Skocz do zawartości

Dobry wieczor :)


foxy

Polecane posty

to stare zdjęcie. chyba sprzed półtora roku, wtedy zdarzało mnie się pić herbatę. teraz nie piję herbaty. co innego kawa.

 

ano przeszło. wszak tinctura absinthii to klasyczne remedium stomachicum, a że w absyncie jest jeszcze kilka innych składników, także tego. poza tym ja żeby osiągnąć odpowiednie stężenie tujolu, opierałem się na przepisie na nalewkę piołunową z Farmakopei Polskiej III i IV. lepsza by była tinctura amara, ale skąd wziąć perykarp pomarańczki gorzkiej? no i w sumie nalewka gorzka nie robi lżej na mózgowiu.

 

od razu pesymistą. realistą, albo nawet regalistą.

Teraz herbaty unikasz?:>

 

Co do wątku z absyntu, wybacz ale brzmi to dla mnie jak chiński, mało co rozumiem :) Rżnąć kozaka nie będę, bo rozbiłabym się o tą niewiedzę.

 

Nie wiem kim jesteś jaki jesteś, bo Cię nie znam, ale żeby tak od razu przyszłą emeryturę od razu na leki wydawać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

jeśli chodzi o herbatę, to wolałbym się napić wody po pierogach.

 

nie martw się, ja sam nie rozumiem tego co napisałem. ale czytam nowe Ateny i jest coraz lepiej:

 

http://literat.ug.edu.pl/ateny/index.htm

 

0000033222-000006.jpg
 

skany można znaleźć tutaj: http://www.pbi.edu.pl/site.php?s=OGJiNmFhMDEwOTY4&tyt=Nowe+Ateny&aut=&x=0&y=0

 

no jak to kim jestem? jestem rbitem9n. też zagadka.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj chyba nie lubisz herbaty? A ja lubię czasami tylko.

 

Jak nie rozumiesz sam co piszesz to już podejrzane, strasznie podejrzane  -_- 

Może rzucę okiem jutro na skany, na razie u mnie "otwarta" Zbrodnia i Kara.

 

Wiem, że jestem rbitem  nooo :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też lubię czasami. dajmy na to raz - dwa razy do roku. chyba że jadę na ekspedycję w Bieszczady, ale herbata z termoru z rumem, cukrem i limoną to coś jakby innego niż normalny five-o-clock. zresztą termos dodaje tego specyficznego aromatu, wiesz.

 

piszę odruchowo, jak pies Pawłowa, śliniący się na widok absyntu domowej roboty.

 

poza tym wiem, że nic nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre termosy dodają bardzo specyficznego aromatu...

Ale da się znieść, ja nie znoszę tej z mlekiem - tutaj mnie próbują częstować, na śląsku też "bawarkę" piją, ale nie, nie ma opcji :wacko: 

 

Na absynt mam dożywotnie obrzydzenie, już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od jakiegoś czasu zastanawiam się, jak to możliwe, że w wieku przedszkolnym będąc piłem wyłącznie bawarkę. obecnie napój ów, o ile nie zawiera eteru w stosunku do reszty 1:1, nie przechodzi mi przez gardziel.

 

co do absyntu, to wiesz, ja robię bez anyżu, tylko mamy trochę nie po drodze, żeby się ustawić na degustację. chyba że się wybierasz w Biessy, to wtedy inna rozmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabijcie ego na E coś tam - nie znaju :)

Flegamina znaju i powiedzmy nawet nawet, chociaż wole inne.

 

Ale za dzieciaka uwielbiałam jeden syrop, nazwy nie pamiętam, wiem, że go wycofali z jakiegoś powodu... Nazwa na T, chyba :unsure: 
 

Ten temat się robi tak jakoby podejrzany :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...