Skocz do zawartości

Kaprysy MB 146


aoirghe

Polecane posty

Właściwie jak to jest z piórami z górnej półki: są tak dobre, że cokolwiek by do nich nalać, to piszą wyśmienicie, czy też piszą wyśmienicie, ale pod warunkiem, że naleje się w nie atrament podobnej klasy? Otóż mój MB 146 odmawia współpracy z atramentami poniżej klasy Sailora, co mnie trochę wkurza, przyznam się, bo nie spodziewałam się po nim kaprysów godnych francuskiego pieska. To normalne czy też nie? Podzielcie się Waszym doświadczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, byle czego nie wlewam do MB. To nie ruska maszyna. A gdzie przebiega granica klasy Sailora?

 

Wypłukałaś dokładnie pióro przed zmianą atramentu?  Może między starym a nowym nie zachodzi odpowiednia chemia. 

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, byle czego nie wlewam do MB. To nie ruska maszyna. A gdzie przebiega granica klasy Sailora?

 

Tam, gdzie MB zaczyna grymasić ;) a na poważnie, to nie lubi Callifolio i Akkermana. Sailora i MB lubi. Znaczy się lubi te lepsze atramenty.

Nie płukałam. Muszę to zrobić. A z tą ruską maszyną, no właśnie... nie wiem czemu, ale MB kojarzył mi się zawsze bardziej z ruskim czołgiem niż francuskim powozikiem spacerowym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aoirghe - ciekawe, że Tom Westerich też mnie zapytał co leję do mojego MB149 i jak mu powiedziałem, że R&K Verdigris to się tak lekko skrzywił, ale mówi "no może być". Podobnie z Pilotem Custom 823, że nie każdy atrament chce z nim współpracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aoirghe - ciekawe, że Tom Westerich też mnie zapytał co leję do mojego MB149 i jak mu powiedziałem, że R&K Verdigris to się tak lekko skrzywił, ale mówi "no może być". Podobnie z Pilotem Custom 823, że nie każdy atrament chce z nim współpracować.

Czyli trzeba dopieszczać.

Mnie się kojarzy z BMW.

Każdy ma skojarzenia na swoją miarę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zajrzałem do rejestru tankowań. Atrament w MB zmieniałem rzadko. MB 144 zalany Scabiosą - bez problemu. 146 najpierw American Blue od Private Reserve, potem przez chwilę Swiftem i już od kwietnia zeszłego roku Balzakiem. Bez skarg z mojej i jego strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam kolory trochę z ciekawości. Ale pewnie macie rację, że nie należy tankować do MB "byle czego", nawet jeśli jest to bardzo ładne byle co...

Ja w swoim rzadko zmieniam atrament - chyba z lenistwa - nie lubię płukać 146.

A z ciekawości to tankuje na szybko pilota 78g albo TWSBI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Nie mam co prawda 146, ale moja 145 nie grymasi aż tak bardzo, nawet z Quinkiem Parkera chciała współpracować, tylko zbytnio na bogato jak na mój gust.

Teraz napełniam ją Iroshizuku albo j. Herbinem, ale po to, żeby kreska nie była zbyt mokra, a nie z "szacunku" dla producenta pióra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie MB zaczyna grymasić ;) a na poważnie, to nie lubi Callifolio i Akkermana. Sailora i MB lubi. Znaczy się lubi te lepsze atramenty.

Nie płukałam. Muszę to zrobić. A z tą ruską maszyną, no właśnie... nie wiem czemu, ale MB kojarzył mi się zawsze bardziej z ruskim czołgiem niż francuskim powozikiem spacerowym :)

 

@aoirghe - ćśśśś. Bo przyjdzie Rittel i skomentuje.

 

Kiedy to jest 'ruski czołg'. Ja tam do nich i Hero wlewam.

No ale Callifolio bym ich nie skrzywdził.

 

Mnie się kojarzy z BMW.

 

Czemu nie z MB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...