Skocz do zawartości

Witam.


patefonik

Polecane posty

Witajcie,

mam na imię Piotr urodziłem się i mieszkam w Warszawie.

Piórami piszę od zawsze czyli już ponad 35 lat (Jezu !!!). Długopisu używać nie umiem. Oprócz pióra używam ołówków w najgorszym razie cienkopisów (takich bez kulek). Za studenckich czasów bawiłem się, nie tylko z przymusu, rapitografami tuszem itp.

Bardzo interesuje mnie kaligrafia takie pisanie mnie uspakaja.

W swoich zasobach posiadam kilka Parkerów (ale nie jestem ich fanem), 2 pelikany 150 jeszcze ze studiów, jednego starego pelikana "jeszcze dziadka" oraz 2 Montblanc mój ukochany 342 ze ściętą stalówką oraz 149 (jakoś ciężko mi się do niego przekonać może dla tego że jest zbyt okazały do codziennego użytku - niestety prezesem jeszcze nie zostałem). Ostatni nabytek to sailor 1911 i nim  ostatnio pisze najczęściej (oczywiście obok 342). Dodatkowo jakiś stary zestawik do kaligrafii Parkera.

Bardzo długo używałem wyłącznie stalówek EF, ale od pewnego czasu doceniam stalówki grubsze, kaligraficzne. Chciałbym pobawić się dobrym flex-em, ale gdzież takiego w obecnych czasach znaleźć......

Mam wielką ochotę wystrugać sobie swoje własne piórko - prawdopodobnie z jakiegoś fajnego drewienka, wykorzystując np. sekcje z sheffera dostępne co jakiś czas na alle*

Na forum chyba będę bardziej czytał i uczył się niż pisał - sądząc po poziomie Waszych postów muszę się jeszcze sporo douczyć.

 

Poza piórami interesuje się amatorsko fotografią, zegarkami (wyłączni mechaniczne) oraz muzyką i sprzętem do jej wiernej reprodukcji. Od dobrych 20 lat słucham praktycznie wyłącznie lamp...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum.

Z tym wiekiem to nie przesadzaj ;-). Ja podobne refleksje miałem dwadzieścia lat temu ;-)).

Byłoby miło jakbyś zamiescił zdjęcia Twojej "stajni". |Zwłaszcza interesujący wydaje się "Pelikan po dziadku" i Twoje Montblanki...

 

Pewnie z czasem się uda zrobić jakieś fotki ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-hej :)

 

Mam wielką ochotę wystrugać sobie swoje własne piórko - prawdopodobnie z jakiegoś fajnego drewienka, wykorzystując np. sekcje z sheffera dostępne co jakiś czas na alle*

Konieczne pochwal się wtedy zdjęciami. Z pewnością nie tylko ja chciałabym zobaczyć pióro marki 'PATEFONIK' :D

Edytowano przez Ewelaila
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...