Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z ostatniego wypadu do Pragi (między świętami a Sylwestrem) przywiozłam pióro austriackiej (?) firmy Regal.

Trochę drapie podczas pisania, ale wygląda bardzo elegancko :-)

 

 

firma Regal nie jest austriacka !!

to produkt koreański i chiński... zależy z której fabryki, bo mają co najmniej dwie... całkiem przyzwoite pióra, nawet własne stalówki robią... wszystko zależy od partii - jedna są genialne a inne lekko niedorobione... jeśli wiesz jak to lekko przeszlifuj stalówkę lub oddaj komuś kto się zna na tym... a dodatkowo polecam rozebrać pióro i dobrze całe przemyć letnią wodą z płynem do garów... 

(kilka lat pracowałem w firmie która wprowadzała tę markę do Polski i serwisowałem te pióra) lubią być lekko upaparane smarem,... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowal1623   też zakupiłem niedawno kilka Baoerów.. Jeden  jak na razie dotarł: dokładnie taki sam Baoer 051 Silvery Black.. W tej cenie to świetne pióro. Wogóle, to całkiem fajne i przyzwoicie wykonane. Jestem zadowolony.  :)  Czekam na następne Baoery i Kaigelu 316, Picasso Pimio 923 BraQue  :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowal1623 Mam trochę chińczyków i ze wszystkich, jak dotąd, najfajniejsze było właśnie 616. Co ciekawe, od początku nie miałem z nim żadnych problemów - pisał fajną, europejską, twardą Fką, bezproblemowo, dość mokro. Świetne piórko. Chyba je sobie raz jeszcze kupię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jazzy, @montero dzięki za informacje. Mam nadzieje, że to hero to nie podróba podróby, tylko fajna podróba parkera :) Już się nie mogę doczekać kiedy przyjdą. Mam już jednego Baoera i jest ładnie wykonany i pisze całkiem ok. W którymś z tych co przyjdą planuję sobie wymienić stalówkę na jakąś cieńszą. Natomiast mam też Jinhao 321 i ten jest jakby pode mnie wykonany. Moje ulubione pióro :)

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podróbami Parkera 51 to trudno powiedzieć co już jest kopią czego. Hero 616 jest chyba najbliższe wyglądem Parkerowi 51, choć to jednak kilka półek niżej. Ale to wciąż bardzo dobre pióra. 

Z tego, co się orientuję, to Hero 616 zwykłe jest od Parkera 51 nieco mniejsze. Natomiast jest wersja Jumbo, która chyba rozmiarami odpowiada. Jumbo chętnie bym przytulił, ale tego w PL brak, a z zatoki jeszcze nie korzystałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "podróbą" to mi tylko chodziło, żeby mi się właśnie trafił taki porządny egzemplarz, bo słyszałem, że azjaci też podrabiają swoje Hero i czasem są to bardzo słabej jakości pióra. Nie zależy mi żeby był dokładną kopią któregoś Parkera. Poprostu podoba mi się taki kształt. I ten burgundowy kolor...

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza- to po prostu całkiem ładne piórko. Zresztą, Hero robi jeszcze dwa piękne modele dla których Parker 51 był inspiracją - Hero 100 i 1000. Tysiączkę chętnie bym przytulił.

 

Najbardziej znaną podróbką Hero jest HERB, czyli chińskie pióro dostępne w większości papierniczych sklepów. Najtańsze pióro wieczne na rynku (chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Lidlu nabyłem prawdziwe cacko, coś dla koneserów. Niech się chowają Pelikany i Mont Blanki. Oto ono! Kosztowało £1.75

 

Moja krótka ocena tego pióra jest następująca: Jest koszmarne, koszmarnie wygląda, skuwka się na nim w ogóle nie trzyma, no i koszmarnie leży w dłoni. Ta część, którą w piórach nazywamy sekcją, jest gumowa i wyprofilowana tak, żeby na opakowaniu można było napisać "ergonomic non-soft grip". W rzeczywistości jest to grip koszmarny. Wymusza kąt trzymania pióra, przy którym ciężko jest pisać. Gdyby to był ołówek, albo długopis, to może. Ale piórem niestety da się pisać tylko w jednej pozycji stalówki.

Pisałoby nieźle, w ogóle, to zaczęło od razu po włożeniu watermanowskiego naboju. Dołączonego oryginału nie ośmieliłem się... Niestety stalówka o rozmiarze M psuje całe wrażenie, ponieważ skrobie po papierze. Przepływ ma dobry, nie przerywa, kreska jest mokra... Ale cóż z tego, kiedy ma się wrażenie pisania gwoździem?

 

Podsumowując, nie jest warte nawet tych 8 złotych. Ale przynajmniej sprawdziłem. Producent: Tradix GmbH & Co. Germany Bensheim dla United Office

 

f6b422685586790e6c4b8292d57b84cd08db7d6e

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW !!! Prawdziwy szał  :clap1:  ;)

Co nie? Jeszcze mogę dodać, że zaraz po nim wziąłem do ręki Jinhao X450 i miałem wrażenie, jakbym przesiadł się z XIX wiecznego walca drogowego o napędzie parowym, do Mercedesa klasy S. I pomyśleć, że w opisie ma to różowe cudo "solidną, ale elastyczną stalówkę" :D Solidną, to tak. Pióro wystrzelone z kuszy, zapewne przebija calową sosnową deskę na wylot...

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...