Skocz do zawartości

Kaweco Dia 2 - co o nim myślicie?


Polecane posty

Klips jak resor od pociągu :) Zero sprężystości. Konwerter porażka. Twardy tłok, przepuszcza powietrze. Na szczęście pasuje po małej modyfikacji ten od Faber Castell. Jest to opisane na "brązowym". W moim egzemplarzu wyleciał po miesiącu kapsel z logo Kaweco. Ten z korpusu. Na szczęście go znalazłem i wkleiłem. Wewnątrz korpusu jest sprężyna dociskowa. Jeśli chcemy zastąpić ten budżetowy konwerter faberowym - trzeba wyjąć tę sprężynkę (najlepiej szydełkiem :)). Ostatecznie można pióra używać z nabojami. Stalówki Kaweco to loteria. Ale z dużą pulą wygranych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie polecam. Z tłoczkiem nie miałem problemu (ale trzeba dokupić), ze stalówką F niewielki (baby bottom). Sprężynka w korpusie odziaływa chyba na konwerter, bo parę razy, jak korpus odkręcałem, wycisnęło mi z pióra trochę atramentu. Kapsel nie wyleciał ;)

Bardzo ładne (zwłaszcza w wersji z pozłotą), liczne fajne detale, materiały wyglądają na solidne. Bardzo to pióro lubiłem, ale jakoś moja ręka nie mogła się z nim dogadać, nie leżało mi.

Myślę jednak, że warto je polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim DIA był ten tłoczek. 500_500_productGfx_a78f597277a0ad1c4bbf5

Niczego dobrego nie powiem o tym wyrobie. Tak jak Tomek wspomniał, końcówka potrafiła się zakleszczyć w tej nieszczęsnej sprężynie i przy odkręcaniu atrament wylewał się. Moje pióro miało wewnątrz ten konwerter. Jego tłok nie miał uszczelki i łapał powietrze. Od razu poszedł do kontenera z plastikiem 😃.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stalówkowy Potworek napisał:

plastikowym "kapturkiem"

Jakim plastikowym? Kaweco we wszystkich swoich wyrobach (bo również ołówkach i długopisach) wstawia kapsel metalowy. Różnica jest tylko w powłoce - są srebrne i złote.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Aventador13 napisał:

kapturek we wnętrzu skuwki

Akurat ten element w większości piór jest z tworzywa sztucznego. Zapobiega wysychaniu. Taki sarkofag na stalówkę. W Platinum to nawet opatentowali :), bo dołożyli sprężynkę i dorobili ideologię o nazwie: "Slip & Seal" Można? Można. :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...