Skocz do zawartości

Thiell

Użytkownicy
  • Ilość treści

    29
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Thiell

  1. Można się rozchorować od tych wszystkich piękności, które by się chciało mieć, a można było tylko popatrzeć
  2. Te nie robione z zestawów fajne. Szczególnie piękny materiał na tej fioletowej "Poezji" }>
  3. Fotka ekspresyjna - kolor jak świeża krew. Na pozostałych jak zaschnięta już krew z odrobiną złota }>
  4. Nie wybaczę! Też uważam, że powinno być to zrobione jak się należy.
  5. Zależy to chyba trochę od tego, czy to stare, czy nowe. Nowe lepiej do serwisu - rozłożą, złożą, wymienią na nowe części i po sprawie (nic nie mówię o jakości takiej naprawy, bo może być różnie) Stare - w serwisie mogą się wypiąć bo nie produkują już tego modelu/bo nie mają części, więc trzeba iść do Majstra. No a z majstrami różnie bywa - podstawa to chyba z góry zaznaczyć wyraźnie co się chce - "Chcę, żeby pisało", czy "Nie chcę frankenpena, a żeby pisało"
  6. Jak miło - znaczy, że będzie można utoczyć gwintownik jaki się będzie chciało Co do stalówki, to widać, że całe prawe piórko jest odrobinę szersze, co estetycznie jest niefajne, a czy funkcjonalnie coś to zmienia - może przy fleksowaniu mieć tendencję do skręcania się i łatwiej może skrobać jedną stroną ziarna. Spływak pewnie założony pro forma dla zdjęcia.
  7. Jakaś taka stroma sekcja. Za to podoba mi się skuwka i klips z tym małym wgłębieniem na szczycie, by go odgiąć.
  8. A jak ktoś chce popatrzeć jak się robi, albo naprawia pióra, to TU jest dużo ciekawych rzeczy.
  9. Wici już rozpuszczone, zobaczymy jaki będzie odzew. Na analogowych tokarkach można ustawić 0,5, albo 0,75 skok na pewno. Z 0,6 może być problem, bo pewnie nie ma takiego biegu w przekładni. Co innego cyfrowa tokarka - ta ma na pewno dwa niezależne napędy. 0,1 mm to nie jest jakaś wielka dokładność, ale przy pięciu zwojach - a tyle jest na stalówce (250 Triple S) wykręconej z WILANDA daje to już 0,5 mm - a to już jest różnica jednego zwoju mniej lub więcej.
  10. http://www.classicnib.com/index.php/bock-nibs2/feeds-and-taps 6mm aktualnie nie mają, ale wysłałem zapytanie, czy wysyłają do Polski i czy akceptują płatności paypalem. Wg tego co piszą - wysyłka międzynarodowa 25$
  11. Gwintowniki metryczne drobnozwojne są M7x1, albo M8x1. Niestety Bock do szóstek ma taki gwint - M7,9x0,6. Nie wiem dlaczego wymyślili sobie takie dziwactwo zamiast normalnego, metrycznego gwintu. Widziałem gwintownik taki w sklepie w US za 40$. Ja mam zajawkę - nie otwieram manufaktury, nie umiem toczyć korpusów, ani nie mam tokarki, więc gwintownik za 40$ to bezsensowny zakup. Ale jak bym miał takie tulejki, to bym wtedy poszukał tokarza chętnego do nauczenia mnie, a jak bym umiał toczyć, to bym kupił se małą tokareczkę i bym se coś utoczył i może by się spodobało, to bym komuś utoczył.... ...no i wtedy nowa manufakturka by była
  12. Ha! A myślałem, że będzie miał stalówkę jak Falcon
  13. Następne na "wish list" :/ Krótka sekcja - to dobrze, ja lubię trzymać pióro "wysoko". Patrząc na to pióro mam nieodparte wrażenie, że widzę arystokratycznego brata Parkera Vektora
  14. Sweet! Trzeba się będzie pojawić na śląsku w kwietniu.
  15. Tak a'propos robienia własnych piór - czy można dostać w Polsce gwintowniki pod systemik Bocka typu 250? A może ktoś robi gotowe tuleje przyjmujące ten systemik, które można wkleić w swoją sekcję?
  16. Piękne pióro, choć zaokrąglone "barki (ramiona? :-))" stalówki bardzo tą wspomnianą przez Ciebie drapieżność łagodzą.
  17. Przelew poszedł, teraz czekam na paczkę imieninowo - gwiazdkową
  18. 1. Drake29a 2. Lux 3. Vit 4. ArielN 5. Thay 6. ryard 7. Cwiekoszczak 8. Lena 9. adamon 10. konis 11. smok 12. Lepki 13. R0tring 14. Szeryf 15. Sealfocus 16. Airacobra 17. krzyskup 18. Zegarmistrz 19. Mariusz 20. augustar 21. Long Tom 22. Thiell
  19. Ale to chyba jest celuloid octanowy teraz, bo nitroceluloza łatwopalna i BHP, i tym podobne pierdy. Pachnie on chociaż kamforą jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...