Skocz do zawartości

Nie ma to jak ankieta rankiem


visvamitra

A  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które pióra są najlpesze?

  2. 2. Który japoński producent jest Twoim ulubionym

  3. 3. Który niemiecki producent jest Twoim ulubionym

  4. 4. Który włoski producent jest Twoim ulubionym

  5. 5. Jaki jest Twój ulubiony system napełniania?

    • Konwerter
    • Piston - filler
    • Plunger - Filler
    • Dźwigienka
    • Crescent Filler
      0
    • Aerometryczny
    • Button - filler
      0
    • inny


Polecane posty

Zastanawia mnie kwestia konsekwencji w pytaniu najpierw o pióra niezawodne, a kawałek dalej już o ulubione...

Pytanie trzecie bym w ogóle usunął. Jakby tam dodać opcje "śpiąc" - to ona by statystycznie wygrała. Mało kto pisze piórem, pisze czy czyta o piórach dłużej niż śpi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bólem głowy i zapaleniem oskrzeli ciężko mi się myślało, ale dałem radę. Ankieta ma charakter subiektywny i jako taką ją przyjmuję - wszelkie rozważania na temat tego czego w niej nie ma mijają się z celem. Trochę wahałem się Między Omasem (lubię model Extra), a Stipulą, ale wygrała Stipula moim zdaniem model Etruria jest nie do pobicia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowe ankiety są marne. W takich ankietach większości ludzie kłamie, bo są anonimowe, bo nie lubią się obnażać, bo pytanie nie trafiło w to, co chcieliby napisać itd.

Np. ankieta w przedszkolu, różne pytania i na końcu "co byś chciał zmienić w przedszkolu......................".

I ludzie nie skupili się na pytaniach w punktach, tylko na ostatnim.

I jaka była najczęstsza odpowiedź?

"Obniżyć opłaty".

Ciekawe czy o to chodziło pani dyrektor przedszkola ;)

 

Wg mnie lepiej założyć temat: jakie jest twoje najlepsze pióro i dlaczego.

Każdy opisze swoje.

 

Ale moje propozycje nic nie wnoszą do tematu.

Jednak prosiłbym o przedstawienie wyników ankiety. Wielcem ciekaw wyników :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że istnieje coś takiego jak 'licentia poetica', czyli autor zapytał o co chciał (może nam się podobać lub nie) jeśli do tego dodamy ograniczenia techniczne (takie czy inne), to myślę, że nie warto brnąć w jakieś głębsze rozważania (chociaż uwagi @Dzika i @tsyrawe zupełnie trafne.) :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu czwartym dopisałbym punkt, że kupuję pióra zarówno współczesne jak i vintage. Przecież wiele osób czyni właśnie tak. Sam poluję na kilka starszych modeli, ale jak przy współczesnym wystąpi "efekt WOW" - to wiadomka, że człek się w końcu złamie jako owa brzoza na wietrze i zakupi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przemyślana ankieta to wspaniała sprawa. Może dać pogląd na różne sprawy, zwłaszcza, że wypełniają ją osoby bezpośrednio związane z tematem ankiety a nie jest ona przeprowadzana wśród przypadkowej grupy.

Wyniki dobrze przeprowadzonego testu mogą stanowić oparcie zarówno dla firm, dystrybutorów jak i sklepów.

Jeśli zapytamy o najczęściej kupowaną markę pióra, przedział cenowy, rodzaj systemu napełniania (mając na uwadze tylko współcześnie produkowane), markę atramentu, kolor (z dostępnych ogólnie także poza granicami) to już uzyskamy punkt zaczepienia.

Dodatkowymi pytaniami można uzupełnić ankietę. Przykładowo: materiał z jakiego wykonane jest pióro, rodzaj stalówki (stalowa/złota), oraz takie poboczności jak możliwość serwisowania (tu jest różnie mimo zapewnień), możliwość własnoręcznej wymiany stalówki (vide - np. Kaweco).

 

Edit:

Warto także rozbić ankietę na pióra vintage i współczesne, bo pula odpowiedzi i pytań jest różna.

Edytowano przez Dexter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia konsekwencji w pytaniu najpierw o pióra niezawodne, a kawałek dalej już o ulubione...

Pytanie trzecie bym w ogóle usunął. Jakby tam dodać opcje "śpiąc" - to ona by statystycznie wygrała. Mało kto pisze piórem, pisze czy czyta o piórach dłużej niż śpi ;)

A według mnie to zupełnie logiczne :) Zaznaczyłabym niemieckie jako niezawodne, ale najbardziej lubię amerykańskie... hm... no tak po prostu jest i co na to mogę poradzić? :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem dość obszerną ankietę. Mam prośbę o jej wypełnienie. Za ważne będę uznawał tylko głosy oddane przez użytkowników forum (prośba o wpisanie nicka). Kupiłem sobie konto premium na Interankieta, jedną z funkcjonolności takiego rozwiązania jest możliwość udostępnienia wyników.Zapraszam do tego tematu i przyłączenia się do forumowej zabawy. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...