Skocz do zawartości

Flexy - temat zbiorczy


Polecane posty

O rany, teraz widzę jak nieskładne kulfony zamiast zdań tam powstały. Przy pisaniu z telefonu tracę wątek ;x

 

Otóż nie sądzę, żeby się coś zmieniło. Kilka zdań fleksowania na miesiąc tym piórem to u mnie maksimum i nie wykazuje żadnych śladów zużycia. Do fleksowania mam inne na szczęście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A HERO 395? Gdzieś była recenzja i wspomniano tam o flexującej stalówce - może nie tak jak we wintedźowych, ale zawsze.

Może ktoś coś widział, słyszał, a najlepiej tak organoleptycznie?

sbrebrown poczynił recenzję, ale wolałbym usłyszeć coś od Was.

Tam fleksowanie działało tylko raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero? :D Mogę wrzucić, ten napis był robiony Hero 395 przy okazji recenzji atramentu. Wybaczcie, nie kadrowałam. Mam jednak wrażenie, że przy użytkowaniu pióra w ten sposób nie posłuży ono cienką kreską za długo. 

 

sailorsuwayama.png

podobnie jest w starym diplomacie esteem. stalówka jest elastyczna, ale uparte gniecenie skutkuje trwałym odkształceniem i rozchyleniem skrzydełek stalówki. musiałem już dwa razy przywracać właściwy kształt stalówce. ale żeby nie było, noodlers konrad, też się rozłazi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Żeby nie tworzyć nowego tematu...

Pióro, piórem, ale podstawa sprawa to chyba kto nim pisze. Jak widzę próbki pisma forumowiczów, albo coś takiego jak poniżej, i porównuje ze swoim... mój Boże! Czy czegoś takiego bez talentu można się nauczyć?

Custom Namiki Falcon Resin Fountain Pen HD:

Custom Namiki Falcon, Part 2:

Edytowano przez Interaktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kaligrafia to bardziej rysowanie liter niż pisanie. A wszystkiego da się nauczyć i talent ma tu niewiele wspólnego. Moim zdaniem "talent" to tylko trochę naturalnych predyspozycji (sprawne oko, dobra koordynacja) i "dar niezniechęcania się" zbyt szybko. Czyli... jakieś 10%? Reszta to godziny beznadziejnych bazgrołów tak długo jak wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zastanawia mnie czy stalówki Pilota „SF” są montowane w Heritage 92 oraz czy taki typ semi-flexa sprawdzi się podczas sporządzania codziennych szybkich notatek czy raczej nędzie przeszkadzał? Rozważam zakup tego typu stalki do okazjonalnej kaligrafii, a przede wszystkim wykonywania szkiców i rysunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oczywiście Pan/Pani z tego filmiku

pisze bardzo ładnie i starannie, ale tak jak wspomniał Inekane "Taka kaligrafia to bardziej rysowanie liter niż pisanie." i muszę się zgodzić, bo mam np. problem z czterdziestą sekundą filmu. Co tam jest napisane? Ettucs? Z kolei w trzydziestej sekundzie w słowie Epistemology górna kreska od "t" nie przecina pionowej, a chyba powinna ;). To taka odrobina uwagi, bo tak to zazdroszczę umiejętności pisarskich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethics chyba

Oczywiście Pan/Pani z tego filmiku pisze bardzo ładnie i starannie, ale tak jak wspomniał Inekane "Taka kaligrafia to bardziej rysowanie liter niż pisanie." i muszę się zgodzić, bo mam np. problem z czterdziestą sekundą filmu. Co tam jest napisane? Ettucs? Z kolei w trzydziestej sekundzie w słowie Epistemology górna kreska od "t" nie przecina pionowej, a chyba powinna ;). To taka odrobina uwagi, bo tak to zazdroszczę umiejętności pisarskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...