Jump to content

Takie sobie coś robię


Recommended Posts

Wszystko można kupić. Papier, atrament, podkładkę do pisania, piórnik, stół... A ja postanowiłem sobie zrobić coś samemu. Ponieważ mam sporo identycznych piór, są to przeważnie Hero 616 Jumbo, które występują tylko w trzech kolorach (bordo, zielony i czarny) i są naładowane różnymi atramentami, i używam wszystkich, więc pomyślałem, że muszę zrobić coś, dzięki czemu będę mógł w miarę szybko zidentyfikować potrzebny mi atrament. Ponalepiałem na skuwki małe paseczki papieru z nazwą atramentu, ale szczerze mówiąc, wygląda to tragicznie. Odkleja się toto na końcach... Eeech, szkoda gadać.

 

Dlatego wziąłem deskę, i za pomocą ręcznej frezarki, wystrugałem w niej cztery kanały. Następnie pociąłem tą deskę na siedemnastocentymetrowe kawałki...

 

c1.JPG
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

IMG_9934.JPG
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Oszlifowałem z grubsza papierem ściernym i skleiłem po dwie...

 

IMG_9935.JPG
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Zanim jeszcze to zrobiłem, przymierzyłem do tych klocków kilka moich tanich piór...

 

IMG_9938.JPG
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

IMG_9937.JPG
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

O dalszych postępach prac będę informował na bieżąco. Mam sześć takich deseczek, czyli miejsce na 24 pióra. Na razie powinno wystarczyć. Zastanawiam się tylko, czy wykleić to jakimś pluszem, czy zostawić surowe drewno. Tak, czy inaczej, muszę jeszcze dorobić ścianki, wieczko... Ale ta satysfakcja, że coś się wydłubało samemu... Nieoceniona. Przynajmniej dla mnie.

Edited by Kleks
Link to comment
Share on other sites

Dzięki :) Deseczkę miałem ze starego łóżka, a frezarkę kupiłem specjalnie do tego jednego pomysłu. Frez też. Cóż, to będzie raczej w domu, nie będę tej "skrzynki" nosił ze sobą, więc pewnie się nie porysują. Zastanawiam się, czy okleić to jakimś pluszem, ale drewno wygląda bardzo ładnie, więc chyba tak zostawię. Cieszę się, że się Wam podoba, jak skończę, to zrobię zdjęcia i pochwalę się gotową "kasetką". Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajna robota! Szacunek!

Jeśli nie będziesz tym rzucał to pióra się nie porysują. Wątpię, czy wszystkie blaty, na które odkładasz chwilowo pióra, masz oklejone pluszem  :)

Świeżo obrobione drewno wygląda fajnie, ale na przyszłość możesz pomyśleć o jakimś welurze albo nawet innej grubszej tkaninie. Przecież może być zwyczajna bawełna, nawet trykot z koszulki.

Link to comment
Share on other sites

Też myślałem o butaprenie, ale mając w myślach włożenie tego do pudełka, odstręcza mnie myśl o woni tego kleju przy każdorazowym otwarciu.

Co do materiału, to mi się widzi coś milusiego, lekko kudłatego w stylu aksamitu. Może jakiś welur, jak na kanapie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...