Skocz do zawartości

Nieco inna beczka


Ashenguar

Polecane posty

Powitać!
Jam tu trafił z nieco innej strony, mianowicie znajomy mi polecił wasze forum, abym pokazał swą twórczość, bo a nuż się spodoba, a dla mnie feedback zawsze jest bardzo ważny by wiedzieć co poprawiać, na czym się skupiać etc. A zajmuję się wyrobami skórzanymi i ostatnio wpadły mi w oko travelnoteboki/midori. Cena oryginału jak z kosmosu, a to przecież nie takie trudne, pomyślałem i zrobiłem kilka swych wersji. Widzę, że jest odpowiedni temat w dziale konkretnym to tam dam zdjęcia :) O jest tu galeria.To tam wrzucę wpierw :)

Edytowano przez Ashenguar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spodziewam się szerokiego spektrum zachowań, jak to w pewnej społeczności, gdy wkracza ktoś nowy z innym pomysłem :) No ale jak napisałem, kaletnicze hobby u mnie stoi bardzo wysoko i mocno, więc jakoś podołam, ku jego rozwojowi. Ot właśnie jadę do Kalisza do nowo znalezionej hurtowni, wracam w sobotę wieczorem. Ale jeżeli komuś coś się spodoba, co dałem do galerii, śmiało piszcie, jak się nie spodoba to też :) Robienie rzeczy nowych to zawsze fajne wyzwanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są fotografie, w zakładce galeria - > notatniki midori. To na razie ich część, dodałem też krótkie podpisy. Zastanawiam się też, nad opisem całego procesu jaki towarzyszy ich stworzeniu, bo jest tego nieco więcej niż przycięcie skóry, pomalowanie i przewleczenie sznurka ;) A jeśli chodzi o motywy to jak napisałem robię je sam, więc mogą być mocno spersonalizowane. A że póki co przeważa fantasy i s-f? Tworzę w klimatach, które znam i lubię... :)

Dziś przegryzę temat cały odnośnie notatników jaki powstał na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

med_gallery_4311_163_7411.jpg

No i coś wzorowane na sadze Gwiezdnych Wojen. Jedyny prawdziwy lord Sith i logo imperium z drugiej strony  :)

 
  • sml_gallery_4311_163_198772.jpg
  • sml_gallery_4311_163_44901.jpg
  • sml_gallery_4311_163_7411.jpg
  • stopRight.png
  • stripless.png

troche się naszukałam..

okładki ładne.. vader pełną gębą; cthulhu troche taki niepełny bo okładka nie rozłożona..

 

ale jakbyś był tak miły i dodał zdjęcią wnętrza?

i określił wymiary tych okładek, i rodzaj oraz grubość użytej skóry, tak na początek..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wpadnie Escribo i zmiesza Cię z błotem :V

I do tego Lucas z Disneyem. ;)

 

Nie jestem zwolennikiem restrykcyjnego podejścia prezentowanego przez Midori, ale kilka rzeczy jednak warto zauważyć.

 

1. To, co kolega prezentuje to nie są notatniki Midori, a tak nazwał zbiór zdjęć i tak je oferuje. I czy się to komuś podoba, czy nie, jest to niezgodne z faktem i stanowi naruszenie praw producenta oryginału. Dla mnie byłoby OK napisać, że to notatniki inspirowane przez TN i byłoby uczciwie. Wiem, że to niuans, ale z takich rzeczy składa się życie. Nie wiem, czy to byłoby OK dla Midori, ale nie to mnie teraz interesuje.

 

2. Jest zasadnicza różnica, powiedzmy etyczna, pomiędzy robieniem pewnych rzeczy hobbystycznie, dla rodziny, przyjaciół i znajomych, a eksploatowaniem komercyjnie cudzej marki i nazwy produktu. Nie mam pewności, czy kolega zamierza rozdawać swoje produkty, czy sprzedawać. Jeśli to drugie, to korzystanie z nazwy producenta i marki nie jest OK.

 

3. Byłbym ostrożny jeśli chodzi o korzystanie z motywów, do których prawa mają Disney i Lucas. Są znani z dość restrykcyjnego podejścia do tej kwestii. I znowuż, różnica pomiędzy hobby i wykonaniami fanowskimi, a wykorzystaniem komercyjnym jest decydująca.

 

To tak ode mnie. Wykonania efektowne, nie powiem. Moje uwagi to tylko takie małe odniesienie się do wilka wywoływanego z lasu w niektórych odpowiedziach... ;)

 

Ps.

Pomysł nie jest nowy. Dobrze jest sprawdzać teren, który się wchodzi, żeby nie obwoływać się pionierem na wyrost;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ok to po kolei :)
Wszystkie zdjęcia są w galerii, 4-ta ikona od lewej na samej górze strony. Tam też są opisane w ogólności i odrobinę w szczególe przy każdej, ale jasne mogę i tu napisać jak tam ciężko się dokopać. Wybaczcie za średni dostęp, widać me braki w umiejętnościach wykorzystania/poruszania się po forum. Dodam tam też wnętrz zdjęcia.

- Wymiary zasadniczo są takie jak kto chce, te natomiast w galerii maja wymiary 15,8 x 22cm

- Póki co używałem skóry bydlęcej, licowej, roślinnie garbowanej 2mm grubości. Rozważam, przejście na 1,5 mm.

- Skórę wycinam, robię dziurki, fazuje obie strony przy krawędziach, potem je szlifuje, tłoczę żądany motyw. Maluje go, maluje całość (pierwotnie każda skóra roślinnie garbowana ma barwę. Hm skóry :), zamykam krawędzie farbą do nich, lakieruje całość, natłuszczam całość, dodaje gumkę. To w telegraficznym skrócie ;) 

Co do nazwy albumy, jasne to był skrót myślowy, mogę napisać a la Midori, wzorowane na TN (taki jest ich skrót przyjęty tak?), żaden kłopot. Jeśli kogoś to razi, uznaję taką argumentacje. Bo me nie są MIDORI, a tylko wzorowane na nich :)
Hmm co do tłoczeń, to już fakt ciekawa sprawa. To co robiłem to na zlecenie wszystko szło, więc pojedyncze egzemplarze. Zaś co do wykorzystywania motywów. Hm no chyba właśnie póki motyw odwołujący się a nie trade mark Vader stricte to chyba ok. Wszystkie strony produkujące koszulki autorskie, a korzystające z motywów othertee czy qwertee, często wypuszczają koszulki z tymi motywami i póki co nie słychać problemów było. No oczywiście, skoro napisałeś dziękuje za uwagi wszak musiałem się z nimi liczyć skoro pokazałem swe prace, ba sam nawet poprosiłem o te krytyczne :)

p.s.A na pewno nie jest! Nihil novi sub sol, jestem pewien, że nie napisałem nigdzie żem odkrywcą/pionierem etc. :) Tylko, że sam ostatnio wpadłem by takie robić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ok to po kolei :)

Wszystkie zdjęcia są w galerii, 4-ta ikona od lewej na samej górze strony. Tam też są opisane w ogólności i odrobinę w szczególe przy każdej, ale jasne mogę i tu napisać jak tam ciężko się dokopać. Wybaczcie za średni dostęp, widać me braki w umiejętnościach wykorzystania/poruszania się po forum. Dodam tam też wnętrz zdjęcia.

Nie to, że się czepiam, ale nie ma :) szukałam już przez wyszukiwanie Twoich postów - i nic :) Może podaj link, bo chętnie zobaczę, co będziesz wrzucać z czasem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, myślę że inspirowania zabronić się nie da.;) Inna sprawa, jaka jest skala tych inspiracji.;) Z tymi koszulkami autorskimi to chodzi o sytuację, kiedy ja zlecam sobie koszulkę dając projekt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...