Skocz do zawartości

Rohrer & Klingner Scabiosa


Akszugor

Polecane posty

Wcześniej chciałem wybrać między Salix'em a Scabiosa... Jednak dochodzę do wniosku, że trzeba będzie się zaopatrzyć w obydwa...  :)

Można jeszcze za jakiś czas zrobić porównanie ukazujące owo "ciemnienie".  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie skan jest dość wierny względem próbki, którą otrzymałem od Ann. Wszystko zależy od tego czym i po czym się pisze. Różnice w kolorach mogą być bardzo duże. Ostatnio sprawdziłem jeden atrament na czterech papierach i w czterech stalówkach, różnice były spore :)

 

Zresztą - również w moich skanach różnice między kolorem na paierze Mondi i Oxford są znaczne.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To ja sobie pozwolę sparafrazować piosenkę z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, "MAMBO SPINOZA" czyli całkiem vintage: "Scabiosa – nie imię to dziewczyny! A Salix to nie z importu lek! Scabiosa – nie nazwa to rośliny! To jest atrament wielki, nieprzeciętny ciek."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej nim dzis pisze, tym bardziej mi sie podoba. Choc na papierze, na ktorym mam wydrukowane recepty, wyglada dosc blado.

W zeszycie no name wyglada slicznie, a na papierach starych jeszcze lepiej. Chyba bedzie to moj ulubiony atrament, ale nie w piorze Lamy. Czekam na Pelikana M200

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej nim dzis pisze, tym bardziej mi sie podoba. Choc na papierze, na ktorym mam wydrukowane recepty, wyglada dosc blado.

W zeszycie no name wyglada slicznie, a na papierach starych jeszcze lepiej. Chyba bedzie to moj ulubiony atrament, ale nie w piorze Lamy. Czekam na Pelikana M200

papier z którego robią recepty jest taki dziwny, że na rewersie ciężko się parafuje, co podczas retaksacji mnie irytuje/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier z którego robią recepty jest taki dziwny, że na rewersie ciężko się parafuje, co podczas retaksacji mnie irytuje/.

 

Te które przygotowuję idą do druku na zwykłym offsecie czy czymś niemal identycznym z papierem ksero. Można też sobie pobrać stosowny plik z serwisu NFZ i wydrukować recepty na czym się komu zamarzy - przynajmniej z tego co wiem/z czym się spotkałem. Aptece to niewiele zmienia (to nie w jej gestii) ale lekarzowi daje szerokie pole do popisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które przygotowuję idą do druku na zwykłym offsecie czy czymś niemal identycznym z papierem ksero. Można też sobie pobrać stosowny plik z serwisu NFZ i wydrukować recepty na czym się komu zamarzy - przynajmniej z tego co wiem/z czym się spotkałem. Aptece to niewiele zmienia (to nie w jej gestii) ale lekarzowi daje szerokie pole do popisu.

Drukarnia, w ktorej zamawiam, nie szczyci sie jakims wysokiej klasy papierem. Glupio i idiotycznie sie przyznac, ze u mnie czasem/ czesto nie ma pradu. Pomijam juz fajt, ze nie moge sprawdzic ewusia i zbieram oswiadczenia, ale nie moge korzystac z programu do przygotowania i druku rećept. Poki nie MUSZE, wypisuje recznie, a nie pisze az takich hurtowych ilosci jak lekarz rodzinny naprzeciwko, wiec spoko.

A gdy nadejdzie godzina W, bede myslec, co zrobic, wybiegac przed orkiestre nie zamierzam, choc wiem, ze wielu drukuje i sobie chwali. Taki malty OT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wejść obowiązek pisania długopisem czy też drukowania przepisanych rzeczy na komputerze?

 

ma wejść recepta elektroniczna (System Kontroli Recept). lekarz będzie wypisywał receptę w komputerze, będzie ją wysyłał do bazy SKR, a sam papier będzie musiał być drukowany.

fajna sprawa. pacjent przychodzi do apteki, ja podsuwam kod pod czytnik, a system ściąga wszystkie dane z bazy, dane lekarza, pacjenta, świadczeniodawcy oraz przepisane leki. sprawdzam poprawność i wybieram leki, które pacjent chce. to też trafia do bazy. lekarz podczas następnej wizyty pacjenta otwierając program pobiera dane i wie co pacjent wykupił, ergo co teoretycznie zażył. tak to teoretycznie będzie wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...