Skocz do zawartości

Montegrappa Grappa Pen


Mariusz888

Polecane posty

"Montegrappa zaprezentowała niedawno nowość w swojej kolekcji – Grappa Pen. Inspiracją do jego stworzenia stał się znany na całym świecie włoski trunek – grappa. Warto również wspomnieć o tym, że miejsce narodzin Montegrappy – Bassano del Grappa, to również miejsce gdzie rozpoczęła się historia grappy.  Czym jest grappa? – dla niewtajemniczonych, to mocny trunek, który wytwarza się na bazie wytłoczyn z winogron. Początkowo alkohol znany był biedniejszym przedstawicielom włoskiego społeczeństwa. Jego ranga znacznie wzrosła w 2 połowie XX wieku. Użycie konkretnej odmiany winogron, jak również uszlachetnienie procesu destylacji i samych receptur nadało grappie nowy image, a jej degustacja stała się procesem tak złożonym, iż nie odbiega wcale od poziomu prezentowanego przez koneserów win.


Po tym, jak już zachęciłam was do degustacji grappy… przyjrzyjmy się samemu pióru.


 


Materiały, z których wykonano pióro nawiązują do urządzeń wykorzystywanych do destylacji grappy – stal nierdzewna, mosiądz i miedź.


Na powierzchniach miedzianych zastosowano młoteczkowanie, uzyskując ciekawą fakturę. Korpus i skuwka zdobione są małymi śrubkami. Również klips nawiązuje do technologii wytwarzania grappy – ma przypominać system rurek w aparacie do destylacji."


 


Czytaj całość


 


grappa-adv-layout_s.jpg


 


t02_028-iscug_cu_m.jpg


 


Nie wiem jak Wam, ale mnie się podoba (no może trochę błyszczące, ale jednak ciekawie wygląda). Widać też pewien trend na młoteczkowane wykończenia w tym roku ;)


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a mnie się podoba. To nie kolejna wyklejanka, kolejny grawer itd. Ktoś pomyślał nad designem i jest w tym jakaś myśl, ciekawe materiały. Mnie to odpowiada. Tylko przypuszczam cena jest zabijająca, ale piórko moim zdaniem niezłej urody. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba - zdecydowanie za bardzo się świeci.

Wykończenie "młoteczkowane" zupełnie nie w moim stylu.

Ciekawe jak będzie wyglądało za 10 lat - jak jakaś patyna zacznie na nim się tworzyć - chyba że materiały

tylko przypominają miedz i mosiądz.

Dzięki za recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...