Skocz do zawartości

Pióro Sheaffer's - prośba o identyfikację


WojtiGazdi

Polecane posty

Drodzy Pióromaniacy! Mam prośbę o identyfikację pióra, które jakiś czas temu z pewnymi przygodami udało mi się zdobyć. Pisze przecudnie, delikatnie sunąc po kartce. Jedyne co wiem, to że jest to Sheaffer's Plunger. Ale z tego co wiem, plunger to sposób tankowania a nie nazwa własna.

Zdjęcia:

tILsiss.jpg

 

NBCOEhZ.jpg

 

Eo6efey.jpg

 

8NOJjiC.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro było wystawione na Aledrogo, udało się wygrać licytację. Sprzedawczyni zwlekała ponad miesiąc, ale w końcu udało się.

Tak z chorej ciekawości: mógłbyś podać nicka sprzedawczyni albo link do aukcji? Jeśli nie chcesz publicznie - zapraszam na PW.

Czy pióro było opisane jako składak?

 

Stalówka wygląda na odzysk z Prelude'a, oczywiście zamontowana zbyt płytko, ale pewnie sekcja nie pozwalała na więcej.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z chorej ciekawości... Mógłbyś podać nicka sprzedawczyni albo link do aukcji? Jeśli nie chcesz publicznie - zapraszam na PW.

Czy pióro było opisane jako składak?

Stalówka wygląda na odzysk z Prelude'a, oczywiście zamontowana zbyt płytko, ale pewnie sekcja nie pozwalała na więcej.

Widzę, że obaj myślimy tak samo. Frakcja śląska?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za późno, żeby edytować wcześniejszy. Wiemy, że jest to frakcja śląska (sprzedawczyni z Wrocławia) jak zostało to wyżej nazwane. Pióro okazało się składakiem, w opisie aukcji było napisane: stalówka oryginalna, ale współczesna.

 

wF96bM2.jpg

 

Czy ktoś z czcigodnych kolegów nie ma zbędnej, oryginalnej stalówki do tego pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach. Pamietam ta akcję. Nie często na allegro pojawiaja się takie skladaki balance. Bodaj na 3 dni przed końcem cena już byla wg mnie zbyt duża. Także jednak trochę wspolczuje, bo pewnie w podobnej cenie kupilbys z oryginalna zlota stalowka a nie z Prelude.

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "Sprzedający memopens" ma dużo różnych "dziwnych piór", opisy sprytne.

Ciekawe czy to nie jest ktoś z "nas" B)

Oraz co jest z tego oryginalne ?

Robiłem czasami zakupy u tej pani. Jak dla mnie w porządku. W nic się nie władowałem i nie żałuję. Może ta stalówka jest oryginalna tylko po prostu nie z tym piórem?  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...