Skocz do zawartości

Pomoc - Parker IM


VonbatenBach

Polecane posty

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na prośbę wrzucam zdjęcia Parkera IM Italic. Mają one niską jakość...

 

Niestety to racja. Parkery IM mają niską jakość ;)

Ale przeróbka stalówek interesująca. Wrzuć jakieś próbki pisma :)

Konwertery Parkera faktycznie pasują do Aurory, ale te pióra to już nieco większy wydatek.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to racja. Parkery IM mają niską jakość ;)

Konwertery Parkera faktycznie pasują do Aurory, ale te pióra to już nieco większy wydatek.

Zrozumialem żart :)

Jednakże samo pióro jest dobrze wykonane. Tylko że podobno zasycha - ja nigdy nie stwierdziłem czegoś takiego. Chyba wszystkie trzy muszą byc z "partii niezasychającej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pewnie ma to znaczenie przy bardziej szlachetnych materiałach, ale przypominam, że my tu mówimy o myciu IMa ;)

:D  No cóż, z IMem jeszcze nie miałem styczności, więc wypowiadać na ten temat się nie będę. Ja tylko tak ogólnie o tym myciu chciałem podpowiedzieć  :)

 

@Aventador13 - jak obciąłeś te stalówki? Kątówką?  :ninja:  ;)   Mam jakiegoś nołnejma z zamierzchłych lat, którego mi nie szkoda - mógłbym poćwiczyć tuning  :)

Tak baj de łej - ta Fka ma przycięty spływak (wydaje mi się, że Mka też, ale nie jestem tego pewien) - jest duża różnica w podawaniu atramentu?

Edytowano przez herbatnick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aventador13 - jak obciąłeś te stalówki? Kątówką?  :ninja:  ;)   Mam jakiegoś nołnejma z zamierzchłych lat, którego mi nie szkoda - mógłbym poćwiczyć tuning  :)

Tak baj de łej - ta Fka ma przycięty spływak (wydaje mi się, że Mka też, ale nie jestem tego pewien) - jest duża różnica w podawaniu atramentu?

Najpierw kombinerkami obciąłem iryd. Taka wersja strasznie drapie więc trzeba trochę przejechać papierem ściernym. Taka stalówka jest prawie na równo ze splywakiem co powoduje problemy w pisaniu, dlatego spływak trzeba obciąć.

Obie mają przycięty spływak, ale F-ka bardziej.  O co dokładnie Ci chodzi z różnicą w podawaniu atramentu?

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kombinerkami obciąłem iryd. Taka wersja strasznie drapie więc trzeba trochę przejechać papierem ściernym. Taka stalówka jest prawie na równo ze splywakiem co powoduje problemy w pisaniu, dlatego spływak trzeba obciąć.

Obie mają przycięty spływak, ale F-ka bardziej.  O co dokładnie Ci chodzi z różnicą w podawaniu atramentu?

Dzięki za instrukcję. Spróbuję się pobawić  :)

A z tym atramentem, to czy jak jest przycięty spływak to pisze bardziej mokro, sucho, czy bez różnicy? Ale to w sumie takie pytanie z czystej ciekawości  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję. Spróbuję się pobawić  :)

A z tym atramentem, to czy jak jest przycięty spływak to pisze bardziej mokro, sucho, czy bez różnicy? Ale to w sumie takie pytanie z czystej ciekawości  ;)

Sama stalówka jest szeroka, więc pisze całkiem mokro, ale nie odbiega to od np. Pilota Plumixa. Po prostu jest w porządku.

 

 

A mam pytanie, jak przyciąć spływak?

Ja zrobiłem to nożem do papieru :thumbup:

Ważne żeby było ostre i cienkie. Po prostu obcinasz splywak "piłując" go od dołu. Wchodzi jak w masło. Trzeba uważać żeby nie uciąc go za dużo, ani nie przyciąc stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie atramenty szybkoschnące w kolorze czarnym (ewentualnie intensywny niebieski) dla leworęcznych? :)

 

Jako atrament dla leworęcznych reklamuje się seria Bernanke Noodler'sa, ale mają chyba tylko royal blue i blue-black. Niestety w Polsce nie do dostania, trzeba szukać na e-bayu lub w sklepach internetowych w USA albo w Wielkiej Brytanii (tu zwykle drożej, ale odchodzi kwestia doliczenia VAT przy imporcie). Kupiłem niedawno i faktycznie czas wysychania jest imponujący, ale na marnym papierze mocno przebija :bezradny:.

Szybko schną również atramenty Callifolio (sklep La Couronne du Comte) oraz Aurora (czasami bywa we wrocławskim Skrybie).

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnym właściwie od ręki Pelikan jak na moje oko bardzo szybko schnie (aż za szybko, bo nie zdarzę się napatrzeć - a lubię :P), po za tym, jeśli przy Parkerze nie nie miałeś problemów z rozmazywaniem, to według mnie nie powinieneś mieć ich także przy innych atramentach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło do mnie Jinhao 2011! :) Jest super, chyba się polubimy. Po pierwszych próbach uważam, że idealnie nada się jak wół roboczy do szkoły... Po prostu pisze o kilka klas lepiej niż IM :))))))

Szczere dzięki wszystkim za pomoc!

 

No to gratulacje :thumbup:. J2011 to bardzo przyzwoite pióro za rozsądną cenę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkoschnący jest np.  PR Ultra Black - Fast Dry. Ja używam Velvet Black, teoretycznie "normalnie schnący" i jestem bardzo zadowolony, wypisałem dwa całe słoiczki. Te atramenty dość fajnie wychodzą ekonomicznie - butelka 66 ml przy umiarkowanej cenie. Popytaj o nie w Aberntopen. Pan Stefan mówił mi, że na jesień będą zamawiać nową dostawę, można sobie coś zażyczyć ekstra. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...