Skocz do zawartości

Pióro do codziennego użytku


Polecane posty

Witam!

Piórem piszę od zawsze, po prostu nigdy nie wymieniłam go na długopis, kiedy już nauczyli mnie stawiać literki ;) większość nie jest godna wspominania, nie były to dobre pióra. Ostatnio pisałam Zenitem i byłabym dość zadowolona ale niestety potwornie cieknie mi z tego pióra. Nie wiem czy taka ich uroda czy mam jakiś wybrakowany egzemplarz. W każdym razie, uznałam że mam dość chodzenia z czarnym palcami i zapytam profesjonalistów o radę.

Więc, czy ktoś mi może doradzić jakie pióro kupić? Może najlepiej będzie jeśli napiszę w punktach na czym mi zależy a Wy, jeśli będziecie tak mili, dacie mi znać co myślicie ;)

- niestety, nie stać mnie na drogie pióro, poza tym nie chce takiego, obawiam się że mogłabym je prędko gdzieś zgubić. Chciałabym więc coś za 30 zł mniej więcej. Oczywiście, zdaję sobie sprawę że za ta cenę nie kupię żadnego cuda, ale może znajdzie się coś dobrego?

- cienka stalówka, myślę że F, tak żeby notatki były wyraźnie

- żeby nie ciekło xD

- jeśli chodzi o wygląd to wolałabym jakieś eleganckie, klasyczne, ale nie jest to konieczne, nie będę się upierać ;)

- generalnie, pióro będzie do codziennego użytku, głównie w szkole, do zwykłych, szybkich notatek

Myślę że to wszystko. Tak więc najważniejsze - w miarę solidne i niezbyt drogie ;) mam nadzieję że będziecie umieli mi pomóc i z góry dziękuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Budżet rzeczywiście ograniczony, ale jeśli zejdziesz z oczekiwań co do wyglądu warto ziąć pod uwagę Platinum Preppy albo używanego Pilota 78G (nowy jest trochę droższy). Inną opcją są pióra chińskie - z aliexpress możesz spokojnie sciągnąć za 4 dolary Jinhao X750, x450, 590 albo inne. Do 10 $ uda sie pewnie ustrzelić jakiegoś Duke'a a to całkiem przyjemne pióra. 

 

Gdybyś brała pod uwagę podniesienie budżetu albo była cierpliwa, popatrz na Allegro czy nie trafi się jakieś Lamy safari (wygląd nie jest klasyczne, ale to niezawodne pióro wieczne) albo Kaweco Sport.

 

Może coś takiego? Trochę drożej, ale jednak w rozsadnym przedziale cenowym jest pelikan Jazz.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem kilka piór do 10$, ale tylko jedno na Aliexpress, pozostałe na ebay-u, zawsze było "parę" centów taniej.

Przewaga zakupu z Chin jest taka, że ich cena jest przeważnie trochę niższa niż w Arisie i wysyłka jest darmowa (kilkanaście złotych za przesyłkę w PL to często koszt całego pióra), tylko trzeba trochę dłużej poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, wiem na czym jeszcze mi zależy -żeby pióro było na zwykle, standardowe naboje

Polecają Ci Pilot Plumix

Co prawda nie jest na standardowe naboje ale może być z dedykowanym konwerterem.

Zamowiłam takie pióra w sporej paczce dla moich i znajomych dzieci, ale na pewńo będę ich mieć za dużo.

Jak dojdą mogę dać Ci znać jakie kolory mi zbywają. Stalówka 0,3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plumix jest jak najbardziej na "standardowe" naboje. Kiedy rok temu kupowalem Plumixa właśnie tu na forum przeczytałem że tylko naboje pilota będą pasować i w ten oto sposób zostałem z paczką naboi które do żadnego pióra mi nie pasowały.

Edytowano przez Rinke
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, jeszcze to przemyślę i poszukam w necie. Na razie skłaniam sie ku plumix'owi, wygląda mi na fajne, zwykłe piórko, myślę też że najłatwiej będzie je dostać ;) mam tylko jedno pytanie, jak patrzyłam na zdjęcia jak ono pisze to zazwyczaj "czcionka" (przepraszam, nie wiem jak to wyrazić) jest taka pocieniowana, to się chyba italic nazywa? Czy tak jest w każdym modelu czy można to jakoś wybrać? Bardzo fajnie to wygląda i w sumie zawsze chciałam takie mieć, ale boję się że takie zwykłe, szkolne notatki mogą stać się nieco nieczytelne. Czy można wybrać grubość stalówki?

I czy myślicie, że w zwykłym papierniczym takie dostanę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, jeszcze to przemyślę i poszukam w necie. Na razie skłaniam sie ku plumix'owi, wygląda mi na fajne, zwykłe piórko, myślę też że najłatwiej będzie je dostać ;) mam tylko jedno pytanie, jak patrzyłam na zdjęcia jak ono pisze to zazwyczaj "czcionka" (przepraszam, nie wiem jak to wyrazić) jest taka pocieniowana, to się chyba italic nazywa? Czy tak jest w każdym modelu czy można to jakoś wybrać? Bardzo fajnie to wygląda i w sumie zawsze chciałam takie mieć, ale boję się że takie zwykłe, szkolne notatki mogą stać się nieco nieczytelne. Czy można wybrać grubość stalówki?

I czy myślicie, że w zwykłym papierniczym takie dostanę?

Stalówka italic jest w każdym plumixie. Jeśli wybierzesz stalowke M lub F to na pewno notatki będą czytelne, bo efekt italic jest niewielki w takich grubościach. Myślę że w zwykłym papierniczym nie dostaniesz, choć to zależy jak zwykły jest ten papierniczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...