Skocz do zawartości

Pióro wieczne dla kobiety do 200 zł


luxik

Polecane posty

Cześć, szukam pióra dla mej lubej, po krótkich badaniach i wywiadzie przeprowadzonym z panią w sklepie mam dość ograniczone na ten temat pojęcie.

Wiem już, że na pewno chcę pióro na naboje, smukłe, srebrne. Nadal nie wiem jakie są z grubsza koszty atramentu, czy są jakieś tańsze zamienniki i jak to wpływa na gwarancję - ostatni raz pióra używałem w podstawówce, a to było już jakiś czas temu.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Myślałem o takim jak np. Waterman Hemisphere.

albo podobnym do tego

Może ktoś z Was ostatnio kupował podobne pióro mamie, żonie czy dziewczynie i ma jakieś uwagi którymi zechce się podzielić?

Słyszałem też coś o wyważeniu pióra, więc wolałbym, żeby było lekkie, pióro będzie dość intensywnie używane, więc waga jest, no... na wagę złota ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio Żonie dałem lamy 2000. ale to zgoła odmienne pióro.

Urzekła nas Twoja historia... 

 

Waterman Hemisphere do kobiecej dłoni powinien pasować jak ulał ;) Jest na forum wiele zadowolonych użytkowniczek tego pióra. Od siebie dodam jeszcze gabarytowo podobnego Sheaffera 100, też się podoba paniom (klips jest bardzo sztywny, naboje dedykowane Sheaffera, w komplecie jest konwerter) oraz ostatnio wdziałem Aurorę Style, rozmiar wydaje się podobny, a zawsze jest to coś innego niż ma większość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman to dobre pióro. Mam, używam od ponad (chyba) 10 lat.

Z innej beczki, a nie myślałeś o Pelikanie? Wiem, inna półka cenowa, ale... ;)

Pelikana jedynego sensownego znalazłem takiego:

http://allegro.pl/pioro-pelikan-p40-pura-srebrne-nowe-okazja-i4813864277.html

Ogólnie troszkę drogie są, niewielki wybór w tej półce <200zł :(

 

 

Urzekła nas Twoja historia... 

 

Waterman Hemisphere do kobiecej dłoni powinien pasować jak ulał ;) Jest na forum wiele zadowolonych użytkowniczek tego pióra. Od siebie dodam jeszcze gabarytowo podobnego Sheaffera 100, też się podoba paniom (klips jest bardzo sztywny, naboje dedykowane Sheaffera, w komplecie jest konwerter) oraz ostatnio wdziałem Aurorę Style, rozmiar wydaje się podobny, a zawsze jest to coś innego niż ma większość :)

kolega dla odmiany tego Watermana mi odradzał, mówił, że ciężki i że ręka będzie się męczyć - zamiast tego polecał Parkera 45... którego na Allegro właściwie nie ma. Im dalej w las, tym więcej drzew ;)

Prawdę powiedziawszy najbardziej zależy mi na komforcie i koszcie użytkowania (cena atramentu, waga, wykończenie, kształt), potem wygląd, zaś jakiś "prestiż" czy wyróżnianie się są, cóż... na końcu listy priorytetów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzekła nas Twoja historia... 

 

Waterman Hemisphere do kobiecej dłoni powinien pasować jak ulał ;) Jest na forum wiele zadowolonych użytkowniczek tego pióra. Od siebie dodam jeszcze gabarytowo podobnego Sheaffera 100, też się podoba paniom (klips jest bardzo sztywny, naboje dedykowane Sheaffera, w komplecie jest konwerter) oraz ostatnio wdziałem Aurorę Style, rozmiar wydaje się podobny, a zawsze jest to coś innego niż ma większość :)

 

nie karm trolla, synek.

 

a na serio, to mojej Żonie podoba się parker 75. to jest podobne w sumie pióro do hemisphere. jedyne co jej się nie podoba w p75, to to, że to jest flighter, czyli że jest całe z gołego metalu. co innego lakierowane gdyby było. myślę, że tu też się warto dopytać, jakie wykończenie będzie się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam właśnie tego modelu, do którego podałeś linka. Choć wolę większe gabarytowo pióra (to dostałem w prezencie), to jestem z niego bardzo zadowolony. Mam go od sześciu lat i jeszcze mnie nie zawiodło... Startuje od razu, pisze dosyć mokro. Jedyna rzecz na którą warto zwrócić uwagę, to w tych modelach atrament lubi wypełzać na wierzch stalówki. Tak też jest w moim przypadku... absolutnie to nie przeszkadza w użytkowaniu, ale niektórzy tego nie lubią. Ja osobiście uważam, że ta cecha dodaje uroku temu pióru. Co do wielkości i wagi - myślę, że idealne dla kobiecej dłoni.

Edytowano przez rafzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega dla odmiany tego Watermana mi odradzał, mówił, że ciężki i że ręka będzie się męczyć - zamiast tego polecał Parkera 45... którego na Allegro właściwie nie ma. Im dalej w las, tym więcej drzew ;)

Parker 45 nie jest już produkowany więc nie znajdziesz go w sklepie czy na allegro (gdzie starych piór jest tyle co kot napłakał). Za to na ebayu można przebierać w modelach. Jest sporo w stanie NOS, np. coś takiego:

http://www.ebay.pl/itm/PARKER-Fullhalter-Serie-45-in-Farbe-Blau-Gold-Feder-F-im-Set-mit-Lederetui-/390985488119?pt=B%C3%BCro_Papier_Schreiben&hash=item5b088d16f7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jedyna rzecz na którą warto zwrócić uwagę, to w tych modelach atrament lubi wypełzać na wierzch stalówki. Tak też jest w moim przypadku... absolutnie to nie przeszkadza w użytkowaniu, ale niektórzy tego nie lubią. Ja osobiście uważam, że ta cecha dodaje uroku temu pióru...

 

Aby nie być gołosłownym, załączam fotkę z tym wypełzającym atramentem ;)

 

6eybTZ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombow Oject zdziadziało. Dziś zakupiłem w kolorze, powiedzmy "starego zlota". Za 59 złotych w sklepie, co uznałem za cenę rewelacyjną, ze stalówką M- pisze grubo jak europejska a nie japońska. Wydało mi sie lekkie. Sekcja jest plastikowa i waży o 10g mniej niż w starych Objectach, gdzie sekcja jest mosiężna, lakierowana na czarno. Troszkę inna jest stalówka o 1,5-2 mm krótsza i ciut inny spływak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Starszych / z Ebaya nie chcę, zależy mi na czasie i cenie, poza tym to pióro na start, jak się pomysł spodoba, to kupi się kolejne, będąc bogatszym w doświadczenie i preferencje. 

Obecnie zastanawiam się nad tymi trzema modelami:
http://allegro.pl/waterman-hemisphere-pioro-stalowe-2kol-do-wyboru-i4832470680.html
http://allegro.pl/pioro-pelikan-p40-pura-srebrne-nowe-okazja-i4813864277.html
http://allegro.pl/pioro-wieczne-stalowe-jotter-parker-z-etui-vector-i4867247447.html

Ale jestem laikiem, nie wiem nawet, czy da się je potem strzykawką uzupełniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WM Hemisphere to całkiem niezły pomysł na pierwsze pióro, zwłaszcza dla kobiety.

W tym przedziale cenowym wielkiego szału nie ma. Możesz jeszcze rozważyć LAMY Al Star. Mimo dość grubego korpusu sekcja jest wyprofilowana i smukła, pisze sympatycznie, tylko "dizajn" nie wszystkim się podoba.

Parker 45, szczególnie z ostatnich lat produkcji należał do niechlubnej serii parkerowskich drapaków, z niemiłosiernie twardą stalówką.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...