Skocz do zawarto艣ci

Trudne wybory


Arej

Polecane posty

28 minut temu, TopikSH napisa艂:

Lamy Safari - tani i trudny do zajechania niemiecki w贸艂 roboczy. Skoro tyle masz pisa膰 to od razu kupuj z t艂oczkiem bo naboje do niego s膮 drogie.

Podpisuj臋 si臋. U偶ywam Lamy Safari Black (podoba艂 mi si臋 - to kupi艂em) w艂a艣nie jako wo艂a roboczego od p贸艂 roku i... nic. Niestety zrobi艂em przy zakupie b艂膮d i kupi艂em naboje w nadmiarze, Na szcz臋艣cie si臋 ko艅cz膮 i przejd臋 na t艂oczek.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

13 minut temu, Arej napisa艂:

A nie pisze zbyt grubo jak膮 ma stalowk臋 s艂ysza艂em 偶e "efki" lamy s膮 jak M normalne?聽

A ja mam drobne pismo

To zam贸w z EF k膮, maj膮 w sklepie "Papier i No偶yce" - tylko trzeba zam贸wi膰.聽sklep

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Kawco Sport Classic w tym bud偶ecie kupi艂em razem z klipsem i konwerterem. Konwerter musi by膰 dedykowany, gdy偶 jest mniejszy i "normalnych" rozmiar贸w si臋 nie zmie艣ci ze wzgl臋du na kr贸tki korpus. Cz臋艣膰 os贸b narzeka w艂a艣nie na wielko艣膰 konwertera i ma艂膮 ilo艣膰 atramentu. Ja moim Sportem ze stal贸wk膮 F zapisa艂em 10 stron formatu A4 i zu偶y艂em po艂ow臋 tego co mie艣ci w sobie ten konwerter, wi臋c my艣l臋, 偶e nie jest 藕le. Moje pi贸ro pisze bardzo dobrze i nie mia艂 z nim 偶adnych problem贸w, cho膰 czyta艂em, 偶e zdarza艂o si臋 inaczej. Do聽Lamy nie mam por贸wnania, poniewa偶 nigdy ni膮 nie pisa艂em.聽

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ekchem w艂a艣nie dzisiaj odebra艂em kaweco i zong.... Stal贸wka jest krzywo 艣ci臋ta totalna pora偶ka (oczywi艣cie reklamacja ju偶 jest w toku) pisze pod k膮tem przerywa.... Kurcze rozumiem dosy膰 tanie jest to pi贸ra ale w tym kaweco maja jak膮kolwiek kontrol臋 jako艣ci przecie偶 to nawet wida膰 go艂ym okiem聽

IMG_20190124_222046.jpg

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

I jak tu co艣 poleci膰 :bezradny: Do Kaweco nic nie mam ale dobrego s艂owa te偶 nie napisze. To dzisiaj jest marka zarz膮dzana przez du偶y koncern "zapachowy" kosmetykowy wi臋c o dobrej kontroli jako艣ci chyba nie warto wspomina膰, tu mamy przyk艂ad produkcji towaru z wyrobionym logo kt贸ry produkuj臋 si臋 w du偶ych ilo艣ciach dla zysku. Rozpisa艂em si臋聽;)

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Tylko teraz si臋 zastawiam czy reklamowa膰 czy mo偶e lepiej odda膰 i wybra膰 co innego wiem napewno 偶e lamy safari nie chce bo jednak to jest do艣膰 gruba kreska pilota podzi臋kuj臋 nie podoba mi si臋 a i m贸j kolega mia艂 3x pilota mr i z ka偶dym by艂 jaki艣 problem tylko nie wiem czy dlatego 偶e nie dba艂 o nie czy takie by艂y poprstu....聽

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja swojego Sporta kupowa艂em w sklepie stacjonarnym. M贸j jest zupe艂nie w porz膮dku, ale jak pisa艂em wcze艣niej - bywa z tym r贸偶nie 聽- co niestety dotkn臋艂o r贸wnie偶 Ciebie. Mi osobi艣cie pi贸ro bardzo si臋 podoba (kszta艂t) wi臋c pomimo wielu krytycznych opinii zdecydowa艂em si臋 na zakup, ale nie kupowa艂em wysy艂kowo. Je艣li podoba Ci to pi贸ro i ju偶 je reklamowa艂e艣, to poczekaj na efekty - je艣li kupowa艂e艣 wysy艂kowo zawsze mo偶esz je zwr贸ci膰 w ci膮gu 14 dni. Je艣li podoba Ci si臋 kszta艂t Kaweco to mo偶esz kupi膰 Delike Alpha, kt贸re jest nazwijmy to "g艂臋boko inspirowane" w艂a艣nie Sportem. Koszt wyjdzie zbli偶ony, ale materia艂y u偶yte w Delike s膮 o wiele ciekawsze ni偶 w Sporcie. Poza tym Delike ma nieco d艂u偶szy korpus, dzi臋ki czemu mie艣ci wi臋kszy konwerter (dodawany w komplecie z pi贸rem) i da si臋 nim do艣膰 wygodnie pisa膰 bez za艂o偶onej skuwki (w Sporcie jest to raczej nie mo偶liwe lub co najmniej trudne), co wp艂ywa pozytywnie r贸wnie偶 na jego wygl膮d zmniejszaj膮c ilo艣膰 rys na korpusie. O jako艣ci ci臋偶ko si臋 wypowiada膰, poniewa偶 jest ich ma艂o na forum, ale nie znalaz艂em jaki艣 krytycznych wypowiedzi na temat problem贸w ze stal贸wk膮 lub przerywaniem. A tak wog贸le je艣li szukasz pi贸ra a nie masz wyrobionego zdania, to podjed藕 do sklepu, "przymierz" si臋 do kilku pi贸r bo wtedy najlepiej podj膮膰 decyzj臋. Pi贸ra maj膮 r贸偶ne wielko艣ci, grubo艣ci, wag臋, kszta艂t sekcji, wywa偶enie i聽to kt贸re pasuje jednej osobie, innej mo偶e zupe艂nie nie odpowiada膰. Poza tym kupuj膮c na miejscu jest聽mniejsze ryzyko zakupu wadliwej sztuki.聽

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Z ta艅szych pi贸r jest jeszcze Faber-Castell Loom. Kiedy艣 n贸wka koszowa艂a poni偶ej setki, ale dzi艣 jest dro偶sza. To dobre pi贸ro o fajnej stalowce. Z modelem writink by艂 kiedy艣 na forum omawiany problem p臋kania sekcji, ale nie wiem czy ju偶 to poprawili.

Z najta艅szych pi贸r jest jeszcze chi艅szczyzna. Z聽akceptowalnych jako艣ciowo聽przytoczy艂bym Wing Sung'a 9133.

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Za Sheafferem- ma lepszy "dziubek" do naboj贸w- w tym systemie nab贸j siedzi pewniej ni偶 w "international/Pelikan".

Naboje Sheaffera maj膮 wi臋ksz膮 pojemno艣膰 ale te "zwyk艂e" (international)聽te偶 mo偶na stosowa膰 (tylko nie s膮 dociskane przez korpus pi贸ra po zakr臋ceniu).

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Jak ju偶 wspomnia艂 Aventador13, warto spr贸bowa膰 "chi艅szczyzny". Za "st贸w臋" mo偶na mie膰 kilka pi贸r, testowa膰 do woli, a jak nie, to pozostan膮 w kolekcji:D聽Ja po dobrych i niestety r贸wnie偶 z艂ych do艣wiadczeniach z pi贸rami "europejskimi" (majbardziej zirytowa艂 mnie Parker) zam贸wi艂em sobie ca艂膮 gar艣膰;)聽pi贸r chi艅skich. Jako艣膰 r贸偶na, ale na og贸艂 dobra, a ze stal贸wkami 偶adnych k艂opot贸w, wszystkie dobre albo bardzo dobre, a偶 dziw :o聽Oczywi艣cie wszyskich nie u偶ywam:mosking:, ale znacz膮co powi臋kszy艂y moj膮 kolekcj臋, taki kolorowy聽bukiecik:wub:

Link do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Go艣膰
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwyk艂y tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw贸j link b臋dzie automatycznie osadzony.   Wy艣wietla膰 jako link

×   Twoja poprzednia zawarto艣膰 zosta艂a przywr贸cona.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz wklei膰 zdj臋膰 bezpo艣rednio. Prze艣lij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utw贸rz nowe...