Jump to content

Rękodzieło


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
7 godzin temu, Szymon napisał:

Do trawienia robi się maskowanie. całość była pomalowana lakierem do paznokci i tam gdzie miało się wytrawić to był zdrapany lakier igłą. 

Się spodziewałem jakiejś metody fotochemicznej z emulsją światłoczułą utwardzaną uv, a tu jak widzę rękodzieło stuprocentowe. Daję dodatkowe punkty za umiejętne drapanie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...


Dobra to dla zachęty jeszcze raz wrzucę mojego. Podstawka pod pióro i atrament, nazywana również écritoire. Pokazywałem ją co prawda w innym temacie, ale tylko poglądowo. W tym przypadku podstawka to kawał dębowego litego drewna z miejscem na pióro, butelkę atramentu oraz szufladkę na karteczki.  Butelka miała być o jakimś ciekawym kształcie, wręcz zdobna ale, że nic ciekawego nie udało mi się zdobyć to wygrała pelikanowska z serii edelstein (i dobrze, bo to bardzo ładna butelka :)) Przy okazji podstawka została trochę ozdobiona, a że powstała na potrzeby pióra Pelikan 140 i z jego inspiracji, to zdobienia są tematycznie dobrane 😁 Jest dość ciężka w związku z tym nie ma problemu z przesuwaniem się jej po biurku w trakcie użytkowania. Całość oczywiście olejowana, dzięki czemu w dotyku nadal czuć drewno. Jedyne metalowe elementy to zdobienia wykonane z nierdzewki. Szufladka zrobiona jest w całości z drewna, klejona bez dodatku metalowych typu gwoździe czy śruby. Dno szuflady to również drewno dębowe, wycięte i zeszlifowane do grubości ok 2mm - żadnej sklejki. Swobodnie mieści karteczki samoprzylepne w rozmiarze 127x76mm. Całość oparta na czterech prostokątnych nóżkach.

3477f7bb3f577b3amed.jpg

f35dd96f6e74a9e3med.jpg

1f028b0cdd6c57acmed.jpg

43f4e937d52ece61med.jpg

1cdef9bd7cb002camed.jpg

db26b23ed9501944med.jpg

9ed727a4b5e379f2med.jpg

 

Edited by Ice
Link to comment
Share on other sites

@Ice ładna robota. Tym bardziej trzeba docenić Twoją pracę, bo drewno dębowe jest twarde i kruche wiec niewdzięczne do rzeźbienia. Tylko dwie rzeczy trochę psują całokształt : nierówno umieszczony symbol w prawym, górnym rogu i ciągadło od szufladki, może lepsze by było z mosiądzu (ładnie wpuściłeś w drewno te elementy metalowe więc pasowało by do całości).

S!

Edited by Duku
Link to comment
Share on other sites

Mosiądz raczej by nie pasował, bo metalowe ozdoby są z niedzewki, więc byłyby różne kolory metalu co nie wyglądałoby ładnie. Poza tym chciałem, aby wszystko zrobione było przeze mnie, dlatego "ciągadło" od szufladki jest drewniane :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...