Jump to content

Atrament z butelki ma inny odcień niż nabój?


Mikus1987

Recommended Posts

Witam, 

 

dotychczas używałem naboi do parkera. Kolor Blue Black. Pióro Parker I.M (stalówka F)

 

Dziś kupiłem tłoczek de luxe oraz butelkę 57ml atramentu oczywiści Parker blue black. 

Od razu zatankowałem pióro cały tłoczek, i stwierdzam, iż ten z butelki jest jaśniejszy. Tzn. jakby bardziej niebieski niż granatowy. Ten z naboju pisze ciemniej według mnie. 

 

Czy to normalne zjawisko? ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie płukałem pióra. Po prostu wyjąłem nabój w którym jeszcze było nawet troszkę atramentu, od razu włożyłem konwerter, zaciągnąłem cały, przekręciłem troszkę, żeby kropla wypadła z pióra, i zassałem na to miejsce (piórem odwróconym stalówką w dół jeśli to ma znaczenie) powietrze. czyli wykręciłem znów tłoczek do góry do końca. Może tutaj coś źle zrobiłem? 

może za mało wypuściłęm atramentu? bbo tylko jedną kroplę? ale kręcąc tym tłoczkiem nie chciałem wypuścić całego atramentu więc tylko jedną kroplę, i dokręciłem znów do końca. Proszę o info, bo różnica w kolorze jest ewidentna. 

Link to comment
Share on other sites

a może ktoś używał naboi i atramentu z butelki blue black parkera? albo coś robię źle podczas "tankowania" i przepływ jest jakiś inny? 

 

ps. co jaki czas polecacie, przepłukać pióro wodą? teraz posiadając tłoczek, jest to dziecinnie proste, wcześniej z nabojami raczej nie do zrobienia;) teraz wystarczy kręcić kilka razy i załatwione;) 

Link to comment
Share on other sites

rozumiem. A do tego jeszcze znajomy w pracy, tez uzywa blue black parkera, tylko pisze sonetem, jak zrobił na tej samej kartce kilka liter, to w ogóle, jest nawet ciemniejszy niz moje kreski z naboi w moim I.M wiem że sonet to inna półka, ale jego kolor jest super ciemny :) no cóż, widać tak już jest:) 

Link to comment
Share on other sites

To że atrament sobie trochę ściemnieje jak odparuje to jest normalne. 

Ale normą jest też to że atramenty w nabojach i butelkach się trochę różnią.

Sanford jakiś czas temu kilka razy podobno nieznacznie zmieniał skład atramentów - jest możliwe że po prostu naboje i kałamarz masz z różnych okresów produkcji. Jest też prawdopodobne że z naboju w międzyczasie trochę wody już odparowało i w związku z czym stał się on trochę bardziej stężony.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam różnicę dla Edelstein Topaz,tylko w butelce. Będzie jakoś rok albo półtora od zakupu pierwszej butelki. W porównaniu z drugą, nowszą, kupioną niedawno, w tej nowszej kolor jest zdecydowanie jaśniejszy! Pióro dokładnie to samo!

Weź pod uwagę efekt odparowania, wpływu światła, zmiany barwnika w kontakcie z powietrzem. Miałem w ręku  odparowane naboje z niewypchniętą kulką.

Edited by marwis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...