Skocz do zawartości

Indigo - De Atramentis


visvamitra

Ankieta  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten atrament

    • Tak
    • Nie
      0
    • Trudno powiedzieć


Polecane posty

Mam z atramentami De Atramentis raczej dobre doświadczenia. Są to atramenty o przyjemnych kolorach i o dobrych właściwościach. Myślę, że ogólne stwierdzenie  "De Atramentis produkuje doskonałe inkasuty" nie będzie nadużyciem. Spółkę założył i prowadzi Dr Franz-Josef Jensen – pasjonat kaligrafii i atramentów. Atramenty produkuje od ponad dwudziestu pięciu lat i zna się na rzeczy. Inkausty De Atramentis nie są tanie, ale jakościowo wyróżniają się na rynku.

 

Indigo to ciekawy odcień indygo. Próbkę dostałem od Rittela, za co dziękuję. Flaszki raczej nie kupię, bo praktycznie nie używam niebieskiego, ale atrament oceniam bardzo pozytywnie. 

 


oO7BGG.jpg

 

 

KROPLE ATRAMENTU NA RĘCZNIKU KUCHENNYM MARKI QUEEN ZE ZNANEJ SIECI DYSKONTÓW

 

vN3rpG.jpg

vN3rpG.jpg

 

 

MÓJ PROGRAM GRAFICZNY WIDZI TEN KOLOR MNIEJ WIĘCEJ TAK:

 

 

IjuL1r.jpg

 

ZAKRES KOLORU (użyłem narzędzia gradient w PSie, zaznaczyłem partie jasne i ciemne, w rezultacie powstał taki gradient - dla papieru kalendarzowego)

 
zxp65z.jpg
 

 

Zeszyt kupiony na poczcie (TAKT Sp. z o.o.) - TWSBI 580, stub 1,1

 

 

LveTp6.jpg

 

 

B9yN66.jpg

 

GnVVEd.jpg

 

Papier firmowy (gramatura nieznana) - TWSBI 580, stub 1,1

 

 

 

jEmnzi.jpg

 

Z4cKm5.jpg

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dobrymi właściwościami bym polemizował. moim skromnym zdaniem one są trasznie suche. miałem problem i w parkerze 75 i Żona miała problem w parkerze 45. ba! miałem problem w montblanku 22. z czwórki jaką nabyłem jako tako broni się czarnozielony, reszta? suche jak skóra na psie. myślałem, że gorzej jak callifolio być nie może, ale myliłem się. i to jeszcze niby taka renomowana firma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie wziąłeś i zaskoczyłeś, bo u mnie ani Callifolio ani De Atramentis nie są suche. Inna rzecz, że piszę głównie stalówkami M / B / 1,1. Na te Callifolio, których uzywam systematycznie (Inti, Itzamna, Omi Osun) nie narzekam, z De Atramentis mam dobre doświadczenia. Może gdybym dłubał efkami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie wziąłeś i zaskoczyłeś, bo u mnie ani Callifolio ani De Atramentis nie są suche. Inna rzecz, że piszę głównie stalówkami M / B / 1,1. Na te Callifolio, których uzywam systematycznie (Inti, Itzamna, Omi Osun) nie narzekam, z De Atramentis mam dobre doświadczenia. Może gdybym dłubał efkami? 

suche, to jest mają ciulowy przepływ. DA nieco lepszy, C gorszy.

właśnie robiłem porównanie DA ultramarin i mitternachtsblau z C bleu mediterranee i bleu equinoxe 6 i z parkerami 45 to tak średnio sobie radziły. a najśmieszniejsze było, jak napoiłem pelikana m100, pióro dość mokre, equinoxem, to musiałem solidnie grzmotnąć, żeby zaczął pisać. w każdym razie, Żona "popisała" dwa dni atramentami DA i zażądała wymiany na pelikana 4001 koenigsblau, bo DA miały problem ze startem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...