Skocz do zawartości

Pióro dla totalnego amatora :)


Polecane posty

Hej :D

Dzisiaj kupiłem Pilota Plumixa ze stalką F oczywiście japońskie F czyli europejskie EF ;) pisze cieniutko. Jeśli nie odstrasza Cię jego kształt (iście japoński bo wygląda trochę jak kałamarnica :P)To gorąco polecam. dałem 25.60zł

 

Herb 330 piszą cienko ale skrobią jak głupie. Też dzisiaj kupiony jeden egzemplarz w cenie 2.70zl

.

Żeby nie było, że nowy i nie ma porównania mam jeszcze Parkera Vectora stalka F pisze jak M-ka. Takie uroki Parkera...

Na święta idzie jeszcze muji MoMA też z Japonii :D 

Jeśli kałamarniczka Ci się nie spodoba to może być jeszcze Pilot 78g stalka F. 
Osobiście nie mam doświadczenia z drogimi piórami ale tym co mam pisze się przyzwoicie :) kałamarniczka jest świetna!

Pozdrawiam rzuf

Edytowano przez rzuf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też poczytać na forum w innych tematach ;) 

A plumix podobno do kaligrafii, a normalnie na naboje/ konwereter europejskie. Stalka nie flexuje ani nie jest ścieta pisze się jak vectorem tylko tak jakby cieńszą kreską... i szybko atrament wysycha (mam jakiś noname nabój teraz) jak jesteś leworeczy albo poprawiasz nad czasem to fajna opcja 

Edytowano przez rzuf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, niedawno też szukałam czegoś nowego, ciekawego, piszącego cienko i szukam w sumie nadal więc chętnie poobserwuję temat ;)  mam kilka modeli które są godne polecenia:

-niezawodny jest ArtPen ze stalówką EF pisze idealnie i zawsze do niego wracam,

-godny polecenia jest też Pilot 78G stalówka F-kreska wychodzi cieńsza niż ze wszystkich europejskich EF które znam

-polecam też Lamy Safari ze stalówką EF ale musisz najpierw sprawdzić czy odpowiada Ci jego kształt, mnie nieco zniechęcił

Strzeż się Parkerów, miłośnik cienkiej kreski znienawidzi pióra po takim doświadczeniu ;)
Kaweco Liliput stalówka EF-grubsza kreska od wcześniej wspomnianych, ale jeśli nie piszesz maczkiem to jest to fajna "zabaweczka" która też się dobrze sprawuje przy notatkach na wykładzie, podobne odczucia co do Sheaffer Agio, chociaż w Agio stalówka o wiele przyjemniej sunie po papierze :)

Jeśli nie chcesz inwestować dużej sumki to są jeszcze chinczyki(niby to loteria ale za taką sumę jeszcze nigdy się nie zawiodłam) z kilku przetestowanych mogę polecić Jinhao 911(po tygodniu czasem ma drobny problem z ruszeniem jakby się bardzo czepiać, ale wystarczy chwilka i już śmiga), przyjemny jest też Jinhao 15-przyjemna, cienka kreska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cienko piszących  i niedrogich jest jeszcze Sailor Highace neo. Jest w tej chwili na znanym portalu aukcyjnym. Moja żona używa, a do mnie właśnie jedzie. Pisze cienko. Pióro jest na naboje Sailora, więc albo naboje Sailora, albo konwerter jeśli chodzi o napełnianie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Kauflandzie oglądałem my.pen style Herlitza :D, uważacie, że warte swych pieniędzy? Jak z jego zasychaniem?

Test mojego autorstwa (zresztą można go znaleźć w oficjalnym katalogu firmy Herlitz):

 

http://zegarkiipiora.com/2014/10/29/herlitz-my-pen-style-test/

 

Moim zdaniem bardzo fajne pióro. Tanie i naprawdę dobrze piszące. Więcej próbek tutaj zgodnie z zapowiedzią w teście:

http://zegarkiipiora.com/2014/11/17/noodlers-ink-green-marine-test/

 

Pióro zresztą tak spodobało się żonie, że po tygodniu czy dwóch mi je zakosiła ;) Znajomy w pracy zresztą też takim pisze tylko nie niebieskim, a czarnym (w sensie wstawek kolorystycznych) i też sobie chwali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi :)

A co do Platinum Plaisir, jak macie z nim doświadczenia, wersja fine pisze cienko?

Tu są dwie szkoły. Jedna mówi że wcale nie tak cienko a druga że kreski nie widać. 

Przetestowałem oba modele PREPPY / PLAISIR i z wszystkimi stalówkami. Do droższe nie mają tak cienkiej stalówki jak można sobie życzyć. Cieńsza ma grubość 0,3 i jak trafisz na mokry atrament to zapomnij o naprawdę cienkiej linii. Ponieważ miałem Plaisir to dokupiłem Preppy 0,2 i tu już można mówić o w miarę cienkiej krasce. Zapomniałem dodać, że sekcje są tożsame więc zmieniasz tylko obudowę, a obudowa Plaisir jest porządna. Nawet lakier mi się nie podrapał, a nosiłem w skrzyneczce z narzędziami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się przydało. Jak już obadasz i ew. kupisz to napisz jakie wrażenia. :)

Ja dodam od siebie, że posiadam obecnie: Waterman Perspective, Pilot Justus 95, Pilot Capless i Herlitz my.pen style. Z tych piór moim zdaniem najlepiej się sprawuje Herlitz za 30zł :). Tylko trochę szybko naboje się zużywają - pióro dosyć mokre ale dzięki temu stalówka na papierze chodzi jak po maśle.

Edytowano przez opiotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...