Skocz do zawartości

Atrament wypływający przez kanał


Rozalia

Polecane posty

Cześć,

mam taki problem:

Nowe pióro Lamy Safari EF, nabój oryginalny, dołączany do pióra, wszystko idealnie działa, ale ze stalówki wypływa atrament, tzn w miejscu, które zaznaczyłam niebieską kropką na zdjęciu:

beztytuu1ca.jpg

Moje pytanie:

Czy to da się jakoś naprawić, reklamować (do producenta czy sprzedawcy?), czy to jest normalne i używać pióra jak gdyby nigdy nic (mimo że to mnie dosyć irytuje, bo nie dość że stalówka może się odbarwić to do tego strasznie nieestetycznie to wygląda)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. U mnie sprawa wygląda następująco. Pióro stare, używane, jakieś lata 40', system napełniania dźwigienkowy. Pióro bardzo mi się podoba, ale mam jedną uwagę co do niego: atrament wypływa wielkimi kroplami spod stalówki,tzn jak się przechyli pióro to widać jak atrament się tam zbiera aż do momentu kiedy ogromna kropla skapnie :( niestety uniemożliwia to korzystanie z pióra. Czy to poważny problem i lepiej je zwrócić, czy coś co mogę usunąć w łatwy sposób własnoręcznie? Dziękuję za wszelką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć porządne makro obsadki ze stalówką od góry, z profilu i od spodu.

Demontowałeś? Może stalówka nie przylega dobrze do spływaka i się zrobiła "poduszka"? Albo za płytko siedzi?

Nie ma pęknięć albo głębszych rys wewnątrz obsadki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to, niestety, wygląda, Lepki. Nie da sie prosto i poprawnie odpowiedzieć na Twoje pytanie bez postawienia diagnozy.

A do tego potrzebny jest wywiad i badania diagnostyczne. ;)

Kłopot jest raczej z sekcją. Ja bym jeszcze poprosił o prześwietlenie... znaczy - fotkę spływaka z góry i z dołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dość dobrego aparatu, żeby zamieścić szczegółowe zdjęcia. Sam pióra nigdy nie rozbierałem więc nawet nie wiem jak się do tego zabrać. Pęknięć żadnych nie widzę w okolicy obsady i spływaka, natomiast wygląda to tak jakby spływak był lekko po skosie względem obsady. Jutro uda mi się zdobyć trochę lepszy aparat i może wtedy wyjdą zadowalające zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dobrze. To teraz ja odgrzebię temat, bo to o Lamy i o płynącym atramencie. Otóż. Moje Safari zostało napełnione atramentem(tłoczek ma), próba pisma, zamknęłam, odłożyłam. W pozycji poziomej. Następnego dnia biorę pióro do ręki(nie upadło nigdzie), otwieram, a z mojej skuwki wypływa atrament brudząc wszystko dookoła. Myślę, że około 5 porządnych kropli aż. Dość traumatyczne przeżycie. Ładnie wszystko wyczyściłam(w miarę możliwości), pobazgrałam trochę, sytuacja się już nie powtórzyła. Ale ciekawa jestem co mogło spowodować taką sytuację. Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napełniasz tłoczek atramentem? przez stalówkę czy bezpośrednio tłoczek we flaszkę? warto zostawić ciut powietrza w tłoczku, nawet naboje nie są napełnione na 100%. moja Vista ma odwrotny problem, przy stalówce M potrafi przerywać  :blink:

bywało różnie, też mnie to zastanowiło, ale tym razem przez stalówkę. fakt. mogło być za pełno. będę pamiętać. dzięki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sprawdzisz, co pomogło, to napisz :) wylało mi ostatnio pióro zapełnione tak na 95% w tłoczku, ale może za bardzo jazda na rowerze mu nie służy

 

Właściwie to będzie ciężko sprawdzić, bo taka sytuacja przytrafiła mi się raz. Potem już było wszystko ok. Będę mogła napisać jak znów mi zaleje skuwkę. Napiszę jak się okaże, że nie pomogło. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...