Skocz do zawartości

Sailor Jentle Ink - Kolory Czterech Pór Roku [zestawienie]


Akszugor

Polecane posty

Sailor Jentle Ink - Kolory Czterech Pór Roku

[zestawienie]

Sailor wypuścił na rynek nową serię atramentów „Colors of Four Seasons”, w skład której wchodzi 8 kolorów inspirowanych porami roku. A są to:

 

1. Souten (Azure Sky-Blue)

2. Nioi-Sumire (Sweet Violet)

3. Shigure (Rain Showers – Purple)

4. Oku-Yama (Remote Mountain – Burgundy)

5. Yama-Dori (Copper Pheasant – Teal)

6. Miruai (Seaweed Indigo – Dark Blue Green)

7. Tokiwa-Matsu (Pine – Green)

8. Doyou (Midsummer – Dark Brown)

 

Atramenty znajdują się w bardzo ciekawych kałamarzach, w środku których znajduje się plastikowa wkładka umożliwiająca nabranie atramentu do pióra do ostatniej kropli z kałamarza. Zasada jest prosta. Zakręcony kałamarz odwracamy gwałtownie do góry nogami i po chwili wracamy do pozycji wyjściowej. Do wkładki dzięki specjalnym otworom wpływa w tym czasie atrament, który po odwróceniu kałamarza nie wylewa się już z wkładki, umożliwiając tym napełnienie pióra.
Poniżej przykładowe grafiki kałamarza i wkładki:

60765.JPG

60766.JPG

60767.JPG

 

Wszystkie atramenty sprawują się w piórze bardzo dobrze. Charakteryzują się bardzo dobrym przepływem.

Nie zauważyłem żadnych problemów (tj. wypełzania na stalówkę, zakwitania).

 

Poniżej dwa zestawienia wszystkich barw (kleksy i rozmazane kolory wacikiem)

 

Sailor-Jentle-Ink-Colors-of-Four-Seasons

 

Sailor-Jentle-Ink-Colors-of-Four-Seasons

 

Tabelaryczne zestawienie wybranych parametrów technicznych

 

Sailor-Jentle-Ink-Colors-of-Four-Seasons

 

 

Cena? Na Polskę, w chwili obecnej cena kształtuje się ok. 50 zł. Jeśli ktoś poszuka, zapewne kupi taniej.

 

Czy warto? Wg mnie tak. Sailor produkuje bardzo dobre atramenty. Rzeczą dyskusyjną są kolory. Ale tutaj decyduje już gust każdego z Was.

 

 

A na koniec...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na to zestawienie i zastanawiam sie czy którykolwiek chciałbym kupić.

I wychodzi mi ze nie. Dobre parametry, cena nie zabiła, ale brakuje tego czegoś.

Efektu wow żaden z nich u mnie nie wywołuje.

Dzięki za recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sailory, które mam świetnie się sprawdzają pod względem właściwości pisania i zachowania w piórach,...

 

a że nie wszystkie mi pasują kolorystycznie,...

 

to tylko kilka mam...

 

Akszugor, fajne zestawienie,... może by ci się udało porównać z poprzednią edycją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugor, fajne zestawienie,... może by ci się udało porównać z poprzednią edycją?

 

Dziękuję. Staram się rozwijać i wymyślać coraz to nowsze utrudnienia (dla mnie) w testach ;)

 

 

Mam trzy i są genialne. Mają świetne właściwości.

 

Ufff, dziękuję. Nareszcie jakiś rozsądny głos. Wszyscy tylko o kolorze i "wooow", a nikt nie pisze, że to genialne atramenty, dzięki właściwościom właśnie.

Jeszcze raz dziękuję Inekane za głos.

 

 

Co do porównania to na pewno Oku-Yama w tej edycji jest bardziej czerwona, poprzednio była taka bardziej różowawa.

 

Dokładnie. Tylko nie mogę znaleźć starych skanów :/

Ale proszę wierzyć Inekane, wie co pisze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zestawienie. @Akszugor jesteś coraz lepszy. Osobiście nie lubię domieszki zielonego do Blue-Blacków i praktycznie żaden tego typu odcień u wielu producentów (oprócz Verdigris) mnie nie zainteresował. Mnie osobiście z tego zestawienia najbardziej podoba się Doyou - nawet chętnie bym go kupił. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po 10 dniach zaczyna się świecić... :wub:

Ee tam gadanie. Mi zaświecił już przy pierwszej kresce moją maczanką (minutę po całkowitym wyschnięciu - bo to bardzo tłusta kreska była ;)). A piórem posługuję się ze stalówką F i jakiegoś spektakularnego świecenia nie zauważam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Prawie wszystkie kolory mi się podobają, ale dwie zielenie w szczególności. 

Tokiwa Matsu już w domku. Jest po prostu PIĘKNY  :wub:

 

Miruai będzie kolejną buteleczką... ale podoba mi się również Doyou - do tego krótki czas schnięcia... i on jest na liście do kupienia.

No dobra, Yama-Dori też jest świetny... ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...