Skocz do zawartości

Pióro do 50 złotych polskich.


Polecane posty

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Są jakieś szanse, że trafię na podróbkę na Aliexpress jakbym chciał tegoż Pilota?

Na ebayu, na Aliexpress. Czemu idziesz na łatwiznę, a nie szukasz tego co Ci się spodoba? Przecież nikt nie zna Twoich preferencji :)

Za 50 złotych wybierzesz co tylko będziesz chciał: metalowe, plastykowe. Czarne, białe, rude :)

 Ale przecież chyba to forum po to jest, aby doradzić? Dla mnie kolor nie gra roli, materiał z jakiego został wykonany też.

Edytowano przez szalasnikov
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt nie czyta w twoich myślach, a takich tematów było milion i jeszcze trochę, odpowiedzi równie dużo. No i tematów związanych z chińczykami masa. Przecież możesz poszukać na ebayu i aliexpressie, a potem szukać recenzji tych piór na forum lub w necie, szukanie nie boli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie pióra są tam drogie i raczej lepiej je kupować w Polsce. A czy podróbki? Chyba nie.

Masz rację, dobrze jest się kogoś poradzić. Tylko Ty będziesz tym piórem pisał, i to Tobie ma się podobać. Nie sugeruj się podpowiedziami, bo każdy ma z danym piórem inne przeżycia. Dla mnie np. Kaigelu 316 to miód i poezja, dla Kleksa- niekoniecznie. Kleks zachwyca się Jinhao 992 (ja również), natomiast dla Aventadora13 to przekleństwo. Po co słuchać kogoś i narzkać, po co kupiłem, mogłem coś innego :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szalasnikov napisał:

Ziemniaczek mnie zrozumiał, Wąsatego przepraszam za brak wyjaśnienia. Chodziło mi, czy czyżby podróbka.

Nie musisz przepraszać, bo za co?

Jeżeli chcesz mieć oryginalne Lamy, to najlepiej kup w sklepie. Wtedy, gdy będziesz miał wątpliwości uruchamiasz odpowiednie "kanały" i załatwiasz sprawę. Kupując przez internet, nie tylko na Ali, nigdy nie masz pewności co do oryginalności. Poza tym, czy to jest ważne? Chyba tylko wtedy, gdy płacisz grubą kasę. Ale gdy kupujesz za grosze, to wiesz... Lamy kupisz za kilkadziesiąt złotych, chińskie Hero 659, Jinhao 599, czy inne nie brandowane, ale piszące tak samo dobrze a może i lepiej niż oryginał za kilka, kilkanaście, to w czym problem?

Pióro ma być fajne, pięknie pisać i być tanie. No chyba, że MUSISZ dla prestiżu posiadać MARKĘ. Wtedy nie kupuj byle gdzie, bo to różnie bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wing Sung polecana przez @Wąsaty jest fajny, tutaj trochę drożej ale większy wybór kolorów: LINK

Podróbek Lamy bym nie brał, są droższe od klonów a często gorzej wykonane. 

Warto też zobaczyć: Wing Sung 659 - dokłada kopia Pilot 78G, dostajemy dwie sekcje jedna za stalówką F druga EF, można wymieniać i próbować co lepiej pasuje

No i inne popularne tanie chinczyki :

Jinhao 599 - metalowa wersja, skuwka w niej nie pęka 

Jinhao 250 - niby M ale pisze jak F

albo jakiś piston filler - można napełniać tylko atramentem z kałamaża

LANBITOU 3059

Wing Sung 3008

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Jak ma niższą cenę, to na pewno podróbka. Nie da się mie...

Ubiegli mnie no, co za pierdoły :D

Marecki - spójrz na proporcje podrób Alstara i Safari. Przecie wszystko można podrobić, a że nawet przypominać nie będzie, to nie mój problem. Przecie można się uprzeć, że granat (owoc) to bezczelna podróbka granatu (takiego co buuuum robi) sic!

A z Panami się zgadzam :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemniaczek napisał:

;)

Jak ma niższą cenę, to na pewno podróbka. Nie da się mie...

Ubiegli mnie no, co za pierdoły :D

Marecki - spójrz na proporcje podrób Alstara i Safari. Przecie wszystko można podrobić, a że nawet przypominać nie będzie, to nie mój problem. Przecie można się uprzeć, że granat (owoc) to bezczelna podróbka granatu (takiego co buuuum robi) sic!

A z Panami się zgadzam :)

 

 

Nie da się? Oj da się, spokojnie.

Naprawdę myślisz, że oryginalne Lamy jest warte więcej od Lamy sprzedawanego na Ali?

Naprawdę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TopikSH napisał:

Myślę, że tak. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że kontrola jakości jest Chińczykom obca kulturowo :) 

No tak, Niemcy to szaleją z kontrolami. :) Na flmach :)

Naprawdę myślisz, że człowiek jest w stanie sprawdzić SKUTECZNIE to, co maszyna wypluła?

 

Jeżeli zleca się produkcję w krajach "taniości", to jak myślisz, dlaczego? Na czym się oszczędza? Myślisz, że jak jedna osoba w Chinach zrobi to samo co pięć w Niemczech, to będzie lepiej? Taniej na pewno. I tylko o to chodzi. Kasa misiu, kasa.

Pracuję w takiej firmie, która wykorzystuje niewolników, to wiem z pierwszej ręki jak to wygląda.

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szalasnikov napisał:

Najlepsze propozycje byłyby na Ali, bo PayPal nie mam.

Pay pala nie musisz mieć, wystarczy karta do płacenia w internecie.

Złotówkowa.

Ja kiedyś spróbowałem dolarową to mi dwa razy je przeliczyli :( Raz za sprzedaż dolarów, drugi za kupno. I do dziś nie wiem dlaczego :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...