Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

MAJOHN C3.

Mam szare i szklankę. Ładnie wyglądają, zapowiadają się nieźle. Tym bardziej, że działają też jako eyedroppery. Spodobał mi się ten typ zasilania.

Mankamentem jest to, że mam teraz 8 zatankowanych piór i chcę najpierw wypisać atrament z tych zatankowanych (przynajmniej niektórych), żeby zalać kolejne. Z ciekawości wybrałem jedno EF, bo nie posiadam takowych w odkrytej stalówce. A przy trybie ED będzie szansa na mokrą kreskę, co akurat uwielbiam. Chwyt sekcji też mi odpowiada, zapowiada się ciekawe pisadełko.

Kupiłem tu:

https://pl.aliexpress.com/item/1005005186242753.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.12ab1c24nCdyJs&gatewayAdapt=glo2pol

Przesyłka doszła w 10 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 godzin temu, filifionka napisał:

Taranis za 199? Nie za niska ta cena? Czy ten model tez sie podrabia? Jest na alledrogo lokalnym.

Nie podrabia się. Czy jest taka szansa - czemu nie. Nastaw się jednak, że tłoczek do wymiany, sheaffer miał serię wadliwych i popękanych, ja musiałam w swoich wymieniać je od razu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ann_gd napisał:

Nie podrabia się. Czy jest taka szansa - czemu nie. Nastaw się jednak, że tłoczek do wymiany, sheaffer miał serię wadliwych i popękanych, ja musiałam w swoich wymieniać je od razu.

Nigdy nie pamietam ktore sa wadliwe i z uporem maniaka kupuje naboje. Nawet jak to jest niekoniecznie dobre dla srodowiska. Oprocz tego mam 1 konwerter z gumka. W koncu padnie, bo wiekowy, ale na razie sie trzyma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ann_gd napisał:

Trudno je rozpoznać, po prostu są popękane na samym wejściu:)

Czyli dla bezpieczenstwa kupowac w sklepie stacjonarnym i dobrze ogladnac? Nawet jesli wadliwe nie powinny sie trafic po kilku latach, mozna sie naciac? OK. Bede uwazac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelnienie. Cena mniej wiecej polowa, bo piora sa nowe, kilka sztuk, gwarancja powinna byc rok, tylko nie ma paragonu. Czyli gwarancji tez nie. Nie mam przekonania. One sie nie psuja, ale jakby trafilo, to nic z tego nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filifionka napisał:

Uzupelnienie. Cena mniej wiecej polowa, bo piora sa nowe, kilka sztuk, gwarancja powinna byc rok, tylko nie ma paragonu. Czyli gwarancji tez nie. Nie mam przekonania. One sie nie psuja, ale jakby trafilo, to nic z tego nie wyjdzie.

Te pióra są z produkcji z przed lat. Mogły w nich się trafić wadliwe tłoczki, bo dokładnie takie same dostałam z Taranisem. Teraz już raczej tłoczki są ok, tamte wadliwe partie były wycofane z obiegu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysztofffer napisał:

asvine v126

IMG20240202200916.jpg

v126 pióro całkiem urodziwe, mimo że wygląd Pilota Custom 823 to nie moja bajka to przyjemne w dotyku tworzywo i ciekawa kolorystyka trafiają w moje gusta. I jeszcze ta czarna stalówka.

Stalówka która podaje, może nawet za, dużo atramentu. Na dodatek sprawiła niemiłą niespodziankę bo wymagała kilku minut pracy z gładzikiem, mimo że naczytałem się na temat tych stalówek samych pozytywnych komentarzy. Skoro pióro przyjmuje stalówki zarówno od Moonmana (MaJohn - pewnie od TEGO John'a Ma) i Narhval'a to żeby ograniczyć trochę ilość atramentu planuje zamienić stalówka na Moonman XF. Niestety nie będzie to już taka czarna stalówka.

Sam mechanizm i konstrukcja bez zarzutu. Pióro pełnowymiarowe, nadaje się do pisania bez skuwki.

 

Pióro cieszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysztofffer napisał:

v126 pióro całkiem urodziwe, mimo że wygląd Pilota Custom 823 to nie moja bajka to przyjemne w dotyku tworzywo i ciekawa kolorystyka trafiają w moje gusta. I jeszcze ta czarna stalówka.

Stalówka która podaje, może nawet za, dużo atramentu. Na dodatek sprawiła niemiłą niespodziankę bo wymagała kilku minut pracy z gładzikiem, mimo że naczytałem się na temat tych stalówek samych pozytywnych komentarzy. Skoro pióro przyjmuje stalówki zarówno od Moonmana (MaJohn - pewnie od TEGO John'a Ma) i Narhval'a to żeby ograniczyć trochę ilość atramentu planuje zamienić stalówka na Moonman XF. Niestety nie będzie to już taka czarna stalówka.

Sam mechanizm i konstrukcja bez zarzutu. Pióro pełnowymiarowe, nadaje się do pisania bez skuwki.

 

Pióro cieszy.

@krzysztofffer A możesz wrzucić jeszcze 2 fotki:

1. Pióro z widokiem na stalówkę (bez skuwki)

2. Kreskę jaką robi to pióro (lub kilka wyrazów napisanych tym piórem)

 

I jeszcze prośba o jakieś naprowadzające info, gdzie się to kupuje....? 😉

Z góry piękne dzięki !  🙂

 

Edytowano przez moogoom
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moogoom napisał:

@krzysztofffer A możesz wrzucić jeszcze 2 fotki:

1. Pióro z widokiem na stalówkę (bez skuwki)

2. Kreskę jaką robi to pióro (lub kilka wyrazów napisanych tym piórem)

 

I jeszcze prośba o jakieś naprowadzające info, gdzie się to kupuje....? 😉

Z góry piękne dzięki !  🙂

 

1.

IMG20240204145005-1.jpg

2.IMG20240204205036.jpg

 

Zakup dokonany w popularnym azjatyckim serwisie którego nazwa zaczyna się od aliexpre...

P.S.

bazgrzę bo inaczej nie umiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości u mnie: Platinum Desk Pen i stalówka F i Lamy Studio stalówka M - oba czarne. Platinum jest takie smukłe, ma dłuższy korpus niż lamy Joy, muszę poszukać do niego takiego standu na biurko. Póki co normalnie zamykam skuwką. Jeszcze nie było zdjęć, dorzucę może niebawem. Oba piszą super, Platinum cieniutko, jak to Japończyk, a Lamy doskonale. Ja mam chyba fart w loterii jakościowej stalówek Lamy :D do tego dwa atramenty... jakoś mnie poniosło w Warszawie w sobotę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krzysztofffer napisał:

<ciach wszystko....co zbędne>

1. <foto1... ciach>

2. <foto2... ciach>

Zakup dokonany w popularnym azjatyckim serwisie którego nazwa zaczyna się od aliexpre...

P.S.

bazgrzę bo inaczej nie umiem.

 @krzysztofffer ....

1. Widzę co chciałem - faktycznie wygląda to fajnie. Zwłaszcza ta stalówka w afro-amerykańskim kolorze. Kreska też się podoba.... Dziękuję ! 🙂

2. To już więcej, niż mi było potrzeba. 🙂

To gdzie kupić to udało mi się już chwilkę wcześniej wymyślić ale... dzięki za info. 🙂

<bazgroły> ---> E....tam. Elegancko da się przeczytać. 🙂 Jest ok.

 

Serdecznie dziękuję ! 🍸 (toast)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy-Hongdian-M2-wieczne-pi-ro-Mini-czar

Póki co dojechały Hongdian M2 oraz z naszego podwórka (deklarowane jako PRLowskie) Hero 330 ze "złotym" korpusem oraz WingSung. Dwa ostatnie wyglądały na używane, ale miały w dobrym stanie stalówki. O to mi najbardziej chodziło, bo cały czas poszukuję swojego Gralla w obrębie klonów Parkera 51. Wiele zakupionych Hero 329-2 niestety nie sprawdzają się w użytkowaniu, bo ciężko ich szpilkowatą stalówkę doprowadzić do stanu gładkiego pisania. Chociaż doszedłem już do niezłej wprawy w obrabianiu ziarna. Hero 330 jest jeszcze w fazie dopracowywania bo było bardzo zapuszczone i zaschnięte w środku, a WingSung już wczoraj wystartował do pracy. Istotnie, przewidywania w odniesieniu do gładkości stalówki potwierdziły się i mam nadzieję na sympatyczne pisadełka. Ale już widzę, że do opanowania będzie zasychanie atramentu na stalówce, bo wystarczyła jedna noc i pióro nie startowało.

W swoich poszukiwaniach na Alli popadłem jeszcze na Hero 616S. Ceną znacznie odstaje od innych podobnych wyrobów nawet w obrębie tego samego typu. Może być tak, że stalówki tych piór też prezentują lepszą jakość.

S8025dac140004b20a6f21af28c1336d9b.jpg

Z zakupionego wcześniej Majohna C3 też udało mi się dopracować stalówkę do mokrego pisania podobnie jak Asvine u @krzysztofffer z tym, że Majohn działa u mnie w trybie eyedroppera i sprawdza się znakomicie. Nie zauważam na razie zwiększonego wycieku przez spływak, chociaż pióro w spoczynku stoi pionowo na skuwce. Zalane Fireopalem świetnie prezentuje się na biurku i na papierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman phileas jest dostepny w Krakowie. Cena wydaje sie wysoka, 279, bo one chyba byly z nizszej polki. I jeszcze w lombardzie, czyli gdyby cokolwiek sie mu dzialo, wlasciwie wywalone pieniadze. W tym samym miejscu parker urban za 159 - oba jako zestawy. Podarunkowe?? Waterman granatowy marmurek.

Gdyby ktos planowal zakup, to w lokalu Bronowicka 80.

Oba powinny miec szmatke do czyszczenia i ksiazeczke "jak pisac piorem". Ksiazeczki widac na zdjeciach, szmatki nie. Plus konwertery, atramenty i naboje. Bardzo starannie dobrana zawartosc zestawu, w niektorych drozszych nie ma tylu dodatkow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły dwa Pelikany Silvexa. Jeden - stal szczotkowana z napędem konwertorowym 😉, drugi czarny tłokowy w komplecie z długopisem, do którego nie ma już wkładów (Pelikan Mine 137M). Oba mają złote stalówki 14k, wyglądają na zdrowe technicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Pelikan Ineo, blaszany piornik w kolorze pióra w zestawie. Stalówka taka M, jak te szkolne. Design spoko, sekcja trochę za wąska, jakbym Vectorem pisała. Nie każdemu będzie leżeć w ręku dobrze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2024 o 09:39, zami napisał:

bo ciężko ich szpilkowatą stalówkę doprowadzić do stanu gładkiego pisania.
...
Istotnie, przewidywania w odniesieniu do gładkości stalówki potwierdziły się i mam nadzieję na sympatyczne pisadełka. Ale już widzę, że do opanowania będzie zasychanie atramentu na stalówce, bo wystarczyła jedna noc i pióro nie startowało.

Są na to wszystko sposoby. Ten poradnik rozwala system:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...