Skocz do zawartości

Cerruti 1881 Helix


ArielN

Polecane posty

Cerruti 1881

Ciężko pisać o tym piórze. Odniosłem wrażenie, że albo się je lubi, albo nie. Jedno jest pewne – nie da się pozostać wobec niego obojętnym.

098.jpg

Do rzeczy, czyli design

Cechą rozpoznawczą jest w opisywanym przypadku wygląd. Jest nie do ukrycia, że stanowiąc sześcioboczną, skręconą bryłę, nawiązuje stylistyką do serii Divina marki Visconti. Wykonane jest z metalu, a powierzchnia pióra to jedno zwariowane lustro odbijające pod różnymi kątami otaczającą właściciela rzeczywistość. Możecie mi wierzyć – potrafi doprowadzić do skrajnej frustracji.

Skuwka została idealnie dopasowana do korpusu, więc nie powstaje problem uzyskania jednolitości bryły. Warto również zauważyć, że pióro jest bardzo ciężkie (zdecydowanie cięższe od Watermana Serenite!) i nakładanie skuwki na korpus byłoby pozbawione sensu. Producent to przewidział – w tym modelu Cerruti nie ma takiej możliwości. Skuwka nie jest zakręcna, lecz dziala w oparciu o zatrzask.

Uwaga na klips!

Jest to jedyne widziane przeze mnie pióro, wyposażone w tak niestandardowo wygięty klips. Jego linia perfekcyjnie spaja się ze ogólną stylistyką modelu.

Cerruti1881c.jpg

Wykonanie

Brak zastrzeżeń. Wszystkie elementy dopasowane, wykończenie na wysokim poziomie, żadnych uchybień. Nie odpowiada mi jedynie czarny plastik stanowiący element obsadki, ze względu na… kolor – nie pasuje do całkowicie srebrnej, lustrzanej bryły.

cer.jpg

Stalówka

Trzy słowa: Iridium Point Germany.

Podsumowanie

Cóż więc napisać podsumowując recenzję? Powtórzę pierwszą myśl – można to pióro lubić lub nie. Ja lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Toż to prawie model obiektu dwuwymiarowego w przestrzeni trójwymiarowej. Tylko końce podwinąć i skleić. :D

Arielu, miałeś tego Cerruti 1881 Helix - jak jest z ergonomią pisania?

Wbrew pozorom nie jest źle. Jedyne co może przeszkadzać to waga pióra, bo kształt korpusu i skuwki pozostaje dla dłoni bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klips jest piękny.

Co mi się jeszcze podoba: stalówka plus sekcja jest ultrakonserwatywna, co tworzy świetny kontrast z pokręconą resztą. Wg mnie to pasuje i jest zamierzone przez projektanta. Coś jak Hundertwasserhaus w Wiedniu na tle sąsiadujących nobliwych kamienic. Kto widział ten wie o co chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...