Jump to content

EZGeezer

Użytkownicy
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by EZGeezer

 1. Są szanse, że przyślą nowy korpus. Atrament IG to przecież nie kwas, a skoro to nie jedyny przypadek takiego zdarzenia to coś jest nie tak z materiałem.
 2. Tankowałem mojego demostratora atramentem KWZI ig (turkus ig na pewno i jakiś numer zieleni) i nic złego się nie działo. Korpus jest popękany czy tylko zmatowiony? Spróbuj napisać do TWSBI, może to wina tworzywa.
 3. Co prawda nie widzę żadnego zastosowania, ale kolor bardzo ładny.
 4. Spróbuj odezwać się do PowerScripts. https://pl-pl.facebook.com/powerscripts/
 5. Wygląda mi to jak customowy leweł w technice maki-e.
 6. Witam. Czy użyłeś forumowej wyszukiwarki? Takich tematów jest dziesiątki, jeśli nie setki. Jak już wybierzesz sobie model to napisz które według forumowiczów jest lepsze/gorsze, ktoś coś doradzi.
 7. Według mnie nie warto. Ceny nienajlepsze, kontakt słaby, problemy z dostępnością towaru.
 8. I to ja cenie! Obsługa nie tylko przed ale i po sprzedaży. Swoją drogą wiele razy przymierzałem się do lamy 2k, ale ta schowana stalówka wciąż mnie odrzuca.
 9. Pojawiają się opinie, że Sailor ma problemy z kontrolą jakości. Ja złych doświadczeń nie mam, stalówki są świetne. Pilot- miałem inne pióro z identyczną stalówką jak w 74. Gładka, umiarkowanie miękka, ale coś mi w niej nie pasowało. Platinum tylko pare zdań testowałem. Ja wybrałbym Sailora lub Pilota.
 10. Co do stalówek- kwestia gustu, natomiast z tym tworzywem to nie byłbym takie pewien. Owszem, Lamy nie jest wykonane z "drogocennej żywicy", ale przynajmniej nie pęka samo z siebie. TWSBI na pewno nie ma startu do Pilota, a w tym budżecie można poszukać Custom 74.
 11. Na 10 takich stron to zwykły nabój wystarczy Lamy Al-Star.
 12. Co Cię denerwuje w tej kwestii? EF cienka, B gruba.. Jak chcesz pisać w jednej kratce to raczej skłaniałbym się do EF-F. Na pióro wysokiej klasy można wydać jak kolega wyżej sugeruje 2,5k zł, można też taniej- pióra japońskie z wyższej półki można kupić już za 600zł. Sprawdź jaki standard naboi ma pióro, które kupujesz. Wyżej wspomniany sheaffer ma swój własny, ale jak widać da się wepchnąć uniwersalny (ja nie polecam tego robić, lepiej zainwestować w tłoczek). Dobre doświadczenia mam z piórami Lamy i Faber-Castell oraz Sailor. Atrament- teoretycznie im droższy tym lepszy, ale tym tańszym nie można nic zarzucić np. Rohrer& Klingner.
 13. Kiedyś dotarła do mnie połówka atramentu w butelce po hero i nie wiem jakim cudem się nie wylała. Nakrętka po odkręceniu rozpadła się na 3 części.
 14. Nie wydaje mi się. Lamy jest bezkonkurencyjne, zwłaszcza w modelach budżetowych. Oczywiście mówię o sprawnej stalówce, być może trafiłeś wadliwą sztukę, ale Lamy postawiłbym jednak wyżej niż FC.
 15. Mam ten kolor od kilku miesięcy, ale jeszcze nie wypróbowałem
 16. Ile użytkowników tyle opinii. Ja nie mam z Diamine większych problemów, ale nie są to atramenty idealne. Jest kilka kolorów, które mają różne przypadłości: Ancient Copper kalafiorzy, Oxblood też, mocno nasycone niebieski nie chcą nigdy wyschnąć itd. Generalnie to dobre atramenty, ale poczytaj recenzje kolorów, które Cię interesują.
 17. Czy ktoś widział u siebie w sklepach papierniczych czerwone hero?
 18. Ty tak na serio, czy tylko dla wywołania gównoburzy?
 19. Wygląda raczej jak granatowy. Butelka skojarzyła mi się z serią Penman.
 20. Raczej łatwo się domyślić, że targetem są zapewne kolekcjonerzy, ale też zwykli zamożni klienci . Pióro ładne z wyjątkiem końca skuwki.
 21. Jak klasyk to 74/742/743/823 cygarowaty kształt, klilps z kulką
 22. Tutaj posty można edytować tylko przez kilka minut.
×
×
 • Create New...