Skocz do zawartości

Dlaczego lubię Japończyków


Alveryn

Polecane posty

Odbieram na poczcie pudełko. Otwieram i widzę coś takiego:

JP1.jpg

 

Wewnątrz pancernej paczki jest druga pancerna paczka, liścik i... prezent. :D

Po wyjęciu z pudełka:

JP2.jpg

 

Kolejna warstwa folii:

JP3.jpg

 

I wreszcie właściwa zawartość:

JP4.jpg

 

Jak tu nie lubić Japończyków? :P

 

Dodam, że proces dostarczenia przesyłki z KKW wygląda u mnie prawie zawsze tak:

 

Nadanie przesyłki     2014-06-01 10:11    International Postal System
Wysłanie przesyłki     2014-06-02 04:48    TOKYO INT BAG
Nadejście przesyłki     2014-06-03 07:44    WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny     2014-06-03 07:57    WER Warszawa
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny     2014-06-03 09:20    WER Warszawa
Przygotowanie przesyłki do doręczenia     2014-06-03 10:06    WER Warszawa

 

Czyli jutro będzie awizo...

 

Dlaczego w takim razie paczki z US&A lecą minimum półtora tygodnia, a przesyłka z Sarajewa szła (właśnie, chyba szła! :P) do mnie ostatnio ponad miesiąc, z postojem w Stambule? :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak kiedyś miałem z pocztówkami z Czech. 

pocztówki wrzuciliśmy do skrzynki w piątek, około godz. 14., tuż przy wyjściu z Jaskini Punkvi. spodziewaliśmy się, że pocztówki dojdą może na środę, czwartek następnego tygodnia. wyobraźcie sobie nasze zdumienie, kiedy w poniedziałek około godz. 12. otrzymaliśmy z Żoną podziękowania za pocztówki.

 

pocztówka wyruszyła stąd: http://tiny.pl/q8xfs a dotarła do Lublina, między innymi. 

a tu wersja turystyczna: http://tiny.pl/q8xf6. swoją polecam tę mapę, gdybyście jechali do Czech. jest tak dobra, że wydawnictwa papierowe drukują swoje mapy na licencji. 

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli mowa o Japończykach to pozwolę sobie zamieścić tutaj moje pytanie - prosząc jednocześnie o doradztwo w sprawie zakupu pióra. Naczytałam się i naoglądałam wiele filmików na YT nt.Sailorów. Piszą podobno świetnie i niezawodnie, a do tego lekko szurają :D  Wstępnie stanęło na piórze Sailor Pro Gear Imperial Black dopóki nie sprawdziłam cen, które mnie przystopowały lekko :huh:... Czy możecie doradzić w jaką stalówkę mierzyć, bo najważniejsza dla mnie jest lekkość pisania. Czy stalówka 1882 Kobe 14K  bardzo rożni się w użytkowaniu od stalówki 1911 - zauważyłam, że to najpopularniejsze stalówki w Sailorach... Dziękuję za wszelkie sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o Japończykach to pozwolę sobie zamieścić tutaj moje pytanie - prosząc jednocześnie o doradztwo w sprawie zakupu pióra. Naczytałam się i naoglądałam wiele filmików na YT nt.Sailorów. Piszą podobno świetnie i niezawodnie, a do tego lekko szurają :D  Wstępnie stanęło na piórze Sailor Pro Gear Imperial Black dopóki nie sprawdziłam cen, które mnie przystopowały lekko :huh:... Czy możecie doradzić w jaką stalówkę mierzyć, bo najważniejsza dla mnie jest lekkość pisania. Czy stalówka 1882 Kobe 14K  bardzo rożni się w użytkowaniu od stalówki 1911 - zauważyłam, że to najpopularniejsze stalówki w Sailorach... Dziękuję za wszelkie sugestie :)

Ja się nie oparłem i kupiłem Pro Gear Imperial Black. Jestem bardzo zadowolony. Mam jeszcze ProColor 500 i Juniora. A na tym się nie skończy raczej. Na początek możesz kupić sobie jakiś tańszy model. Na stalówki Sailora trudno narzekać, choć to kwestia osobistych preferncji. Ja Japończyki lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie oparłem i kupiłem Pro Gear Imperial Black. Jestem bardzo zadowolony. Mam jeszcze ProColor 500 i Juniora. A na tym się nie skończy raczej. Na początek możesz kupić sobie jakiś tańszy model. Na stalówki Sailora trudno narzekać, choć to kwestia osobistych preferncji. Ja Japończyki lubię.

Dziękuję za informację. Ja szukam pióra/stalówki mokro i gładko piszącej, nieprzerywającej. Piszę raczej szybko więc niezawodność jest tu najważniejsza /wygląd pióra spada na plan dalszy/. Na razie kupiłam  Pilota  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszukałem tego Pro Gear Imperial Black.

Trafiłem na taką aukcje: http://www.ebay.pl/itm/NEW-SAILOR-Professional-Gear-Imperial-Matt-Black-21K-Fountain-Pen-with-Converter-/181390766884

 

Sama aukcja jak aukcja, ale zerknijcie na opis - Professional Gear Series.

Świetna rzecz z porównaniem wielkości piór, stalówek, dostępnych kolorów. Niestety bez podanego źródła.

Pooglądałem i nabrałem ochoty na jakiegoś Sailora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz nakrzyczą, że miałam pecha, ale nie mogę do zmilczeć - kupiłam niedawno Sailora 1911 i jak dotąd, to najgorszy mój zakup piórowy, z którym nasz forumowy pendoktor męczył się czas dłuższy. Kolega Kitek ma takiego samego, też jest nie w porządku (Sailor, nie Kitek, Kitek jest w porzo ;)), kolega Alveryn pokazywał na spotkaniu swojego, którego też musiał doprowadzić do porządku. także tego, jakby powiedział kolega Rbit ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi dodam, że moje pozostałe Sailory piszą świetnie. A tego też kiedyś całkiem "wyprostuję", tylko trochę trudno zdobyć złota stalówkę 21K do małej wersji. Na razie go podszlifowałem i jest w porządku.

 

Jak dla mnie wcześniej też było :P Ktoś mówił, że już mu irydu mało ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...