Skocz do zawartości

Noodler's Burma Road Brown


rbit9n

a Ty?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy?

    • tak
      4
    • nie
      6
    • nie wiem
      0


Polecane posty

Jakież było moje zdziwienie, kiedy wiedząc, że nic nie zamawiałem, otrzymałem od listonosza dość grubszawą kopertę do rąk własnych. Szybki rzut oka na nadawcę i A-HA! przesyłka od Łukasza (@visvamitra). wyjąłem spokojnie opinelka, rozkroiłem i oczom moim ukazało się siedem probówek, a w każdej po ca. 4ml atramentu. Jakiego? różnego, między innymi tego.

 

Co prawda wcześniej chciałem zatankować co innego, ale ten "gniady" wyglądał dość obiecująco, więc wypłukałem mojego mombla zwei und zwanzig i zatankowałem tym inkaustem, nawiązującym kolorem do koloru latających fortec. Poważnie, za małolata sklejałem (dość nieudany) model kartonowy B-17 i on był właśnie w tym kolorze. Toczka w toczkę. Kolor można powiedzieć bardzo jest zbliżony do salamandra od diamine, przy czym salamander bardziej wpada w bluesa, a w burma road bardziej dominuje gniady. Na upartego można powiedzieć, że to jest taki bardzo zagęszczony R&K stary złotozielony.

 

Przyłożyłem stalówkę do papieru i zakląłem szpetnie, niczym pan jaśnie murgrabia. Bo widzicie, naprawdę szpetnie potrafi zakląć tylko i wyłącznie pan murgrabia, nikt inny. No ale dlaczego? Ano dlatego, że pióro nie chce pisać. Przyciskam, wyginam, przechylam, odchylam, wychylam i nic. Aż musiałem wychylić setną ćwierć i nic. Szczególny problem był podczas retaksacji. Wspominałem, że recepty drukowane są na wyjątkowo wrednym papierze, z którym wiele piór i atramentów nie może się dogadać, a te tutaj nie mogły się wcale. O parafowaniu tą kombinacją mogłem zapomnieć. Zresztą na papierze xero wcale nie było lepiej. Na papierze klasy oksforda też. Miewałem też problemy z rozruchem. Oczywiście to jest sytuacja wyjątkowa, zatankowany tym inkaustem parker 75, ani się zająknie. Pisze i pisze. Tyle dobrze.

 

Czy więc polecam? Oczywiście, że polecam. Kolorystycznie jest pierwsza klasa, trzeba tylko uważać w przypadku piór wymagających atramentów o lepszym smarowaniu. Ha!

 

A teraz skanik:

 

PnJjkA.png

 

Aha, co by nie mówić o diaminach, to w porównaniu burma road brown contra salamander, to ten drugi kładzie tego pierwszego na łopatki, ten leży i kwiczy (teraz Kasia może wkleić teledysk Jarka Nohavicy o trzech świnkach, kapela TUŻ!).

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

kombinacja Burma + MB22 była tak męcząca, że przyznaję się bez bicia, nie przykładałem się wcale.

 

 

Bury jakiś taki...

bo z Burmy.

 

aha, ja bym z Burym nie radził wyskakiwać. jeszcze CBA wejdzie o 6AM.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, co by nie mówić o diaminach, to w porównaniu burma road brown contra salamander, to ten drugi kładzie tego pierwszego na łopatki, ten leży i kwiczy (teraz Kasia może wkleić teledysk Jarka Nohavicy o trzech świnkach, kapela TUŻ!).

mówisz i masz

 

(a fuj, co za spamowanie w porządnych wątkach...)

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdają sobie sprawę, że skan skanowi nierówny, monitor monitorowi także, ale brązowy na skanie @visvamitry...moja skala kolorów jeszcze nie zna takiego brązowego ;)

ps. a znam więcej niż podstawowe "męskie" kolory ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, ale! wystarczy popatrzeć na etykietę tego atramentu, co widzimy? bombowce USAF z okresu II w.ś.:
 
N19059-2.jpg

http://www.gouletpens.com/Noodlers_Burma_Road_Brown_Ink_3oz_p/n19059.htm

 

w górnym prawym mamy B-25. jak był malowany B-25? o tak:

 

1024px-North_American_Aviation%27s_B-25_

 

jest też B-24 Liberator (jakieś line malowanie, on najczęściej był aalbo w kamuflażu RAF, albo niemalowany - ameliniowy):

 

1024px-DF-ST-88-06744-B-24-Gathering_of_

 

i B-17 Flying Fortress:

 

b-17memphisbelle-1-9-9-09.jpg

 

i B-26 Marauder:

 

1024px-Martin_B-26G_in_Dayton.jpg

 

reszty nie rozpoznaję.

 

zresztą nieważne, bo jak wspomniałem wcześniej, ten atrament najbliżej ma do modelu B-17 z Małego Modelarza

 

 

 

1.jpg

 

aha, nie napisałem wcześniej, teraz sobie przypomniałem, że dziad przesiaduje na stalówce. co się do zetrze szmatą, to wraz wyłazi huncwot jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit9n - wkleiłeś Liberatora w malowaniu Sand - takie latały z Afryki nad Ploeszti i Bałkany. Amerykańcy latali na B-24 też w standardowym malowaniu - te natural metal to częściej na Pacyfiku.

A wracając do tematu - kolor tego atramentu nawiązuje do koloru amerykańskich samolotów latających w moście powietrznym nad Birmą - fabrycznie malowane olive drab brudziły się zwłaszcza błotem na polowych lotniskach. Inna sprawa, że wyszedł im właśnie olive drab jak obszył - Federal Standard No.34084 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit9n - wkleiłeś Liberatora w malowaniu Sand - takie latały z Afryki nad Ploeszti i Bałkany. Amerykańcy latali na B-24 też w standardowym malowaniu - te natural metal to częściej na Pacyfiku.

A wracając do tematu - kolor tego atramentu nawiązuje do koloru amerykańskich samolotów latających w moście powietrznym nad Birmą - fabrycznie malowane olive drab brudziły się zwłaszcza błotem na polowych lotniskach. Inna sprawa, że wyszedł im właśnie olive drab jak obszył - Federal Standard No.34084 :)

 

masz rację, posypuję głowicę popiołem z kubańskiego cygara.

 

b-24_title.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kum mi kiedyś powiedział: nudzicie się? kupcie sobie szopa pracza! i co ja bym robił z tym praczem? przecież jak człowiek idzie do pracy, nie zabierze ze sobą pracza, a on tymczasem piec kaflowy rozbierze, albo co. pyszna rada kumie! wolę kupić (lub wejść w inny sposóB) atramentów mnóstwo i je testować. a jak? a tak:

 

LaAORC.png

 

filtr do kawy stosowany w urządzeniu o nazwie aeropress. eluent woda kranowa. ha!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...