Jump to content

Pisanie czyimś piórem


Recommended Posts

Na pisaniu piórem znam się bardzo średnio. Przez większość życia pisałem parkerem vector, potem przyszedł czas na watermana hemisphere.

 

Wiele razy słyszałem od różnych ludzi, że pióra nie można pożyczać, że pióro przystosowuje się do sposobu pisania danej osoby. Zawsze mi się wydawało, że pożyczanie innej osobie pióra jest słabym pomysłem, bo stalówka się zepsuje czy cokolwiek.

 

Z drugiej strony, handel używanymi piórami na forum kwitnie, widzę, że tutaj ludzie polecają często używane pióra.

 

To jak to w końcu jest? Można pisać czyimś piórem, czy nie powinno się pióra pożyczać? Rozumiem, że pożyczenie pióra osobie, która nie pisze piórem może spowodować, że tamta osoba uszkodzi pióro, bo będzie je zbyt mocno dociskać, chodzi mi jednak o pożyczanie pióra innej osobie piszącej piórem. No i jak wygląda tu sprawa z używanymi piórami?

Link to comment
Share on other sites

Znam to, pióro to osobisty przedmiot, dopasowuje się do ręki, itd. Osobiście uważam, że można pożyczać pióro (mam kilka odkupionych i piszą), jednak nigdy nie dam pisać piórem mojej drugiej połówce, po prostu nie umie pisać piórem i dociska tak, że z każdej stalówki zrobi flexa.

Link to comment
Share on other sites

Pożyczam każdemu. Wręcz zachęcam do pisania piórem.

Zazwyczaj to ci co mają pisać pożyczonym piórem, mają więcej obaw, że mogą je uszkodzić niż ja, który je pożyczam.

Przy wspóczesnych "pancernych" stalówkach nie ma obaw.

zdrówka

Link to comment
Share on other sites

Wychodzę z założenia, że zniszczyć pióro lub stalówkę nie jest łatwo i zazwyczaj nie mam problemu z pożyczaniem. Tylko kilka razy patrzyłem ze zgrozą zmieszaną z fascynacją kiedy ktoś pisał bokiem lub odwróconą stalówką.  Boję się tylko pożyczać osobom przypadkowym pióra z zakręcaną skuwką, gdyż przyzwyczajenia i ręce bywają niebezpiecznie silne.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo chętnie namawiam innych do popisania, raczej podchodzą do pióra delikatnie i starają się używać jak najmniej siły przy kontakcie stalówki i papieru - bardzo to chwalebne. Uprzedzaj jedynie, że pióro jest odkręcane. Bardzo pozytywne zdziwienie maluje się na twarzach innych, kiedy Pilot Plumix BB czy Lama Safari tak fajnie suną po kartce :) zaczynam od tanich, czymś trzeba zarazić :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...