Skocz do zawartości

Waterman Expert City Line Urban Brown


visvamitra

Polecane posty

Watermany lubię i cenię. I chyba je do siebie przyciągam. Jednego znalazłem, dwa kupiłem, kilka dostałem. Wariant City Line kupiłem, bo bardzo chciałem mieć brązowe pióro bez złoceń, których nie lubię. Nie jestem pewny, czy była to dobra decyzja. Nie zrozumcie mnie źle - Experty to dobre, porządnie wykonane i przemyślane pióra. Rzecz w tym, że moja ręka nie ma z nimi po drodze. Będę szukał innych brązowych piór bez złoceń.

 

expertcaa.jpg?w=940

expert1.jpg?w=940

expertcapped.jpg?w=940

Zgodnie z informacjami na stronie producenta design modelu Expert jest esencją dobrego stylu i smaku. W moim odczuciu nie jest. Jest to dobrze wyglądające pióro wieczne o klasycznych liniach. Wszystko w nim jest poprawne i eleganckie. I tyle. Nie ma w tym piórze zbyt wiele smaczków ani niespodzianek. Mnie podoba się wersja Deluxe, jednak w życiu nie kupię jej w cenie rynkowej, ponieważ za te pieniądze można sprawić sobie ciekawsze pióro.

expert_de.jpg?w=940

expertcap.jpg?w=940

expertde2.jpg?w=940

 

Model Expert jest dostępny w kilkunastu wykończeniach. W skład wycofanej już ze sprzedaży linii City Line wchodziło kilka kolorów, m.in. brązowy, srebrny, szary i niebieski.

Waterman Expert jest piórem słusznych rozmiarów, ale jeszcze nie „dyrektorskich”. Można nim pisać swobodnie i z poszanowaniem dla nadgarstków przez dłuższy czas.

 Pióro jest dobrze wykonane. Korpus wykonano z metalu pokrytego warstwą czegoś, a na tym czymś położono lakier. Sprawia to to dobre wrażenie.

 Stalówka

expertnib2.jpg?w=940

expertnib3.jpg?w=940

Tekst napisałem atramentem Sepia z rozlewni Diamine na papierze Clairefontaine Triomphe. Cytat pochodzi z rewelacyjnej ksiązki Jeo'go Abercrombiego Before they are Hanged.

sepia_diamine_cl.jpg?w=940

Stalówki Watermanów są w porządku. Po prostu. Pisze się nim dobrze, mają dobry przepływ, spisują sie dobrze w każdych okolicznosciach. Problem w tym, że są pozbawione charakteru. Robią robotę, ale wielkiej frajdy z tego nie ma.

System napełniania

expert_con.jpg?w=940

Konwerter lub naboje. Nuda, ale działa bez zastrzeżeń i łatwo się czyści.

 Wymiary

 Zamknięte: 141 mm

Otwarte: 125 mm

Podsumowanie 

Pióro to uważam za całkiem udane, jednak zdecydowanie nie warte swojej ceny rynkowej. Jeśli ktoś ma 300 – 400 PLN do wydania na pióro, lepiej przeznaczyć te pieniądze na pióro innej marki. Z drugiej strony Waterman Expert to starannie wykonane, wygodne, ale nudnawe stylistycznie pióro wieczne. Można je bez większych problemów kupić w Polsce albo poprzedzić kupno przez internet wizytą w sklepie. Serwis Watermana spisuje się nieźle. 

Plusy

  • design
  • dostępność w Polsce
  • dobry serwis
  • nienaganne wykonanie

Minusy

  • design (jednym przypadnie do gustu, innym nie)
  • cena

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi ci, których nie dotknęła pióroza, bo potrafią się cieszyć z pióra które wygląda przyzwoicie i pisze dobrze. Dla nas to niestety za mało. ;)

A tak serio - za tę cenę rzeczywiście spodziewałbym się czegoś więcej. Podobne odczucia miałem odnośnie Watermana Graduate. Co prawda to wydatek raczej rzędu 100 zł, ale doszedłem do podobnych wniosków, tzn. że jest nudnawe, a pisanie nie sprawia przyjemności, mimo że nie jestem w stanie wskazać ani jednej dużej wady.

Recenzja do rzeczy, dzięki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi ci, których nie dotknęła pióroza, bo potrafią się cieszyć z pióra które wygląda przyzwoicie i pisze dobrze. Dla nas to niestety za mało. ;)
 

Wszedłem kiedyś do posta,,Jakie pióro dla dziecka w 4 klasie?" - babka kupowała zawsze pióra za 5zł, wszystko świetnie. Kupiła kiedyś,,podkuszona wyglądem" (dla dziecka oczywiście),, takie za 30zł" (pewnie MyPen Herlitza) i stwierdziła, że się,,ślizga po papierze" i dziecko musi poprawiać 3 razy po tym jak coś napisało i t samym nie wyrabia się z notatkami. Babka:,,Nigdy więcej nie kupię tak drogiego pióra, bo pisze jeszcze gorzej od tego średnio taniego". Czy :rechot: będzie tu na miejscu?

Koniec historii, bo znowu wylądujemy w Kawiarence, ale z założycielem tematu jako visvamitra ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem w takim wybarwieniu kupić, ale mi się nie udało. Więc uzupełnię dyskusję, tak dla porównania, o dwie stalówki w nowej wersji tłoczenia (to już chyba Waterman Expert mark III), pod czarne korpusy CT i GT. Rozmiar F, ale dla Waterman'a standaryzacja coraz mniej znaczy, więc realnie jedna jest EF a druga już F.

 

86254e3543025d6f.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...