Jump to content

odkrywca

Użytkownicy
 • Posts

  73
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

404 profile views

odkrywca's Achievements

XF

XF (2/6)

 1. Nie miałem tego pióra, ale użytkownik @Kleks pisał kiedyś o nim. Mnie się bardzo podoba, ale nie wiem jak pisze. Muji Moma http://www.ebay.com/itm/MOMA-MUJI-Aluminum-round-Fountain-Pen-made-in-Japan-fine-nib-free-shipping-/112255794829?hash=item1a22f77e8d:g:8wsAAOSwOVpXbn2g
 2. Od wczoraj mam Pelikana 140 i uważam, że ma on flex, a czy mocno elastyczny to nie wiem, bo nie posiadam dużego obeznania, ale w tym poście jest próbka pisma na szybko.
 3. Niczym nadzwyczajnym towarzystwa nie zaskoczę, ale moje oko cieszy ;). Dzisiejszy wewnątrz-forumowy zakup. Jakość zdjęcia słaba, bo było zrobione przy nie najlepszym oświetleniu, nie najlepszym telefonem.
 4. No to w Krakowie zwiększyłem zarejestrowanych uczestników o jednego.
 5. Kupować nie zamierzam, ale się upewniam. Swoją drogą uważam, że to już niezła podróbka :-)
 6. Znalazłem na OLX pióra "Montblanc" oczywiście podejrzewam, że to podróbki, ale pierwszy raz widzę podróbki ze stalówką 4810. Oto link https://www.olx.pl/oferta/male-pioro-mont-blanc-zlote-promocja-CID767-ID9AEm3.html#8f99697aed no chyba, że pomimo dużego napisu Montblanc na konwerterze i tego, że nie ma wbudowanego systemu tłoczkowego jest to oryginał .
 7. Akszugorze, to nawet nie chodzi o to, że moje oszczędności to 150zł i chcę je całe przeznaczyć na pióro, tylko to jest relatywna wartość jaką mogę wydać na pióro. Gdybym kupił pióro za 1000zł, to nie będzie mnie ono aż tak cieszyło, bo ewentualna zguba lub zniszczenie jego będzie dla mnie czymś strasznym . Ewentualnie myślałem jeszcze o jakimś piórze z systemem level-filler np. jakimś Sheafferze. EDIT: Aha i nie wiedziałem, że są dwa modele, 120 i M120, ale wpisując w ebayu wysakują te same pióra
 8. Dzięki jakoś jak patrzę to drożej znajduję. A swoją drogą czemu te wysyłki są tak drogie? Nie ma tańszych z Bułgarii i Serbii?
 9. Ciężko mi znaleźć Pelikana 120, chyba że poczekam, aż Pan Marcin z forum coś będzie miał . Może macie jakieś orientalne propozycje? Click Glare miałem, ale wolałbym coś lepszej jakości. visvamitra Ty trafiłeś chyba na jego dobrą sztukę, ale mi coś nie pasowało ze stalówką.
 10. Reforma miałem, ale ten kształt mi się jednak nie podobał i jakoś dziwnie mi się nim pisało.
 11. Cześć ponownie. Szukam jakiegoś pióra z systemem tłoczkowym do ok. 150zł. Podobają mi się Pelikany, ale ciężko znaleźć w cenie, o której piszę. Nie musi być to pióro nowe, chciałbym stalówkę trochę grubszą niż F w Pilocie 78G, czyli coś ok. japońskiego M. Oczywiście stalówka złota mile widziana, ale nie jest konieczna. Zaryzykuję i napiszę, że z systemem tłokowym (prawie) wszystkie pióra wyglądają podobnie z kosmetycznymi różnicami, ale mniej więcej wygląd Pelikana M600 mi odpowiada, ale Pelikan 120 też jest w porządku. Myślałem chwilę o TWSBI Eco, ale nie za bardzo chcę demonstratora (chyba, że do ok. 70zł to mogę wypróbować). Ewentualnie zamiast systemu tłokowego jestem w stanie rozważyć level filler, ale nie wiem czy w piórze z takim systemem mieści się dużo atramentu. Wolałbym pióro używane, bo mniej będzie tracić na wartości, a nie wiem czy nowy nabytek długo zagości. Zakończę parafrazując Krzysztofa Ibisza z "Awantury o kasę": Biorę wszystkie propozycje pod uwagę i słucham Państwa...
 12. Dziękuję za odpowiedzi. Ciężko teraz taka znaleźć na ebay-u, ale są chyba slimy. Czy ok.300zł to dobra cena za taką jak wstawiłem? Jeśli nie, to jaka jest dobra?
 13. Dzień dobry, czy pomoglibyście zidentyfikować, co to za model Sheaffera?
 14. Tak mi się spodobało, że postanowiłem zakupić. Niestety tak jak napisał visvamitra kontrola jakości nie jest najlepsza, bo moje niestety trochę trze. Myślałem założyć nowy temat, ale może ktoś krótko mi powie jak wygładzić stalówkę by nie drapała? Oprócz tego pióro zaskoczyło mnie pozytywnie, bo złocenia nie są aż tak tandetne, napis Click nie jest odrażający i ogólnie robi dobre wrażenie. Jedyny minus to ta stalówka. No może jeszcze skuwka, która po nałożeniu na korpus nie siedzi mocno , ale da się to znieść.
 15. Recenzja przednia, a pióro bardzo ładne i ciekawe. Co mnie razi? Mała sekcja. Oprócz tego to bez skuwki pióro wygląda nieciekawie.
×
×
 • Create New...