Skocz do zawartości

Pisanie czyimś piórem


fulaphex

Polecane posty

Na pisaniu piórem znam się bardzo średnio. Przez większość życia pisałem parkerem vector, potem przyszedł czas na watermana hemisphere.

 

Wiele razy słyszałem od różnych ludzi, że pióra nie można pożyczać, że pióro przystosowuje się do sposobu pisania danej osoby. Zawsze mi się wydawało, że pożyczanie innej osobie pióra jest słabym pomysłem, bo stalówka się zepsuje czy cokolwiek.

 

Z drugiej strony, handel używanymi piórami na forum kwitnie, widzę, że tutaj ludzie polecają często używane pióra.

 

To jak to w końcu jest? Można pisać czyimś piórem, czy nie powinno się pióra pożyczać? Rozumiem, że pożyczenie pióra osobie, która nie pisze piórem może spowodować, że tamta osoba uszkodzi pióro, bo będzie je zbyt mocno dociskać, chodzi mi jednak o pożyczanie pióra innej osobie piszącej piórem. No i jak wygląda tu sprawa z używanymi piórami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to, pióro to osobisty przedmiot, dopasowuje się do ręki, itd. Osobiście uważam, że można pożyczać pióro (mam kilka odkupionych i piszą), jednak nigdy nie dam pisać piórem mojej drugiej połówce, po prostu nie umie pisać piórem i dociska tak, że z każdej stalówki zrobi flexa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia, że zniszczyć pióro lub stalówkę nie jest łatwo i zazwyczaj nie mam problemu z pożyczaniem. Tylko kilka razy patrzyłem ze zgrozą zmieszaną z fascynacją kiedy ktoś pisał bokiem lub odwróconą stalówką.  Boję się tylko pożyczać osobom przypadkowym pióra z zakręcaną skuwką, gdyż przyzwyczajenia i ręce bywają niebezpiecznie silne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie namawiam innych do popisania, raczej podchodzą do pióra delikatnie i starają się używać jak najmniej siły przy kontakcie stalówki i papieru - bardzo to chwalebne. Uprzedzaj jedynie, że pióro jest odkręcane. Bardzo pozytywne zdziwienie maluje się na twarzach innych, kiedy Pilot Plumix BB czy Lama Safari tak fajnie suną po kartce :) zaczynam od tanich, czymś trzeba zarazić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...