Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja... Nie mam jeszcze, bo dopiero nabyłem, ale jak przyjdą, to się pochwalę zdjęciami i pismem. Oryginalne, Hero 330 (z początku lat 90), burgund, Wing Sung 590, czarny, który został określony, jako "nowy ze starego zapasu"  i  Hero Wing Sung 233, takoż. Nie rozumiem tylko, czemu Hero - Wing Sung. Myślałem, że powinno być albo jedno, albo drugie. Mniejsza z tym... Szukałem (szukam od dawna) też Jinhao 325 i 321, ale ni ma. Ne eb... są pióra we wszystkich kolorach tęczy, jako Jinhao 321, ale to nie to pióro. No... To teraz ino czekać na przesyłki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ENDER - jak oceniasz stalówkę? U mnie jest (mam przynajmniej takie wrażenie) nazbyt sucha. Pióro fajne ale trochę się zawiodłem na samej stalówce. Myślałem, czy nie oddać na Chmielną dla polepszenia przepływu...

Jakos nie mam większych powodów do narzekan, F-ka jak to F-ka, cienka ale nie suchotnicza,...

Ale doświadczenie oparte na jednym atramencie, także JFK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ender napisał:
10 godzin temu, Ender napisał:

Nowy mały Precious niebieski dołączył do stadka...

Kup,...

Śnieżnych,...

 

5IEKxPQ.jpg

Super. Obłędnie wyglądające pióro 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EnderMam pytanie: jak z napełnianiem? Po prostu na wyczucie tzn. kiedy się skończy (sam już wiesz kiedy się kończy z doświadzenia)czy codziennie napełniasz żeby w środku drugiego dnia się nagle nie skończyło? To taka moja czysta ciekawość ?

Edytowano przez Gość
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Przyszło wreszcie.

9bKkXhh.jpg

sQj5orY.jpg

4lr4saI.jpg

AmXuRFW.jpg

Jest to chyba jedno z najlepszych piór Hero, jakie znam. Dobre jest jeszcze 616 i 616 Jumbo, oczywiście tylko te starsze egzemplarze, bo z nowymi to wiadomo, loteria. 330 jest trochę mniejsze od Jumbo i trochę większe od zwykłego 616. Jak dla mnie, jest to złoty kompromis. Pisze... Niesamowicie idealnie. Żeby już dopełnić obraz wspomnień z przeszłości, napełniłem go niebieskim Watermanem. Jeszcze będąc w szkole podstawowej, pisałem piórami Hero, a używałem głównie niebieskiego Parkera "Quink Ink", albo niebiesko szarego Hero Ink. Teraz nie mam ani jednego, ani drugiego, ale Waterman to taki "normalny" klasyczny niebieski, więc może być.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, XNICKIEES napisał:

@EnderMam pytanie: jak z napełnianiem? Po prostu na wyczucie tzn. kiedy się skończy (sam już wiesz kiedy się kończy z doświadzenia)czy codziennie napełniasz żeby w środku drugiego dnia się nagle nie skończyło? To taka moja czysta ciekawość ?

Jeszcze się nie zdarzyło abym nie miał przy sobie kilku piór, ?także zazwyczaj pisze do końca, płuczę i do szuflady. No i w dodatku lubię zmiany żadko kiedy się zdarza żebym nie zmieniał na kolejne, a i tak są takiej, które nie pamietam kiedy używałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było. Dziś musiałem pożegnać, mam nadzieję że jedynie chwilowo i uda się zrobić jakiś przeszczep, swojego dotychczasowego woła roboczego i zakupić nowego. Stanęło na Lamy Al-Star w kolorze Charged Green. Do kompletu Sailor Yama-Dori.

Fukn9ej.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie wczoraj Jinhao 599. Miałem trochę czasu to usiadłem też i potestowałem poprzednie pióra które ostatnio dotarły. Na ten moment wychodzi że najgorszym jest Kaweco Classic Sport F.  A kosztowało więcej niż 6 pozostałych razem... Jedyne które trzeba dociskać żeby pisało. Inaczej przerywa lub wcale nie pisze. Dla porównania Jinhao 599 F pisze bez żadnego przerywania dużo cieszą kreską gdzie podobno chińczyki zazwyczaj piszą grubszymi M. Zawiodłem się bardzo. Wygląda świetnie jako eyedropper ale właściwości pisemne jak dla mnie poniżej pióra za 5zl w Tesco. Czekam na resztę chińczyków może z 12 trafi się coś gorszego od tego kaweco ale wątpię. Już pomijam że naboje trzymają się w nim tak słabo że przy pierwszym upadku nabój wyleci i będzie trzeba się brudzi poza domem znając złośliwość rzeczy martwych. Jedynie oryginalny jakoś siedzi ale nadal nie tak jak powinien. W Plumixach wiem że jak włożę nabój to prędzej całe pióro się połamie niż on wypadnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 9452130 napisał:

Przyszły do mnie wczoraj Jinhao 599. Miałem trochę czasu to usiadłem też i potestowałem poprzednie pióra które ostatnio dotarły. Na ten moment wychodzi że najgorszym jest Kaweco Classic Sport F.  A kosztowało więcej niż 6 pozostałych razem... Jedyne które trzeba dociskać żeby pisało. Inaczej przerywa lub wcale nie pisze. Dla porównania Jinhao 599 F pisze bez żadnego przerywania dużo cieszą kreską gdzie podobno chińczyki zazwyczaj piszą grubszymi M. Zawiodłem się bardzo. Wygląda świetnie jako eyedropper ale właściwości pisemne jak dla mnie poniżej pióra za 5zl w Tesco. Czekam na resztę chińczyków może z 12 trafi się coś gorszego od tego kaweco ale wątpię. Już pomijam że naboje trzymają się w nim tak słabo że przy pierwszym upadku nabój wyleci i będzie trzeba się brudzi poza domem znając złośliwość rzeczy martwych. Jedynie oryginalny jakoś siedzi ale nadal nie tak jak powinien. W Plumixach wiem że jak włożę nabój to prędzej całe pióro się połamie niż on wypadnie :D

kaweco zatankuj atramentem sheaffer scrip jest rzadszy i nie zatyka pióra, podobny problem ma duke na oryginalnym atramencie zatyka pióro na tamtym pisze cienko i płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problem jednak jest z beznadziejną stalówką. Drugą jej stroną da się pisać bez przerywania ale skrobie jak gwóźdź. Problem ma z Hero Blue black (gdzie inne pióra podają go nawet za dużo), podobnie z zielonym pelikanem no i oryginalnym. Potestuję z innymi jeszcze ale póki co jestem bardzo zawiedziony póki co. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 9452130 napisał:

Myślę że problem jednak jest z beznadziejną stalówką. Drugą jej stroną da się pisać bez przerywania ale skrobie jak gwóźdź. Problem ma z Hero Blue black (gdzie inne pióra podają go nawet za dużo), podobnie z zielonym pelikanem no i oryginalnym. Potestuję z innymi jeszcze ale póki co jestem bardzo zawiedziony póki co. 

 

Możesz mieć baby bottom w Kaweco (zdarza się w tych piórach). Gdzieś na forum był patent jak sobie z tym poradzić - chyba chodziło o zeszlifowanie na micromeshu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Ja dziś kupiłem to:

bxrxzK8.jpg

Po rozpakowaniu wygląda tak:

Szs7XMF.jpg

I prawie gotowe do pisania tak:

t13WAKy.jpg

Całkiem gotowe stało się po wtrynieniu w niego naboju z czerwonym atramentem Manuscripta. Jak popiszę nim trochę, to się podzielę wrażeniami. Najlepsza jest jego cena. Dwa funty, czyli dziesięć zeta. Było jeszcze niebieskie, zielone i czarne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymon napisał:

 

Możesz mieć baby bottom w Kaweco (zdarza się w tych piórach). Gdzieś na forum był patent jak sobie z tym poradzić - chyba chodziło o zeszlifowanie na micromeshu.

Będę musiał ogarnąć jak będę mieć chwilę. Nie wyobrażam sobie meshu w wersjach 8000/12000 ja mam mesh #400 i w ręku to bardziej jak materiał niż stalowa siatka jest :D

 

A to pióro z tesco pewnie lepiej będzie działać niż moje kaweco :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 9452130 napisał:

Będę musiał ogarnąć jak będę mieć chwilę. Nie wyobrażam sobie meshu w wersjach 8000/12000 ja mam mesh #400 i w ręku to bardziej jak materiał niż stalowa siatka jest :D

 

A to pióro z tesco pewnie lepiej będzie działać niż moje kaweco :(

Jeśli to pióro już znienawidziłeś to w trosce o to, żeby się nie oberwało innym egzemplarzom rezydującym w Twojej szufladzie - mogę Ci podać adres wysyłki.... :-)

Ja tam się chętnie z nim pomorduję. Nawet mogę go pomęczyć na mikro-szlifierce... ;-)

...daj tylko znać... :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9452130, Nie chcę Cię martwić, ale właśnie sprawdziłem to pióro z Tesco i pisze nawet całkiem nieźle. Stalówka sprawia wrażenie trochę suchej, ale może to być też wina atramentu. Swoją drogą, po raz pierwszy widzę stalówkę, która jest całkowicie pusta. Żadnego nadruku, "liści", czy czegokolwiek. Rozmiar wygląda na F. Jutro gdzieś wstawię próbki pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moogoom, nie no pomorduję je trochę i najwyżej będzie tylko leżeć i ładnie wyglądać :D Meshu kiedyś używałem w epapierosach. Teraz może będzie szansa wykorzystać co zostało :D

 

Kleks, moje pióro z tesco za 5zl pisze też bardzo fajnie ale to mokra M bardziej. Mimo to noszę przy sobie bo nie szkoda go tylko muszę obrazki wyczyścić bo bardzo dziecinne są i ludzie patrzą dziwnie :D

Edytowano przez 9452130
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...