts

Klips jak resor od pociągu :) Zero sprężystości. Konwerter porażka. Twardy tłok, przepuszcza powietrze. Na szczęście pasuje po małej modyfikacji ten od Faber Castell. Jest to opisane na "brązowym". W moim egzemplarzu wyleciał po miesiącu kapsel z logo Kaweco. Ten z korpusu. Na szczęście go znalazłem i wkleiłem. Wewnątrz korpusu jest sprężyna dociskowa. Jeśli chcemy zastąpić ten budżetowy konwerter faberowym - trzeba wyjąć tę sprężynkę (najlepiej szydełkiem :)). Ostatecznie można pióra używać z nabojami. Stalówki Kaweco to loteria. Ale z dużą pulą wygranych :)

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie polecam. Z tłoczkiem nie miałem problemu (ale trzeba dokupić), ze stalówką F niewielki (baby bottom). Sprężynka w korpusie odziaływa chyba na konwerter, bo parę razy, jak korpus odkręcałem, wycisnęło mi z pióra trochę atramentu. Kapsel nie wyleciał ;)

Bardzo ładne (zwłaszcza w wersji z pozłotą), liczne fajne detale, materiały wyglądają na solidne. Bardzo to pióro lubiłem, ale jakoś moja ręka nie mogła się z nim dogadać, nie leżało mi.

Myślę jednak, że warto je polecić.

Link to comment
Share on other sites

W moim DIA był ten tłoczek. 500_500_productGfx_a78f597277a0ad1c4bbf5

Niczego dobrego nie powiem o tym wyrobie. Tak jak Tomek wspomniał, końcówka potrafiła się zakleszczyć w tej nieszczęsnej sprężynie i przy odkręcaniu atrament wylewał się. Moje pióro miało wewnątrz ten konwerter. Jego tłok nie miał uszczelki i łapał powietrze. Od razu poszedł do kontenera z plastikiem 😃.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Stalówkowy Potworek napisał:

plastikowym "kapturkiem"

Jakim plastikowym? Kaweco we wszystkich swoich wyrobach (bo również ołówkach i długopisach) wstawia kapsel metalowy. Różnica jest tylko w powłoce - są srebrne i złote.

 

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Aventador13 napisał:

kapturek we wnętrzu skuwki

Akurat ten element w większości piór jest z tworzywa sztucznego. Zapobiega wysychaniu. Taki sarkofag na stalówkę. W Platinum to nawet opatentowali :), bo dołożyli sprężynkę i dorobili ideologię o nazwie: "Slip & Seal" Można? Można. :rechot:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...