Skocz do zawartości

Atramen ciemnozielony


kriis88

Polecane posty

Gość Dziku

GvFC Moss Green to dla mnie ideał zieleni. Nie mam już potrzeby szukać innej, choć z czasem coś zakupie z czystej ciekawości.

Tani nie jest, ale też butla ma bodaj 70 ml.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Zżeranie stalówki zależy od samej stalówki jak i też tego, jak dbasz o pióro. Używam Zielonego Galusowego #2 w TWSBI Mini i nie zauważyłem aby mi zjadło stalówkę ;) Zawsze można podpytać Nicponia o wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spróbowaniu Moss Green Grafa niechętnie sięgam po inne ciemne zielenie. Szczerze. Flaszka kosztuje wprawdzie 80 PLN, ale jest w niej 75 ml doskonałego inkaustu. Powinno starczyć na zapisanie około tysiąca kartek, może więcej :) Ktoś zna takie wyliczenia? Czy któryś producent podaje na przykład na ile wystarczy jeden nabój? Zainteresowało mnie to :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zżeranie stalówki zależy od samej stalówki jak i też tego, jak dbasz o pióro. Używam Zielonego Galusowego #2 w TWSBI Mini i nie zauważyłem aby mi zjadło stalówkę ;) Zawsze można podpytać Nicponia o wskazówki.

 

Jeśli dobrze pamiętam, to galusowe atramenty spokojnie można używać ze złotymi stalówkami. Problemy mogą pojawić się przy stalowych. U mnie zielony galusowy Nicponia po dwóch tygodniach w Parkerze Urbanie nie spowodował żadnych zmian na stalówce - specjalnie rozbierałem pióro, żeby dokładnie sprawdzić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po spróbowaniu Moss Green Grafa niechętnie sięgam po inne ciemne zielenie. Szczerze. Flaszka kosztuje wprawdzie 80 PLN, ale jest w niej 75 ml doskonałego inkaustu. Powinno starczyć na zapisanie około tysiąca kartek, może więcej :) Ktoś zna takie wyliczenia? Czy któryś producent podaje na przykład na ile wystarczy jeden nabój? Zainteresowało mnie to :)

Wlaśnie bardzo mocno mnie interesuje ten kolor, ale cena... Może chce ktoś odsprzedać zaczętą buteleczkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Kup naboje, strzykawkę w aptece, odessij, przelej do konwertera i przetestuj - będziesz wiedział czy ta zieleń Ci odpowiada ;)

 

Po spróbowaniu Moss Green Grafa niechętnie sięgam po inne ciemne zielenie. 

 

Miałem okazję przetestować i zgadzam się - jedna z najlepszych zieleni. Pamiętam, że kiedyś robiłeś obszerne zestawienie zielonych. Czy masz może szansę porównać Zielony Sosnowy od Konrada z Moss Green? Wydają mi się bardzo zbliżone w kolorze i dla kolegi @kriis88 byłaby to tańsza alternatywa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że GvFC nie ma konkurencji. Swoje poszukiwania mojej idealnej zieleni zacząłem właśnie od tego atramentu (w nabojach ale zawsze to ten kolor) i bardzo mi odpowiada. Ciesze się ze nie muszę już szukać dalej - zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogę wydać na inne poszukiwania idealnych kolorów. Brązowy już też znaleziony. Czerwony na horyzoncie. Ciężko będzie miał mój portfel ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

Nie mam już zieleni sosnowej, poproszę Nicponia o próbkę i za jakiś czas wrzucę. 

 

Ale tak zupełnie szczerze i subiektywnie - Graf nie ma konkurencji. 

 

Super, ciekaw jestem jak wypadną obok siebie :)

 

Już mam swój zielony (Zielony galusowy #2) i używam go stale, ale gdy z jakichś powodów stał się nieosiągalny, to jedyną alternatywą byłby właśnie Moss Green - fantastyczny kolor wart każdej złotówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2015 o 12:33, Arkadiusz napisał:

Dobrze wiedzieć, że GvFC nie ma konkurencji. Swoje poszukiwania mojej idealnej zieleni zacząłem właśnie od tego atramentu (w nabojach ale zawsze to ten kolor) i bardzo mi odpowiada. Ciesze się ze nie muszę już szukać dalej - zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogę wydać na inne poszukiwania idealnych kolorów. Brązowy już też znaleziony. Czerwony na horyzoncie. Ciężko będzie miał mój portfel ;)

Jaki brąz przypadł ci do gustu?

Odnośnie zielonego, wasze.komentarze uświadczyły mnie w przekonaniu, że lepszej zielini niż moss green nie znajdę. Dlatego odżałowałaem te 75 zł i przed chwilą zamówiłem ten atrament. Tak z ciekawości, trochę po fakcie, czy moss green jest galusowym atramentem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...