Jump to content

Czy ktoś zna tanie pióro wieczne drewniane?


Recommended Posts

@Aventador13

Drewniane tak, tanie - chyba nie (choć to rzecz względna) przynajmniej w porównaniu do propozycji @Thay-a

Moim zdaniem tanie pióra są do 400zł. Średniej ceny do 600zł, a drogie to powyżej 600zł. Tak widzę to ja. Ciężko mi się przekonać do tego, że pióro może kosztowować mniej niż 20-30zł, jak to jest w przypadku Jinhao.

Edit: tym bardziej nie wiadomo ile to jest "tanie" bo Maciek nawet nie wspomniał ile chce na pióro przeznaczyć.

Edited by Aventador13
Link to comment
Share on other sites

Tak offtopicznie: przy produkcji masowej, ze standardowych materiałów koszt produkcji pióra wynosi zapewne koło $1. Forma z plastiku, spływak z plastiku, parę metalowych gwintowanych rurek, maszynowe grawerowanie, stalówka z kawałka blachy - to w zasadzie wszystko. Dodając lepsze materiały, lepsze maszyny, lepszy nadzór, reklamę, promocję, opakowanie, support - pewnie nie więcej niż $10. 400zł to kosztuje nowoczesny procesor w technologi 45nm, 700mln tranzystorów i ponad 1000 wyprowadzeń. Spójrzmy na swoje pióra i chłodnym okiem oceńmy, ile może kosztować pióro produkowane przez automaty na linii produkcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Z drewnianym może być słabo. Wspomniane oferty OLX (albo poszperać w firmach reklamowych i od gadżetów) to pióra w granicach 20-30 zł, drewno różane ze "złoconymi" elementami metalowymi. Stalówka na 99% Iridium Point. Sam mam takie piórko, z zestawu podarunkowego. Lekkie, przyjemne w trzymaniu i utrzymaniu. 

 

Również wspomniane Jinhao 8802 (akurat moje  :D) to wydatek w okolicy 50 zł. Metalowe z drewanianą nakładką na korpusie. Wybarwienie jak w recenzji lub podobne do tych ofert OLX. I uwaga, zdecydowanie ciężkie. Aktualnie intensywnie testuję i bawię się atramentami. Co do wykonania nie mam zarzutów, solidne, precyzyjnie spasowane i jak dla mnie - łądne pod kątem estetycznym. Jak na razie nie wyrobiłem sobie zdania odnośnie stalówki. Na pewno jest "twarda" i M-ka, a przywykłem do miękkich F-ek. Za to zostawia ładny, gruby ślad na papierze.

 

Cena nie poraża, więc można brać nawet do testów i bez żalu odłożyć jeśli okaże się nie takie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...