Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam prośbę, możesz zrobić zdjęcie samej stalówki. Widze, że robi sie troche małe zamieszanie w numeracji Jinhao. Z tego co widze, to pioto nie jest kupione w Polsce. Wygląda jak Jinhao 450.

Mnie się trafilo dzisiaj takie. Nie jest to jak dla mnie ideal piękności, ale było tanie i mogłem sobie na nie pozwolić. A taka legenda w kolekcji przecież może być.

SAM_3657.jpg

SAM_3658.jpg

SAM_3662.jpg

Aukcja wygrana więc chyba się moge już pochwalić :)

Kupiłem go w Polsce na allegro. Był numerowany jako Jinhao 159 i nawet w necie na recenzjach też ma taką numerację.

Niestety zdjęcia nie mogę dostarczyć gdyż jak próbuję zrobić to wychodzi rozmazane i nie widać dobrze stalówki. Spróbuję za dnia zrobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł kupiony w Anglii Parker Duofold AF w czarnym kolorze.

66c2f33194b9bbcf.jpg

17bd3224de3d87b1.jpg

Oczywiście mocno wziąłem do serca ostrzeżenie wypisane na odwrocie nakrywki pudełka i zrobiłem tak :

853a52b606c6a562.jpg

Na powyższym zdjęciu wszystkie części już wymyte, korpus oczyszczony z resztek sparciałego zbiorniczka na atrament i resztek zaschniętego atramentu.

Po ponownym montażu pióro wygląda tak :

362f3cf9e96c32bf.jpg

9b2a3a218684c079.jpg

Stalówka wielkości EF, gładko pisząca cieniutką linię z lekkim flexem.

50eeb83de86032ec.jpg

Po zdjęciu tylnej zakrętki od razu widać, że to Duofold AF. Widać to zresztą nawet jak aluminiowy przycisk jest zakryty. Duofold AF ma kielichowatą sekcję, podczas gdy w wersji aerometric jest ona prosta.

2ad7abced261cb45.jpg

Imprint na korpusie.

f3567337a52441f5.jpg

I jeszcze jedna fotografia stalówki.

d0e2409ef574c88f.jpg

Niestety skończył się mi zapas gumek i nawet już nie mam na podorędziu żadnego dawcy organów, więc na razie pióro mogę używać w charakterze maczanki.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja się pochwalę. zamówiłam swoje pierwsze pióro inne niż 3zł w markecie. miałam ambitny plan przyoszczędzić i kupić pelikana m320, ale uznałam, że pióro to ja chcę już i czekać nie będę pisząc długopisem. Lamy Safari M. i uwaga. w kolorze... różowym. raczej dla zabawy niż dla uwielbienia tego koloru. i uznałam, że fajna okazja skoro w ogóle znalazłam gdzieś ten kolor. pióro do mnie jedzie. spodziewam się w poniedziałek lub wtorek. (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł kupiony w Anglii Parker Duofold AF w czarnym kolorze.

66c2f33194b9bbcf.jpg

17bd3224de3d87b1.jpg

Oczywiście mocno wziąłem do serca ostrzeżenie wypisane na odwrocie nakrywki pudełka i zrobiłem tak :

853a52b606c6a562.jpg

Na powyższym zdjęciu wszystkie części już wymyte, korpus oczyszczony z resztek sparciałego zbiorniczka na atrament i resztek zaschniętego atramentu.

Po ponownym montażu pióro wygląda tak :

362f3cf9e96c32bf.jpg

9b2a3a218684c079.jpg

Stalówka wielkości EF, gładko pisząca cieniutką linię z lekkim flexem.

50eeb83de86032ec.jpg

Po zdjęciu tylnej zakrętki od razu widać, że to Duofold AF. Widać to zresztą nawet jak aluminiowy przycisk jest zakryty. Duofold AF ma kielichowatą sekcję, podczas gdy w wersji aerometric jest ona prosta.

2ad7abced261cb45.jpg

Imprint na korpusie.

f3567337a52441f5.jpg

I jeszcze jedna fotografia stalówki.

d0e2409ef574c88f.jpg

Niestety skończył się mi zapas gumek i nawet już nie mam na podorędziu żadnego dawcy organów, więc na razie pióro mogę używać w charakterze maczanki.

zdrówka

Konis a nie masz blaszki w zestawie dodatkowej?:P

Do mnie dziś przyszedł taki Duofold AF, tylko w gorszym stanie, i właśnie bez blaszki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...