Skocz do zawartości

Pomoc - Parker IM


VonbatenBach

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

To mój pierwszy wpis na forum, więc jeśli powtarzam jakiś temat proszę o wyrozumiałość ;) Nie mogłem znaleźć niczego podobnego...

Sprawa tyczy się pióra wiecznego Parker IM ze stalówką F.

Pióro bardzo szybko zasycha. Dla przykładu, pisząc nim cały dzień w szkole wracam do domu, a następnego dnia rano muszę borykać się z zaschniętym atramentem na i w stalówce :/ Nim doprowadzę sprzęt do używalności mam dłonie w atramencie :P

Używam zwykłego atramentu Parker Black w kałamarzu. Myślę, że to właśnie jego wina.

 

Was, forumowiczów, prosiłbym bardzo o pomoc w dobraniu jakiegoś fajnego atramentu w przystępnej cenie, który by dobrze sprawował się z moim Parkerem IM :)

Dodam tylko, że piszę na Oxfordach. Rok szkolny już zaraz, więc bardzo mi na tym zależy.

 

Chciałbym się jeszcze spytać, co sądzicie o czyszczeniu mechanizmu w Parkerach. Czy metoda czyszczenia wodą, potem octem i znów wodą to dobry pomysł?

 

Pozdrawiam gorąco i proszę o pomoc ;)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety nie ma takiego atramentu, który spowodowałby, że IM będzie zachowywać się przyzwoicie :bezradny:

Podobno istnieją pojedyncze egzemplarze, które nie zasychają, ale trzeba mieć dużo szczęścia, by na nie trafić.

Pisać się tym da, ale o czerpaniu przyjemności z aktu pisania lepiej zapomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a moglibyście polecić coś konkretnego? Byle by cena nie była jakaś bardzo wygórowana... zarobków przecież jeszcze nie mam :P Dałoby się kupić coś fajnego za max. 100-150 zł?

 

Ogólnie to miałem już 3 Parkery: Vector, Urban, IM. Puki co najlepiej właśnie mi pisał IM.

Jakby co, jestem leworęczny - może to jakiś ważny aspekt przy wyborze pióra?

Edytowano przez VonbatenBach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Parker IM ale "umarł" niestety, a może stety. Z mojej strony mogę polecić Faber Castell Basic którego mam w wersji Leather stalka "M", bardzo fajne się nim pisze i cena też przyzwoita (około 115 zł plus tłoczek około 20 zł jak chcesz z atramentem z buteleczki napełniać).

Edytowano przez LukiStrike
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faber Castell Loom, trochę lżejszy i tańszy od Basica. Lamy Safari - przyzwoite pióro za niezłą cenę. Ewentualnie Pilot MR lub Kaweco Classic Sport.

Na temat piór dla osób leworęcznych był tu swego czasu oddzielny wątek. Istotny byłby chyba wybór atramentu o krótkim czasie wysychania.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie propozycje :) Jednak czuję, że chyba bliżej memu sercu leży jakoś Faber Castel Basic Leather. I chyba na tym się puki co zatrzymam :)

Wracając do mojego drugiego pytania:

Polecacie czyszczenie zaschniętych piór wodą, potem octem i znów wodą??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie propozycje :) Jednak czuję, że chyba bliżej memu sercu leży jakoś Faber Castel Basic Leather. I chyba na tym się puki co zatrzymam :)

Wracając do mojego drugiego pytania:

Polecacie czyszczenie zaschniętych piór wodą, potem octem i znów wodą?

Póki co, nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wykręć sekcję, weź słoik/szklankę/inny pojemnik, nalej ciepłej (NIE GORĄCEJ!) wody, daj kropelkę płynu do naczyń (obojętnie jakiego), zamieszaj, wrzuć tam wyjętą sekcję i zapomnij do jutrzejszego wieczora. Po tym czasie możesz wypłukać sekcję - jeśli ciągle leci zabarwiona woda, mimo długiego płukania, to powtórz moczenie. Jeśli dobrze wytrzesz to nie musisz zostawiać do wyschnięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wykręć sekcję, weź słoik/szklankę/inny pojemnik, nalej ciepłej (NIE GORĄCEJ!) wody, daj kropelkę płynu do naczyń (obojętnie jakiego), zamieszaj, wrzuć tam wyjętą sekcję i zapomnij do jutrzejszego wieczora. Po tym czasie możesz wypłukać sekcję - jeśli ciągle leci zabarwiona woda, mimo długiego płukania, to powtórz moczenie. Jeśli dobrze wytrzesz to nie musisz zostawiać do wyschnięcia.

Gdzieś kiedyś mi się obiło o oczy, żeby unikać jednak płynów, które mają jakieś dziwne dodatki dla zdrowotności skóry. Znaczy się z balsamem czy innym takim. Najlepiej najprostszy, "najczystszy" płyn do naczyń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markol, używałeś tych Jinhao? Bo ceny z tego co widzę zacne hehe, wygląd też niczego sobie... Sprawdzi się jako tzw. wół roboczy?

 

Owszem, używam obu. Biorąc pod uwagę niezłą cenę jest to niegłupi zakup pióra do codziennego używania. Tyle, że J159 ma tendencję do pisania "na mokro", co przy leworęczności może być minusem. Nieźle sprawdzają się w nim atramenty Kaweco (wkłady pasują), pisze z nimi spokojniej.

Z chińskich piór mogę jeszcze polecić Hero 7022. Dość ciężkie, stalówka F. Kiedyś pisałem jego recenzję w dziale "Pióra tanie niesłychanie".

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do atramentu, to zwykły czarny Parker w kałamarzu należy raczej do tych szybko, czy wolno schnących? W porównaniu oczywiście do innych atramentów używanych przez was :)

 

Z moich doświadczeń Parker Quink jest raczej mokrym i wolniej schnącym atramentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...